Skip to content

Quest 2 Güncellemesi, Magic Keyboard ve El İzleme Desteği Ekliyor

7 de Temmuz de 2022

Meta, Quest 2 sanal gerçeklik kulaklıkları için v37 güncellemesini yayınlayarak, cihaza bazı yaşam kalitesi değişiklikleri ve yeni özellikler getiriyor. Meta’ya göre, değişiklikler arasında kullanıcı arayüzünde ayarlamalar, Apple Magic Keyboard desteği ve yeni bir bağlantı paylaşma özelliği yer alıyor. v37, ilk başta yalnızca Android akıllı telefonlar için geçerli olacak ancak şirket, yakın gelecekte iOS desteği eklemek için çalışıyor.

Bu yeni güncellemede Meta, Hızlı Eylem Menüsünü açmak için elle izlenen bir hareket ekledi. Tek yapmanız gereken, parmaklarınızla kulaklığın önünde bir kıstırma hareketi yapmaktır ve ekran görüntüsü alma gibi genel işlemlere anında erişmenizi sağlayan menü belirecektir. Tablet ve Masaüstü modları da eklendi, eskisi kulaklıktaki 2D pencereleri tek bir yakın sayfada gösteriyor. Masaüstü modu, tıpkı sistemin önceki yinelemesinde olduğu gibi, ancak şimdi ayrı bir özellik olarak büyük ve hareketli pencereler görüntüler. Daha önce de belirtildiği gibi, Apple Magic Keyboard desteklenen Bluetooth cihazları listesine eklendi ve oyunculara cihazın ve ellerinin kulaklığın ortamında 3 boyutlu bir temsilini verdi. Artık Quest 2’de sanal temsile sahip iki klavye olarak Logitech K830’un yanında duruyor.

v37 güncellemesiyle, Oculus Mobil Uygulaması aracılığıyla bir Android telefondan kulaklığa giden bağlantıları hızlı ve sorunsuz bir şekilde paylaşabileceksiniz, ancak Quest 2’nin açık olması ve akıllı telefonda Bluetooth’un etkin olması gerekir.

2022’nin Quest 2 için büyük bir yıl olması, Meta’nın daha fazla güncelleme ve bu ayın sonunda çıkacak MMO Zenith: The Last City gibi yeni oyunlar planlamasıyla birlikte büyük bir yıl olması planlanıyor.