Skip to content

R00 Dosyası Nedir?

26 de Haziran de 2021

R00 dosya uzantısına sahip bir dosya, bir WinRAR Bölünmüş Sıkıştırılmış Arşiv dosyasıdır. Bu dosya türüne normalde .R01, .R02, .R03, vb. uzantılı dosyalar eşlik eder. Bu bölünmüş arşiv dosyaları genellikle kolaylık sağlamak için oluşturulur, böylece tamamını almanıza gerek kalmadan büyük bir dosyayı internet üzerinden indirebilirsiniz. tek seferde—her bölümü ayrı ayrı indirebilirsiniz. Bunun gibi bölünmüş dosyalar, büyük bir arşivi disk gibi bir şeye depolamak için de kullanışlıdır. Depolama aygıtı yalnızca 700 MB tutabiliyorsa, ancak arşiviniz bu boyutun beş katıysa, onu beş parçaya bölebilir ve ardından her birini ayrı bir diskte saklayabilirsiniz.

R00 Dosyası Nasıl Açılır

R00 dosyalarını, ücretsiz PeaZip aracının yanı sıra diğer birkaç ücretsiz zip/unzip programı da dahil olmak üzere, RAR dosyalarını destekleyen hemen hemen tüm programları kullanarak açabilirsiniz. Ancak, bir tane varsa, muhtemelen bir R01, R02, R03… vb.’niz de vardır. Birden fazla .RXX dosyası açmak için farklı bir süreçten geçmeniz gerekir, ardından yalnızca bir dosya olduğunda yaparsınız. Aynı anda birden fazla arşiv birimini açmak için, öncelikle tüm farklı bölümlerin (.R00, .R01 vb. uzantılı dosyaların) aynı klasörde olduğundan emin olmalısınız. Birini bile kaçırmak arşivi bozar ve muhtemelen onları tek bir dosyada birleştirmenize bile izin vermez. Ardından, .R00 dosyasını çıkarmanız yeterlidir. Program, diğer parça dosyalarını otomatik olarak algılamalı ve bunları bir araya getirmeli ve ardından içeriği çıkarmalıdır.

Bir R00 Dosyasını Dönüştürme

R00 dosyaları yalnızca parça dosyalarıdır, bu nedenle her bir .RXX dosyasını başka bir arşiv formatına dönüştürmeye çalışmak sıkıcı bir süreç olacaktır. Her bölüm zaten sadece bu: a Bölüm Bu nedenle, kısmen dönüştürülmüş bir dosyaya sahip olmak çok faydalı olmaz. Ancak, farklı parçalar birleştirildikten ve içerikler ayıklandıktan sonra, ayıklanan dosyaları farklı bir biçime dönüştürmek için ücretsiz bir dosya dönüştürücü kullanabilirsiniz. Örneğin, tek bir .R00 dosyasını ISO, AVI, vb.’ye dönüştüremeseniz bile, Yapabilmek Parçaları birleştirdikten sonra ISO veya diğer dosyaları .RXX arşivinden çıkarın ve ardından dönüştürmek için ücretsiz bir dosya dönüştürücü kullanın bu çıkarılan dosyalar yeni bir formata. ISO dosyalarını, zaman zaman kullanılan biçimler için bu dönüştürücüler listesinden bir programla dönüştürebilirsiniz. AVI dosyaları, ücretsiz bir video dönüştürücü ile diğer video formatlarına dönüştürülebilen video dosyalarıdır.

Hala Açamıyor musunuz?

Dosyanız yukarıda açıklandığı gibi açılmıyorsa, bir ROM dosyasını bir R00 dosyasıyla karıştırıyor olabilirsiniz. İlki, Basilisk II veya Mini vMac gibi bir programla açılması gereken Salt Okunur Bellek Görüntüsü dosyasıdır. Veya Ad Lib Visual Composer ve Audio Overload gibi programlar tarafından kullanılan bir araç dosyası olan bir ROL dosyanız olabilir.