Skip to content

Randevu Almak İçin Google Asistan Nasıl Kullanılır

30 de Mayıs de 2021

Google Asistan’ın bir parçası olan Google Duplex, OK Google komutunu kullanarak rezervasyon ve diğer randevuları yapmanıza olanak tanır. Siz bir talepte bulunduktan sonra, Google Duplex yapay zeka (AI) algoritması işletmeyi, örneğin bir restoranı arar ve rezervasyonu veya randevuyu ayarlamak ve onaylamak için insan benzeri bir ses kullanır. Bu sistem aynı zamanda çevrimiçi sipariş ödeme sürecinizi hızlandırmanıza da yardımcı olabilir. Duplex, Android 5.0 ve sonraki sürümlere sahip akıllı telefonlarda ve Google Asistan yüklü iPhone’larda çalışır. Bu özellik Mayıs 2018’de kullanıma sunuldu ve ABD ve Yeni Zelanda’nın çoğunda mevcuttur.

Ethan Miller / Getty Images

Google Asistan ile Rezervasyon ve Randevu Nasıl Yapılır

Randevu veya rezervasyon yapmak istediğinizde Google Asistan’ı uyandırın ve asistana ne yapmak istediğinizi söyleyin.

  1. Söyle tamam Google uyanmak Google Asistan’a veya uzun basın ev anahtarı bir Android cihazının dokunmatik ekranında.

  2. Asistan’dan rezervasyon yaptırmasını isteyin. “Sunset Grill’de bir masa ayırtın” veya “Hair Boutique’de randevu alın” gibi bir şey söyleyebilirsin. “Manikür salonundan randevu alın” gibi genel bir isteğiniz varsa, Google Asistan size seçenekler sunar. İstenilen kuruluşu seçin.

  3. Google Asistan, partinizdeki saat, tarih ve numara gibi ayrıntıları sizden ister.

  4. Dokunmak Evet onaylamak, Hayır ayrıntıları değiştirmek için veya İptal etmek süreci durdurmak için.

  5. Google işletmeyi arar ve cevaplayan kişiyle etkileşime girerek bilgilerinizi sağlar ve onaylar. Bu özellik yalnızca Google Duplex aramalarını kabul eden işletmelerde mevcuttur.

  6. Arama ve rezervasyon tamamlandığında, Google Asistan size birkaç dakika içinde sesli bir onay verir. Google Asistan ayrıca rezervasyon sırasında arama yapmaya çalışırken ortaya çıkan, örneğin telefona cevap vermeyen işletme gibi sorunları size bildirir.

  7. Onaylandıktan sonra rezervasyonunuzu iptal etmek için, tamam Google komutunu verin ve Google Asistan’a rezervasyonunuzu iptal etmesini söyleyin.

İşletmeleri spam ve şakalara karşı korumak için Google Asistan, kısa süreler içinde yapabileceğiniz rezervasyon ve iptal sayısını sınırlar.

Google Asistan Paket Servisi ile Yardımcı Olsun

Google Asistan ve Google Duplex, iletişim ve ödeme ayrıntılarınızı otomatik olarak doldurarak, paket servis ve teslimat yemekleri için çevrimiçi siparişinizi hızlandırmanıza da yardımcı olabilir. Başlamak için, yakınınızda Google ile iş ortaklığı yapan bir restoran bulmak için Android cihazınızı kullanın. Bu restoranlarda bir Sipariş Google araması yaptıktan sonra işletme profilindeki düğmesine basın. Çevrimiçi Sipariş, Teslimat veya Sipariş Toplama’yı seçin, ardından menüyü inceleyin ve öğelerinizi seçin. Hazır olduğunuzda, Asistan otomatik olarak ödeme sürecine gider, adınızı ve adresinizi doldurur ve Google Pay’den ödeme bilgilerini alır (Otomatik Doldurmayı etkinleştirmek için Chrome’u cihazınızla senkronize ettiğinizden emin olun). Google Asistan, bu özelliği Nisan 2021’de belirli restoranlarla ortaklık yaparak kullanıma sundu ve ABD genelinde daha fazla işletme eklemeyi planlıyor.