Skip to content

Rapor: Bu Sonbaharda Bir PS5 Almak Daha Zor Olabilir

27 de Aralık de 2022

Sınırlı sayıda PS5 konsolu, piyasaya sürüldüğünde PS3’ü elde etmenin zorluklarını tekrarlayarak, 2020’deki tatiller için satın almayı zorlaştırabilir.

Sony PlayStation DualSense 5 kablosuz denetleyici.

Sony’nin lansman yılında önemli ölçüde daha az sayıda PlayStation 5 konsolu üretmeyi planladığı bildiriliyor. Bloomberg. PS5’in 2020’nin Ekim – Aralık aylarında, tatil sezonu zamanında piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Geçmiş: Sony, piyasaya sürüldüğünde sınırlı sayıda konsol üretildiği için PlayStation 3 ile benzer sorunlar yaşadı ve bu da PS3’ün bulunmasını zorlaştırdı. Sony, aç oyuncular için pek çok konsol sağlıyor gibi görünen PlayStation 4 lansmanıyla sorunu çözmüş görünüyordu.

Kaynaklar diyor ki: Ancak kaynaklar, sınırlı sayıda cihazın COVID-19 salgınından kaynaklanmadığını söyledi Bloomberg, ancak konsol için beklenen yüksek bir fiyata, bu da daha düşük bir talebe yol açabilir. Ancak kaynaklar, sağlık krizinin tanıtım planlarını etkilediğini söylüyor.

PS4: 300 $
PS4 Pro: 400 $
Kurulum tabanı: 112,6 milyon adetXbox One S: 249 dolar
Xbox One X: $500 dolar
Kurulum tabanı: 46,8 milyon adet

Sonuç olarak: Sony Playstation 4, rakibi Microsoft’un Xbox One’ına göre iki kattan fazla kurulu birim toplayarak büyük bir başarı elde etti. Piyasaya sürüldüğünde daha az konsol olması, erken benimseyenlerin yeni PS5 konsolundaki şanslarını sınırlayabilirken, çoğu tüketicinin beklemesi ve daha sonra satın alması muhtemeldir.

aracılığıyla: Kotaku

PlayStation Hakkında Daha Fazlasını Öğrenin