Skip to content

RCN Düştü mü … Yoksa Sadece Siz Misiniz?

10 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Birçok insanı etkileyen RCN internet ve TV kesintileri meydana gelir. Müşteriler, başkalarının neler olup bittiğini anlamasına yardımcı olmak için genellikle bunları farklı yerlerde rapor eder.
 • Sorun RCN ile ilgili değilse, hizmetlerinizi tekrar çalışır duruma getirmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır.

RCN’nin Çalışmadığı Nasıl Anlaşılır?

Başkaları sizinle aynı sorunları mı yaşıyor? Öğrenmek için bu yerlere bakın.

 1. #RCNdown için Twitter’da ara. Başkalarının RCN ile benzer sorunlar yaşayıp yaşamadığını görmek için tweet zaman damgalarını kontrol edin.

 2. Downdetector, Downhunter veya Outage.Report gibi üçüncü taraf bir “durum denetleyici” web sitesi kullanın. Bu siteler, müşteriler tarafından bildirilen kesintiler hakkında güvenilir bilgiler sunar. Ayrıca, sorunların tam olarak nerede meydana geldiğini size göstermek için kapsama haritaları ve diğer ayrıntıları sağlarlar.

  Aşağı Dedektörü

RCN’ye Bağlanamadığınızda Ne Yapmalısınız?

Hiç kimse senin gibi sorun yaşamıyor gibi görünüyor? O zaman sorun büyük olasılıkla sizin tarafınızdan kaynaklanmaktadır. Neler olup bittiğini ortaya çıkarmak için bu sorun giderme ipuçlarını deneyin.

 1. Oturum açın ve RCN hesap durumunuzu kontrol edin. Hesabınızın güncel olduğunu onaylayın; fatura ödenmemişse hizmetler engellenebilir.

 2. Aşağıdakiler gibi birkaç temel noktayı onaylayın:

  • Tüm cihazlarda teller ve kablolar cihazlar arasına düzgün şekilde takılmış mı?
  • Evin içinde internet sinyallerini engelleyen bir şey mi var?
  • Wi-Fi bağlantınız düzgün çalışıyor mu?
  • İnternet modemi herhangi bir hata mesajı veriyor mu?
  • Evinizin veya mahallenizin gücü çalışıyor mu?
 3. Yanınızda olası internet bağlantısı sorunlarını kontrol edin. Bir VPN bağlantısını kesip yeniden bağlanmak veya doğru Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzu doğrulamak gibi bazı hızlı düzeltmeleri de deneyebilirsiniz. İnternet bağlantınız çok yavaş görünüyorsa, hızlandırmak için deneyebileceğiniz şeyler vardır. Wi-Fi’nizin bağlı olduğu ağı doğrulamak için, cihazınızdaki Wi-Fi ayarlarını açın ve bağlanmaya çalıştığınız ağ adını kontrol edin. Tanımıyorsanız, muhtemelen ağınız değildir.

 4. Televizyon bağlantınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, şunları kontrol edin:

  • Kötü bağlantılar. Gösterge ışıkları, kablo kutusunun doğru şekilde takılıp takılmadığını ve çalışıp çalışmadığını size söyleyecektir.
  • Uzaktan kumanda pil sorunları. TV’nizi ve kablo kutunuzu manuel olarak açın, ardından kapatmak için uzaktan kumandayı kullanın. Çalışmazsa, pilleri değiştirin ve tekrar deneyin.
  • Giriş sorunları. Yakın zamanda TV’yi bir DVD oynatmak veya biraz oyun oynamak için kullandıysanız, Giriş’i tekrar TV olarak değiştirmeniz gerekebilir.
  • Zayıf bir HDMI bağlantısı.
 5. TV bağlantınız hala çalışmıyorsa, kablo modemi kontrol edin. Bir kablo modemde, sorun ona bağlı telefonda olabilir. Kablo modeminize bağlı olan dışında evdeki diğer tüm telefonlar çalışıyorsa, sorunlu telefonun güç kablosunu çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Ardından:

  • Diğer elektrikli cihazların modemde sorun yaratmadığını doğrulayın: Bilgisayarlara, monitörlere, cihazlara veya diğer elektrikli cihazlara çok yakın mı yerleştirildi?
  • Modeminizi yeniden başlatmayı deneyin.
  • Kablo kutunuzu yeniden başlatmayı deneyin.
 6. Tüm bunları denediyseniz ve hizmetiniz hala düzgün çalışmıyorsa, RCN müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Twitter’da dikkatlerini çekmeye çalışın veya Facebook’ta mesajlaşarak.