Skip to content

Recore’da Nasıl Hayatta Kalınır: Başlangıç ​​Kılavuzu

16 de Mayıs de 2021

Keiji Inafune’s Comcept’in son oyunu ReCore’u beğendin mi? Muhtemelen birçok sorunuz var. Ve sorun değil, yanıt aldıklarından emin olmak için buradayız. ReCore sizi, yanlış gidebilecek neredeyse her şeyin son derece kötü bir şekilde yaptığı dışında, insanlar için kolonileştirilmesi amaçlanan bir gezegenin son hayatta kalanı olarak bulan genç bir kadın olan Joule unvanını aldığını görüyor. Ancak Joule, bu korkunç yeni gezegende yalnız değil. Şu anda dünyada yaşayan diğer robotlarla yüzleşirken bir robot yardımcısı var. Bu yüzden endişelenme. Dünyaya karşı olduğunuzu düşünse bile, bu gerçeklerden daha fazla olamaz. Bu yeni başlayanlar için ReCore kılavuzu, olasılıkların aleyhinize olduğunu düşünseniz bile, oyunun sonuna kadar geçmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilmenizi sağlayacaktır. Çıkarma işlemlerinden saldırılarınızı renk kodlamasına kadar, burada sizin için sakladığımız şeyleri inceledikten sonra yardım istememelisiniz.

Çıkarma Nasıl Çekilir

ReCore, Joule’un birkaç farklı yeteneğe sahip olduğu aksiyon tabanlı bir nişancı oyunudur. Zıplayabilir, fırlatabilir, ölümcül cephane ateşlemek için silahını şarj edebilir, düşmanlara kilitlenebilir ve çeşitli eylemleri gerçekleştirmek için “eylem düğmesini” kullanabilir. Bunların hepsi oyun için oldukça basit manevralar olsa da, çok özel bir yetenekten yararlanmak isteyeceksiniz: Joule’s Extractions, bu aslında çekirdekleri düşmanlardan çıkarabileceği anlamına geliyor. Bir düşmanı tamamen yok etmemeye karar verirseniz, çökmeden önce onu bir düşmanın vücudundan atmak için hızlı bir savaşa girmeniz gerekir. Bunu başarmak için özel bir düğmeniz var, bu nedenle mini oyuna katılmak için Çıkarıcı aracınıza atanmış düğmeyi basılı tutun. Çekirdeği nihayet sahibinden almak için itme ve çekme arasında geçiş yapın ve kendinizi fazladan malzeme deposu için kullanabileceğiniz bir çekirdek bulacaksınız. Biri sonunda bir robotun sağlık çubuğunu boşalttığınızda gerçekleşecek ve kombo sayacınızı 10’un üzerine çıkardığınızda gerçekleşecek. . Kombonunuz aynı anda bitecek, ancak sorun için bol miktarda deneyim puanı alacaksınız. Bir yandan, çekirdekleri elde etmek için daha fazla enerji harcamak iyi bir fikirdir, ancak oyunda ilerlemek için ihtiyaç duyduğunuz her bir öğeyi keşfetmeye ve aldığınızdan emin olmak için daha iyi harcayabileceğiniz enerjiyi de boşa harcayabilirsiniz. ReCore’dan en iyi şekilde yararlanacaksanız, bu kararları vermek için gerçekten biraz zaman harcamalısınız. İyi yapmak istiyorsanız dikkat etmek isteyeceğiniz gizli bir strateji katmanına sahiptir.

Üretim için Çekirdekleri Kullanma

Oyun boyunca, özellikle FL1-R çerçeveniz için çeşitli kareler kullanmanız gerekecek. İleriye dönük hasarınızı artırmak için Seth’i kullanmayı ve ileriye dönük olarak onu güçlendirmek için renkli Çekirdekleri kullanmayı düşünün. Mavi ve Kırmızı Çekirdek enerjisi elde etmek için Mor Çekirdekleri, Sarı ve Mavi Çekirdek enerjisini elde etmek için Yeşil Çekirdekleri ve Sarı ve Kırmızı Çekirdek enerjisini elde etmek için Turuncu Çekirdekleri kullanabilirsiniz. Mümkün olduğunca çok sayıda Çekirdek topladığınızdan emin olun, böylece daha sonra yükseltme yapabilirsiniz. Onları alt etmek için farklı yöntemler gerektiren çeşitli düşman türleriyle karşılaşmaya başladığınızda bunun için minnettar olacaksınız. Onlara vardığınızda özel çalışma tezgahları kullandığınızdan emin olun. Sahip olduğunuz kaynakları iyi kullanmak için kullanmanız gerekecek. Topladığınız herhangi bir kaynak sizinle doğrudan tarayıcıya geri gidebilir ve siz girdiğiniz anda oraya teslim edilir. Tezgahınız, özel öğeler oluşturmanız için kullanılabilir. Elbette, ileriye dönük çeşitli öğelerin yapımını tamamlamak için bir dizi plana ihtiyacınız olacak. Ancak planları bir araya getirmek için özel kaynaklara ve malzemelere ihtiyacınız olacak. Kaynaklar üç farklı nadirlikte bulunabilir: daha düşük güce sahip temel çekirdekler, daha büyük kabuk parçalarıyla yüksek kalite ve yedek gücü olan kusursuz çekirdekler, böylece onları daha büyük mermilerde kullanabilirsiniz. Bunları olabildiğince biriktirmek en iyisidir çünkü gelmeleri kolay değildir. Açıkçası, daha büyük bir oyun size daha iyi sonuçlar verecektir, bu yüzden bunu da aklınızda bulundurun. ReCore’daki diğer sistemlerin çoğu gibi, kaynakları toplamak ve etrafta tutmak, iyi bir yönetim ve çok az şeyle ilgilidir. İşleri olması gerektiği gibi bölümlere ayırırsanız, o zaman iyi olacaksınız.

Renk Kodu Saldırılarından Emin Olun

Stratejik olarak saldıran düşmanlardan bahsetmişken, karşılaştığınız her canavarı not alın. Farklı bir çekirdeğe sahip olacağından, koordineli bir saldırı saldırısı başlatmadan önce hangi renkte olduğunu fark ettiğinizden emin olun. Oyunda ilerledikçe, orada gördüğünüz renklerle koordine olan Joule tüfeği için yükseltmeler aldığınızı göreceksiniz. Kırmızı bir küre görürseniz, kırmızı kürelere karşılık gelen silahları ve yetenekleri kullandığınızdan ve oyun boyunca aynı saldırı modellerini diğer düşmanlarla ilişkilendirdiğinizden emin olun. Daha önce Ikaruga gibi oyunlar oynadıysanız, bu oyunun çoğu siyah ve beyaz renkler arasındaki “kutupları değiştirmek” için harcandığı için muhtemelen mantıklı olacaktır. Beyaz beyazı emecek ve siyah beyazı emecektir. Düşmanların karşılaştığı aynı renk dışında benzer bir durum daha fazla hasar alacağınız anlamına gelir. Pokemon veya Magic: The Gathering gibi oyunlara alışkınsanız pek bir anlam ifade etmeyebilir, ancak yerinde bir sistem var burada bir sebepten dolayı.

Bu Prizmatik Çekirdekleri Toplayın!

Bunun farkında olmayabilirsiniz, ancak çeşitli bölümlerine erişmek için oyun boyunca Prizmatik Çekirdekler adı verilen çeşitli enerji kaynaklarını toplamanız gerekir. Eğer yapmazsanız, aslında oyunu tamamlayamazsınız. Oyunun kampanyasını bütünüyle bitirmek için 45 Prizmatik Çekirdeğe ihtiyacınız var, bu yüzden oyunda ilerledikçe ihtiyacınız olan her şeyi aldığınızdan emin olun. Bu, her zindanın bölümlerini ve çeşitli bölümleri keşfetmek için biraz zaman ayırmak anlamına gelir, sadece içinden uçmaya daha mecbur olsanız bile. Aslında, ek Corebot’lar elde etmek için hikaye görevlerini bitirmeniz gerekecek. Son zindana ulaşırsanız ve her şeyi henüz keşfetmediyseniz, geri dönme şansınız olmayacak, bu yüzden hepsini sisteminizden çıkardığınızdan emin olun.

Asıl (Swing?)

ReCore özünde bir platform oyunudur, bu yüzden nasıl oynanacağına dair gerçek bir fikriniz olmadan atlamadan önce neyle karşı karşıya olduğunuz hakkında bir tür fikriniz olduğundan emin olun. Joule, havada en kolay şekilde dönüp dönebilir ve zıplayabilir ve dış giysisi havada iki sıçrama yapmasına izin verir. Ayrıca bir havai çizgi çekebilir. Yere düştüğünde, zıplaması sıfırlanır ve bir kez daha harekete geçebilir. Havadayken elinden gelenin en iyisini yapıyor ve siz havadayken nereye ineceğinizi gösteren bir gösterge bile var. Bu önemlidir, çünkü çoğu zaman başka türlü iyi sonuç vermeyebilecek inanç sıçramaları yapacaksınız. Bu platform bölümlerinin bazılarında yapılacak çok fazla planlama var, bu nedenle Joule’un akrobasi yoluyla neler sunabileceği hakkında biraz bilgi sahibi olmak önemlidir.

Deneyim Puanı için Ezin

Bu aptalca bir tavsiye gibi görünebilir veya apaçık olduğu için gerçekten dikkate almanız gerekmeyen bir şey gibi görünebilir, ancak elinizden geldiğince XP için yeterince zaman harcadığınızdan emin olun. ReCore, RPG’ler de dahil olmak üzere birkaç farklı türden birden fazla öğeyi birleştirir, bu nedenle Joule’u oyun içinde nasıl “yükselttiğinize” çok dikkat etmeniz gerekir. Savaşlardan ya da benzeri şeylerden kaçarak zaman kaybetmeyin çünkü devam etmek için ihtiyacınız olan tüm XP’yi alamayacaksınız. Aslında, oyunun belirli bölümlerine de erişebilmeniz için Joule’un kesinlikle seviyelendirilmesi gerekecek. Bir sonraki kontrol noktasına kadar hızlı bir şekilde acele etmek cazip gelebilir, ancak devam edemezseniz bunu yapmak için bir neden yoktur. Devam etmek için yeterince öğütene kadar beklemede kalacaksın. Bu yeni başlayanlar için ipuçları, gerçek bir ReCore uzmanı olma yolunda sizi yönlendirmelidir. Artık oyun Microsoft’un Her Yerde Oyna girişimi aracılığıyla kullanılabildiğine göre, Windows 10 PC veya Xbox One’da oynayabilir ve oyunu yola çıkabilirsiniz, böylece arkadaşlarınızın yardıma ihtiyacı olursa onlara neler olduğunu bildirebilirsiniz.