Skip to content

Reddit’in Yeni İçerik Politikası Başarı Övünüyor, Moderatörler Aksi Diyor

14 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Reddit’in yeni nefret karşıtı politikası, nefret içeriğinin azalmasına neden oldu.
  • Azınlık temelli toplulukların moderatörleri taciz ve kötü muameleye maruz kalmaya devam ediyor.
  • Reddit’teki birçok moderatör değişiklikler konusunda temkinli bir şekilde iyimser.

Birçok Reddit moderatörünü, özellikle de savunmasız toplulukları yönetenleri, gece geç saatlere kadar içeriğin bir fosseptik havuzunu incelemekle meşgul ediyor. Son zamanlarda kötü itibarını düzeltmek için gösterilen çabalara rağmen, bu kullanıcılar hala Reddit’in düzenleyici eylemsizlik tarihinin yüküyle karşı karşıya. Reddit geçtiğimiz günlerde Haziran ayında açıkladığı yeni bir içerik politikasının başarısını duyurdu. Platformdaki nefret dolu içerikle mücadele etmek için tasarlanan güncelleme, yaklaşık 7.000 alt dizinin kaldırılmasıyla sonuçlanan nefret söylemini düzenlemek için katı kurallar sağlıyor. Şirket, politika yeniden çalışmasından bu yana nefret içerikli yüzde 18’lik düşüşü kutluyor. Bununla birlikte, Reddit sevinirken, kullanıcılar hala platformda özel bir tür kötüye kullanım yaşıyor. Reddit kullanıcısı u / Dsporachd, “Bugüne kadar Reddit’te güvenli alanlar gibi hissettirmeyen birçok yer var” diye yazdı. “Yöneticiler tüm bu sözde eylemleri gerçekleştirdikten sonra bile homofobik, transfobik veya ırkçı nefrette herhangi bir azalma görmedik … Şimdiye kadar, bu sorun kullanıcıları etkili bir şekilde ele alınmadı ve özellikle sitede yaygın bir sorun olmaya devam ediyor. azınlık toplulukları için alt dizinlerde. ”

Farklı Sesleri Hedefleme

43 yaşındaki Jefferson Kelley, gün geçtikçe bozuk ağ bileşenlerini gideren bir BT ağ teknisyenidir, ancak çalışmadığı zamanlarda hatalı bağlantılarla dolu bir internet topluluğunun çapraz kablolarını çözer. Son üç yıldır, Kelley, Reddit’in en büyük topluluklarından biri olan r / BlackPeopleTwitter’ın oyunculuk moderatörlüğünü yapıyor.

Reddit'te r / BlackPeopleTwitter'in ön sayfası

4 milyondan fazla abonesi ile r / BlackPeopleTwitter, platformun en popüler topluluklarından biri olabilir, ancak Siyahların seslerine ve yorumlarına öncelik veren bir alan olarak, ırkçı küstahlıkla mücadele, deneyime dahil edilmiştir. “Moderatör olduğumdan beri, Siyah merkezli bir topluluğun moderatörlerinin geçmek zorunda olduğu günlük mücadeleyi görebildim … Siyah veya beyaz olmayan biri hakkında olumlu bir şey ön sayfaya ulaşırsa, sadece mutlak bir sel yaşarız Irkçı yorumların arasında, ”dedi bir telefon görüşmesi sırasında. Kelley, “Yapabileceğimiz en fazla, yorumları kaldırmak ve kullanıcıyı yasaklamak, ancak yeni bir hesap oluşturup aynı şeyi yapmak için geri gelmeleri birkaç saniye sürüyor,” diye devam etti Kelley. [hate comments go] çatıdan. ” R / all olarak bilinen Reddit ön sayfası, çeşitli alt dizinlerden günün en iyi gönderilerinin sitenin benzersiz algoritması aracılığıyla derlendiği yerdir. Kelley’ye göre, kullanıcıların farklı toplulukların en iyilerini bir araya getirip deneyimleyebilecekleri bir yer olarak tasarlanan bu mekan, tarihsel olarak marjinalleştirilmiş gruplara dayanan bu alanlar için bir çekişme noktası haline geldi. “Yöneticiler tüm bu sözde eylemleri gerçekleştirdikten sonra bile homofobik, transfobik veya ırkçı nefrette herhangi bir azalma görmedik.”

Trol Sürüyor

Diğer topluluklardan moderatörler benzer duyguları yansıtıyor. r / RuPaulsDragRace, Emmy ödüllü aynı isimli realite yarışması şovunun süper hayranları için bir alt dizidir. Sürükle sanatını öne çıkaran bir gösteri olarak, subreddit doğal olarak queer ve trans sanatçıları öne çıkarıyor, moderatörler Reddit ön sayfasında felaket için bir reçete olduğunu söylüyor.

Reddit'te r / RuPaulDragRace'in ön sayfası

Kullanıcı adlarının anonimliği altında doğrudan mesajlarla konuşan bu moderatörler, Reddit’in en tehlikeli kullanıcılarından bazılarıyla olan deneyimleri konusunda samimi davrandılar. “Trol arayan bir deli iseniz, r / all’a gideceksiniz ve sonra o drag queen için sağa döneceksiniz. Arabayla yorum yapan trollerin hedefler için balığa gittiği yer, ”diye yazdı moderatör u / VladislavThePoker. “Ve her r / all’a bastığımızda oluyor. Kitaptaki her isimle anıldık, tehdit edildik ve doxxedildik. ” Moderatör u / DSporachd’a göre, subreddit, RuPaul’un Drag Race hayranlarının favorisi Chi DeVayne’nin zamansız ölümünden sonra homofobik, ırkçı ve transfobik yorumlarla dolu. Merhum kişiyle ve subreddit kullanıcılarıyla alay eden yorumlar, bu moderatörlerin sosyal medya platformunda düzenlemekten sorumlu oldukları içeriğin yalnızca bir anlık görüntüsüdür.

Gidecek Uzun Bir Yol

Reddit’in son çabalarına rağmen, taciz ve kötü muamele, platformda azınlık olma deneyiminin bir parçası ve ayrılmaz parçası. Reddit yöneticileri, platformdaki değişimi destekleyebilir, ancak topluluklara en çok dahil olanlar daha kasvetli bir tablo çiziyor.

Bu, Reddit’in daha önce politika moderasyonuna yönelik uygulamalı yaklaşımının daha büyük sorununa değiniyor. Black Lives Matters sonrası dönemde, sosyal medya gücü sonunda platformunu ciddiye alıyor gibi görünüyor. Diğer moderatörler politikanın başarısı konusunda daha az emin olsalar da, Kelley gelecek konusunda daha iyimser. Kelley, “Platformun özü bir anonimlik silahı haline geldi, ancak şu anda bir değişiklik var ve bunun nedeni bu yöneticilerin bu tavrı bırakarak tımarhaneyi yönetmeyi bize moderatörlere bırakması,” dedi. “Çok daha fazla üretkenlik oldu ve yönetici müdahalesini sağlamak için atlanacak çok fazla çember yok, bu yüzden olan şey daha çok bir baskı.”