Skip to content

Roku’da Netflix’ten Nasıl Çıkış Yapılır

24 de Eylül de 2022

Bilinmesi gereken

 • Netflix ana ekranı > sol ok > Yardım almak > oturumu Kapat.
 • Roku 2/LT: Ev > Netflix > * > Kanalı kaldır > Kanalı kaldır.
 • Roku 1: Ev > Ayarlar > Netflix Ayarları > Bu oynatıcıyı Netflix hesabımdan devre dışı bırak > Evet.

Bu makale, Roku’da Netflix’ten nasıl çıkış yapacağınızı ve ayrıca farklı bir Netflix hesabına nasıl giriş yapacağınızı açıklar. Adımlar, cihazınıza bağlı olarak biraz farklıdır. Bu kılavuz, Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL: Bu markalar ve muhtemelen diğerleri için Roku TV’nin yanı sıra tüm Roku akış oynatıcılarını kapsar.

Netflix’ten Nasıl Çıkış Yapabilirim?

Daha yeni Roku akış oynatıcılarında ve akıllı TV’lerde, uygulamanın ana ekranından Netflix’ten çıkış yapmak kolaydır. Hangi Roku sürümüne sahip olduğunuzdan emin değilseniz, önce şu adımları izleyin; eski modeller için talimatlar aşağıdadır.

 1. Netflix ana ekranında menüyü açmak için sol oku kullanın ve ardından seçmek için aşağı oka basın. Yardım almak.

  Bu işe yaramazsa, bunun yerine yukarı oku kullanmayı deneyin ve ardından ayarlar seçeneğini seçin (burada gösterilmemiştir; bazı cihazlarda buna sahiptir). Bu da işe yaramazsa, daha fazla yardım için aşağıya bakın. Ayarlanmış Netflix profilleri varsa, bu adımları tamamlamadan önce bunları geçmeniz gerekir.

 2. Seçmek oturumu Kapat.

 3. ile onaylayın Evet.

Bu adımlar işe yaramazsa, Netflix uygulamasından başlayın ve uzaktan kumandadaki aşağıdaki oklara tam olarak bu sırayla basın: Yukarı, Yukarı, Aşağı, Aşağı, Ayrıldı, Doğru, Ayrıldı, Doğru, Yukarı, Yukarı, Yukarı, Yukarı. Seçme oturumu Kapat, Baştan başlamak, Devre dışı bırakmakveya Sıfırla.

Roku 2 ve Roku LT

2. nesil Roku’nuz varsa (yani, Roku 2 HD, XD, XS veya LT) bu adımları deneyin.

 1. düğmesine basarak Ana Menüye gidin. Ev buton.

 2. Netflix uygulamasını bulup vurgulayın ve ardından uzaktan kumandadaki yıldız tuşuna basın.

 3. Seçmek Kanalı kaldırve ardından onaylamak için tekrar seçin.

  Netflix, Roku'daki kanalı kaldır

1

Bu adımlar, 2008 ile 2010 arasında piyasaya sürülen eski Roku cihazları içindir.

 1. Kullan Ev Roku Ana Menüsüne gitmek için düğmesine basın.

 2. git Ayarlar > Netflix Ayarları.

 3. Seçmek Bu oynatıcıyı Netflix hesabımdan devre dışı bırak.

 4. Seçme Evet istendiğinde.

Roku TV’ler

Roku TV’de Netflix’te oturum açtıysanız yapmanız gerekenler şunlardır: Bunun TCL, Sharp, Insignia, Haier ve Hisense TV’lerde çalıştığı onaylanmıştır, ancak diğer Roku TV’ler için de geçerli olabilir.

 1. Netflix uygulamasının ana ekranından Geri uzaktan kumandada.

 2. Sağdaki ayarlar/dişli çark simgesini seçin.

 3. Seçme oturumu Kapat.

 4. ile onaylayın Evet.

Roku’da Netflix’ten Uzaktan Nasıl Çıkış Yapılır

Artık Roku cihazına erişiminiz yoksa veya yukarıda açıklanan talimatlar işinize yaramıyorsa, yine de Netflix’ten çıkış yapabilirsiniz. Özel durumunuza bağlı olarak bunu yapmanın iki yolu vardır.

Netflix Hesabınızdan

Roku’nun sahibi değilseniz, örneğin Netflix’te başka birinin evinde oturum açmışsanız bu adımları uygulayabilirsiniz. Netflix hesabınızın Tüm Cihazlardan Çıkış Yap alanını ziyaret edin ve ardından Oturumu Kapat hesabınızı kullanarak her cihazdan anında çıkış yapmak için. Ne yazık ki, yalnızca Roku’dan seçici olarak çıkış yapmanın bir yolu yok, hepsini bir kerede yapmanız gerekiyor.

Netflix tüm cihazlar ekranından çıkış yap

Roku Hesabınızdan

Roku size aitse (yani, orijinal olarak kendi Roku hesabınız altında ayarladıysanız), ancak herhangi bir nedenle Netflix hesabınızdan çıkış yapamıyorsanız, tüm Roku hesabınızın cihazla bağlantısını kesmek esasen Netflix oturumunuzu kapatacaktır. (ve giriş yapmış olabileceğiniz diğer her şey). Bu, cihazın Roku hesabınızla bağlantısını kaldırarak yapılır. Bu, kimliğinizin cihazla bağlantısını kesecek, böylece cihaza eklediğiniz tüm uygulamalar artık kullanılamayacak ve onu kullanmaya çalışan herkesin kendi Roku hesabına ve nihayetinde kendi Netflix hesabına giriş yapması gerekecek. öyleyse seç. Adımlar basittir: Bir web tarayıcısında Roku hesabınızda oturum açın, bağlı cihazlar listesine gidin ve Bağlantıyı kaldır Netflix hesabınızı kullanarak Roku’nun yanında.

Bağlantılı cihazların Roku listesi

Farklı Bir Netflix Hesabına Nasıl Giriş Yapabilirim?

Roku’da farklı bir Netflix hesabında oturum açmak için yukarıdaki adımları kullanarak çıkış yapın. İstendiğinde, kullanmak istediğiniz diğer Netflix hesabının kimlik bilgilerini girin. Bir Netflix hesabının yorumlanabilmesinin başka bir yolu da Netflix hesabıdır. profil. Tabii ki, bunlar sadece ana hesaptaki mini hesaplardır, bu nedenle profiller arasında geçiş yapmak daha da kolaydır. Netflix ana ekranını ziyaret edin ve yan menüyü açmak için sol oku kullanın ve ardından bir profil seçmek için (eğer görüyorsanız) yukarı oku birkaç kez kullanın. Menünün en üstündeki seçenek, Profilleri Değiştirseçebileceğiniz tüm profilleri listeler.

Netflix profil listesi

Netflix’ten Çıkış Yapmak Ne Demektir?

Netflix’ten çıkış yapmanın ne anlama geldiğinin farkında olmanız çok önemlidir. Oturumu kapatmak veya oturumu kapatmak (aynı şey), hesabınızın uygulamayla bağlantısını kestiğiniz anlamına gelir. Ne fazla ne eksik. Bu, Netflix’ten çıkış yapmanızın Netflix aboneliğinizin durumu üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı anlamına gelir. TV’nizi kapatmak, Netflix profillerini silmek, hatta Roku’yu kaldırmak veya tüm Netflix uygulamasını cihazdan silmek de değildir. Gerçekten peşindeyseniz, Netflix Nasıl İptal Edilir konusuna bakın. Bunu bir bilgisayardan veya telefonunuzdan yapabilirsiniz.

SSS

 • Netflix neden Roku TV’mde çalışmıyor?

  Netflix’in Roku üzerinde çalışmadığı durumlar için birkaç düzeltme var. Netflix’in kapalı olmadığından emin olun, Roku cihazınızın doğru şekilde takıldığından ve Roku’nun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun. Roku’yu yeniden başlatmayı, mobil cihazınızda Roku uygulamasını güncellemeyi, Roku uzaktan kumandasını sıfırlamayı veya Roku cihazınızı sıfırlamayı deneyin.

 • Roku’da Netflix hesabımı nasıl değiştiririm?

  Roku’nuzdaki Netflix kullanıcı hesabını değiştirmek için Netflix uygulamasını Roku’nuzdan silmeniz ve istediğiniz hesapla yeniden eklemeniz gerekir. Roku ana ekranından şuraya gidin: Kanallarım > Netflixbasın Yıldız anahtar uzaktan kumandada öğesini seçin ve Kanalı Kaldır. Ardından Roku Kanal Mağazasına gidin, Netflix’i tekrar ekleyin ve yeni hesapla giriş yapın.

 • Roku’daki Netflix profilini nasıl değiştiririm?

  Roku’da Netflix izleme profilini değiştirmek için Roku’nuzda Netflix’ten çıkın ve ardından Netflix kanalını tekrar açın. Farklı bir profil seçin, ardından Netflix’e devam edin. Netflix, her hesap için en fazla beş izleme profiline izin verir.