Skip to content

RSS Beslemesinden Facebook Gönderileri Nasıl Yapılır?

24 de Haziran de 2021

Facebook Sayfanıza otomatik olarak bir RSS beslemesi göndermek için IFTTT hizmetini kullanabilirsiniz. Facebook’ta sürekli olarak blog makaleleri, haber güncellemeleri ve başka şeyler yayınlamayı seviyorsanız, bu büyük bir zaman tasarrufu sağlar. IFTTT, seçtiğiniz RSS beslemesinden yeni içerik belirlediğinde, sizin için yeni bir Facebook gönderisi oluşturulacak ve yayınlanacaktır. Bunu ayarlarken özelleştirebileceğiniz birkaç seçenek var, aşağıda ele alacağız. Bu yöntem yalnızca Facebook Sayfalarında çalışır. Facebook’a yapılan bir 2018 güncellemesi, profillere otomatik olarak gönderme özelliğini kaldırdı.

 1. Henüz yoksa ücretsiz bir IFTTT hesabı oluşturun veya varsa hesabınızda oturum açın.

 2. Yeni bir bağlantı kurmaya başlamak için Kendin Yarat sayfasını açın.

 3. Seç Bu.

  IFTTT kendi sayfanızı oluşturun

 4. Ara ve seç RSS.

  IFTTT RSS düğmesi

  RSS tetikleyicisini daha önce hiç kullanmadıysanız, bir Bağlan seçmeniz gereken düğme.

 5. Toplamak Yeni feed öğesi Facebook gönderisinin RSS beslemesindeki her yeni içerikle tetiklenmesini sağlamak. Bunun yerine seçebilirsiniz Yeni feed öğesi eşleşmeleri Facebook gönderisinin bir RSS besleme öğesi belirli bir anahtar kelime veya ifadeyle eşleştiğinde oluşturulmasını istiyorsanız.

  IFTTT, RSS için tetikleme sayfasını seç

 6. Besleme URL’sini girin. Buraya ne gireceğinizden emin değilseniz, bir web sitesinde RSS beslemesini nasıl bulacağınızı öğrenin.

  IFTTT tam tetik alanları sayfası

  Adım 5’te ikinci seçeneği seçtiyseniz, bir anahtar kelime veya kelime öbeği hakkında soru soran başka bir kutu göreceksiniz. Facebook gönderisi oluşturulmadan önce, besleme öğesinin içermesi gereken her şeyi bu kutuya yazın.

  RSS beslemesi için IFTTT Komple tetik alanları sayfası

 7. Seç Tetikleyici oluştur.

 8. Seç bu.

  RSS ise, IFTTT'deki o sayfa

 9. Ara ve seç Facebook Sayfaları.

  IFTTT'deki Facebook Sayfaları düğmesi

  Seç BağlanIFTTT’nin hangi Facebook Sayfasına erişebileceğini seçmek için Facebook hesabınıza giriş yapın.

 10. Seç Bağlantı gönderisi oluştur. Aslında burada üç seçeneğiniz var, ancak yalnızca biri RSS besleme öğelerini Facebook gönderilerine göndermek için uygundur.

  IFTTT'deki Facebook Sayfaları için eylem seçin

 11. İçinde İleti metin kutusuna, beslemedeki URL ile birlikte eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz. Her gönderinin URL ile daha alakalı olmasını istiyorsanız, seçebileceğiniz değişkenler de vardır.

  IFTTT, Facebook Sayfaları için eylem alanlarını tamamladı

  Örneğin, seçerseniz Malzeme ekle, gibi bir şey seçebilirsiniz Giriş Başlığı Facebook gönderisinde RSS besleme öğesinin başlığını göstermek için. Yazarın adını, beslemedeki içeriği veya yayınlandığı tarihi eklemek isterseniz başka seçenekler de vardır.

 12. Seç Eylem oluştur.

 13. İsterseniz Applet’i yeniden adlandırın ve isteğe bağlı olarak her çalıştığında bildirimleri etkinleştirin ve ardından düğmesine basın. Bitiş.

  IFTTT İnceleme ve bitiş sayfası