Skip to content

RT Ne Anlama Geliyor?

8 de Mayıs de 2021

İnternette bir yerde “RT” kısaltmasını görüyor musunuz? Belki Twitter’da? Ya da belki bir metin mesajında ​​bile? RT, iki popüler anlamı olan bir kısaltmadır. Şunun için dayanabilir:

  1. Retweet
  2. Gerçek Konuşma

Şaşkın? Hangi yorumu gördüğünüzü öğrenmek için okumaya devam edin.

RT Retweet olarak

RT, “retweet” anlamına gelmek için kullanıldığında, neredeyse her zaman sosyal ağ platformu Twitter’da veya bu platformla ilgili olarak yapılır. Bir tweet, Twitter’daki normal bir gönderidir. Twitter’da gönderi paylaştığınızda “tweet atıyorsunuz”. Retweet, başka birinden gelen bir tweet’in yeniden paylaşımı veya yeniden yayınlanmasıdır. Birini retweetlediğinizde, profilinizde ve takipçilerinizin zaman çizelgelerinde orijinal tweeter’in adı altında görünür. Twitter’da retweetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Nasıl Retweet Yapılır ve Normal ve Manuel Retweet Arasındaki Fark Nedir? Başlıklı makalemize göz atın.

RT Örnekleri Retweet

örnek 1

RT eğer Cuma olsaydı“Etkileşimi teşvik etmek için, Twitter kullanıcıları, bir konuda kendileriyle aynı fikirde olurlarsa, takipçilerine RT yapmalarını söyler.

Örnek 2

Bakalım bu tweet’te 1 milyon RT alabilecek miyiz?“Bu örnekte, RT çoğullaştırılmıştır.

Örnek 3

RT @ kullanıcıadı: Gökyüzü bugün çok mavi!“Bu, manuel bir retweet örneğidir. Manuel retweetler, Twitter’da yıllar önce olduğu kadar popüler değildir, ancak yine de birkaçına rastlayabilirsiniz.

Gerçek Konuşma olarak RT

RT “gerçek konuşma” anlamında kullanıldığında, başkalarını söylenenlerin ciddiyeti hakkında bilgilendirmek içindir. Bu, bir cümle öncesinde “Ciddiyetle” demeye benzer. Ancak “gerçek konuşma” bir cümlenin başında, ortasında veya sonunda kullanılabilir. Argo terim, gündelik konuşmalarda veya ifadelerde yardımcı olur. “Gerçek konuşma”, konuşmanın belirli bir bölümünü diğer bölümlerden daha ciddi olarak ayırt etmeye yardımcı olabilir veya görünüşte komik veya gönülsüz bir ifadeyi daha ciddiye alınan bir şeye dönüştürebilir.

Gerçek Konuşma Olarak RT Örnekleri

örnek 1

RT, ızgara peynirden daha iyi bir gece yarısı atıştırması yoktur.“RT, bu genel açıklamanın başında, söylenecek olanın samimi veya ciddi olduğunu başkalarına bildirmek için kullanılıyor.

Örnek 2

Arkadaş # 1: “Bay Jones ders sırasında düştüğünde çok komikti. Lol!

Arkadaş # 2: “Evet öyleydi ama RT daha önce böyle düştüm ve bu acı verici.”

Bu ikinci örnek, RT’nin bir cümlenin ortasında nasıl kullanılabileceğini gösterir.

Hangi Yorum Kullanılıyor?

RT’nin Twitter’da kullanıldığını görüyorsanız, bu “retweet” anlamına gelen oldukça açık bir fikirdir. Konuşmanın Twitter ile ilgisi yoksa, “gerçek konuşma” doğru yorum olabilir. Mesajı okuyabilir ve “RT” yi “Tüm ciddiyetle” cümlesiyle değiştirebilirseniz, muhtemelen “gerçek konuşma” kullanılıyordur.

RT’nin Yorumlanabileceği Diğer Yollar

“Retweet” ve “Gerçek Konuşma” RT’nin iki ana yorumudur, ancak kullanılabileceği daha az popüler olan birkaç yorum da vardır. Bunlar şunları içerir:

Tam orada: Belirli bir yere atıfta bulunma.

Gerçek zamanlı: Mevcut ana atıfta bulunur.

Anlaşıldı: Bir mesajın alındığını veya anlaşıldığını onaylama.

Bugün Rusya: Popüler bir Rus haber kanalına gönderme.