Skip to content

Şablon Olarak Kullanmak için iPad’deki Sayfalardaki Belgeleri Kopyalayın

28 de Mayıs de 2021

iPad’iniz için Pages’ın iOS sürümü, yeni belgeler için çeşitli şablonlar içerir ve sıfırdan yeni belgeler oluşturabilirsiniz. Ne yazık ki, iPad’deki Sayfalar kendi şablonlarınızı oluşturma olanağı sunmaz. Ancak, eski bir belgeyi çoğaltarak ve yeni belgeyi oluşturmak için kopyayı kullanarak yine de bu sınırlamayı çözebilirsiniz. Bir Mac masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız varsa ve üzerinde Pages varsa, orada da şablonlar oluşturabilir ve bunları iPad’inizdeki Pages’a aktarabilirsiniz.

iPad’de Pages’da Belgeyi Çoğaltma

iPad’de bir Pages belgesini çoğaltmak için şu kolay adımları izleyin:

 1. Belge yöneticisi ekranından, sağ üst köşedeki Düzenle’ye dokunun.
 2. Çoğaltmak istediğiniz belgeye dokunun.
 3. Sol üst köşede, artı işaretli bir kağıt yığını gibi görünen düğmeye dokunun.

Belge yöneticisi ekranında belgenizin bir kopyası görünecektir. Yeni belge, orijinalin adını paylaşacak, ancak orijinalden ayırt etmek için “kopya #” da içerecektir.

Mac’inizdeki Sayfalarda Oluşturulan Kendi Şablonlarınızı Ekleme

Doğrudan iPad’inizdeki Pages’da şablon oluşturamasanız da, Mac dizüstü bilgisayarınızdaki veya masaüstünüzdeki Pages’da Pages için kendi şablonlarınızı oluşturabilir ve ardından bunları iPad’inizdeki Pages’ın iOS sürümünde kullanabilirsiniz. iPad’inizde kendi Sayfalar şablonunuzu kullanmak için önce şablonu iPad’inizin erişebileceği bir konuma kaydetmeniz gerekir. Bu konumlar şunları içerir:

 • iCloud Drive
 • Google sürücü
 • Microsoft’un OneDrive’ı

İPad’de erişmek üzere bir şablonu kaydetmenin en kolay yeri iCloud Drive’dır, çünkü hem Mac’inizde hem de iPad’inizde iCloud erişimini etkinleştirmiş olabilirsiniz. Mac’inizde oluşturduğunuz şablonu yukarıda listelenen konumlardan birine yükledikten sonra, erişmek için iPad’inizde şu adımları izleyin:

 1. Pages belge yöneticisi ekranında, artı sembolü sol üst köşede.
 2. Mac’inizdeki şablonun kaydedildiği konuma dokunun (örneğin, iCloud Drive). Bu, o depolama konumunu açacaktır.
 3. Şuraya gidin: şablon dosyası ve ona dokunun.
 4. Şablonunuzu Şablon Seçicinize eklemeniz istenecektir. Dokunmak Ekleve şablonunuzun şimdi bulunduğu Şablon Seçici sayfasına yönlendirileceksiniz.
 5. Musluğunuzun şablon Bir kopyasını açmak için

Şablonunuz Şablon Seçicinize eklendikten sonra, ihtiyaç duyduğunuzda yeniden kullanılabilir olacaktır.