Skip to content

Samsung Aile Merkezi: Evinizi Mutfaktan Nasıl Yönetir?

14 de Mayıs de 2021

Samsung Family Hub 3.0, mükemmel buzdolabını daha fazlasına dönüştüren şeyin belkemiğidir. Yalnızca yiyeceklerinizi tutan bir buzdolabı yerine, sizi hayatınızdaki önemli şeylere bağlayan 21 inçlik dokunmatik ekranda not bırakabilir, hava durumu güncellemeleri alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Samsung Family Hub nedir?

Samsung, her ailenin merkezinin mutfak olduğunu iddia ediyor. Sonuçta, gün boyunca yiyecek bir şeyler kapmak için dolaştığınız yer burası, değil mi? Buzdolabının sağ kapısına eklenen 21 inç dokunmatik ekran, size hayatınızdaki herkesle ve her şeyle iletişim halinde kalmanız için bir yöntem sunar.

Samsung
Aile Merkezi dokunmatik ekrandır ve yapabileceği her şeydir. Samsung akıllı buzdolabının önceki modellerinde dokunmatik ekran kullanma ve uygulamalara erişim yeteneği mevcutken, Family Hub 3.0 tam Bixby ses entegrasyonu ekledi. Aile Merkezi, müzik uygulamaları gibi eğlenceye erişmenize, aile üyeleri için not bırakmanıza, evinizde bulunan Samsung SmartThings’e erişmenize ve fiziksel olarak açmadan buzdolabının içine bakmanıza olanak tanır.

Uygulamalara Erişimi Var mı?

Samsung’un akıllı buzdolabı Tizen OS’de çalıştığı için, buzdolabınızın yararlanacağını hiç düşünmediğiniz her türlü şeye erişebilir. Tizen ile, seçebileceğiniz düzinelerce uygulama vardır. Bu, Bixby’yi açmayı, Pandora’ya erişmeyi, buzdolabında not bırakmayı ve daha fazlasını içerir. Bu aynı zamanda, buzdolabınızı evinizdeki Wi-Fi ağına bağladığınızda, kullanıma sunulan yeni uygulamalara erişebileceğiniz anlamına gelir. Geliştiricilerin Tizen ile ne yaptığına bağlı olduğundan, neyin mevcut olarak ortaya çıkabileceğini bilmenin bir yolu yok.

Samsung Family Hub Akıllı Buzdolabının Özellikleri Nelerdir?

Samsung akıllı buzdolabı neredeyse özelliklerle dolup taşıyor. Hepsi de sadece buzdolabında yaşamıyor. İşte bu buzdolabının yapabileceği birçok şey. Bu liste hala her şeyi kapsamıyor çünkü Samsung, bir buzdolabının yapmasını istediğiniz herhangi bir şeyi düşünme yolundan çıktı. Ancak, bu akıllı buzdolabına yatırım yaparsanız ne elde edeceğinize dair iyi bir başlangıçtır.

  • Kameralar: Samsung akıllı buzdolabı, buzdolabının içinde üç kamera içerir. Dokunmatik ekranı, Bixby’yi veya SmartThings uygulamasını kullanarak, içinde ne yiyeceğinizi görmek için buzdolabının içine bakabilirsiniz.
  • Gıda yönetimi: Bir buzdolabının en önemli yanı, içindeki besindir. Bir teslimat hizmeti aracılığıyla yiyecek sipariş edebilir, stokta bulunan yiyeceklere göre yemek planlayabilir, alışveriş listenize yiyecek eklemek için Bixby’yi kullanabilir ve bir şeyler kötüye gittiğinde size haber veren otomatik son kullanma tarihlerini etkinleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olana sahip değilseniz, ancak aileyi hemen beslemeniz gerekiyorsa, GrubHub’dan da sipariş verebilirsiniz.
  • Bağlı kalın: Family Hub, ailenizin birbirine hiç olmadığı kadar bağlı kalmasına yardımcı olur. Her zaman dokunmatik ekranda görünen widget’ları kişiselleştirebilir, herkesin takvimini senkronize edebilir, birbirlerine not ve notlar bırakabilir, uzaktan fotoğraf gönderebilir ve Family Hub’dan neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak çok daha fazlasını yapabilirsiniz.
  • Kendinizi eğlendirin: Mutfakta yemek pişirmek ve vakit geçirmek zaman alır, ancak sıkıcı olmak zorunda değildir. Pandora veya iHeartRadio’yu dinlemek için Family Hub’ı kullanın, SmartThings uygulamasını kullanarak evin geri kalanında neler olup bittiğini görün ve ekranları yansıtmak için Samsung telefonunuzu kullanarak TV izleyin.
  • Daha da fazla özellik: Bağlı özelliklerin yanı sıra, Samsung akıllı buzdolabı daha fazla şey yapar. Rafları farklı büyüklükteki ürünler için yeniden ayarlayabilir, belirli sıcaklık kontrolleri ile buzdolabında bulunan şarap rafından faydalanabilir ve tek bir tuşa dokunarak tüm buzdolabını dondurucuya dönüştürebilirsiniz. Bu devasa buzdolabının sahip olduğu 28 fit küp alanı göz önüne alındığında, alay edilecek bir şey yok.

Tek beden herkese olmaz

Her buzdolabı her insan için işe yaramayacak ve Samsung, Samsung akıllı buzdolabının üç modelini teslim ettiklerinde bunu biliyordu. Her modelin avantajları vardır. Her üç model de Family Hub 3.0 ile birlikte gelir ve mutfağınızı bir odadan ailenizin merkezine yükseltmek için sunduğu her şey.