Skip to content

Samsung Galaxy Buds + ile Uygulamalı

10 de Nisan de 2021

Samsung’un üç yeni amiral gemisi telefon duyurusuyla Samsung Unpacked’in heyecanını yitiren Galaxy Buds +. Geçen yılki Galaxy Buds’ın halefi olan yeni Galaxy Buds +, tasarımda iyileştirmeler yapmaya ve pil ömrünü iyileştirmeye odaklanıyor. Onlarla pratik yapmam gerekiyor ve yeni, daha kompakt yapılarının ve daha uzun çalışma sürelerinin Jabra Elite 75t ve Apple Airpods Pro gibi diğer gerçek kablosuz kulaklıklara karşı rekabet ederken faydası olacağını düşündüm.

Yeni Buds +, önceki modelden biraz daha incedir ve kulaklarınızdan çok fazla çıkıntı yapmaz.
Cankurtaran / David Kukin

Siyah, beyaz, mavi ve kırmızı renklerde mevcut olan kulaklık başlıkları, tarzınıza uyacak renk seçenekleriyle şık görünür. 6,3 gramda, kulakiçi kulaklıklar kompakttır ve kulağınızdan çok fazla çıkıntı yapmaz ve hatta batarya kutusu bile 39,6 gramda fazlasıyla cebe sığabilir. IPX2 sıçrama direnci ile gelirler, spor salonunda terle ve belki biraz hafif yağmurla başa çıkmalarına izin verir, ancak onları suya daldırmam. Galaxy Buds + ile kulak misafiri olma şansım olmadı, ancak gelişmiş aramalar ve sesli komutlar için 2 yönlü dinamik bir hoparlör ve üç mikrofon ile ses kalitesi iyileştirilmelidir. Bunlardan bahsetmişken, size müziğiniz için daha iyi entegrasyon sağlayan tek dokunuşlu bir Spotify kısayolu var. Maalesef aktif bir gürültü engelleme yok, bu da Airpods Pro, Amazon Echo Tomurcukları ve diğer büyük rakiplerin hepsinin bunları bünyesinde barındırması nedeniyle büyük bir ihmal gibi görünüyor. Artı tarafta, isteğe bağlı olarak arka plan seslerini aktarmanıza izin veren Ortam Sesi ayarlarını alırsınız, böylece işe giderken çevrenize tamamen sağır olmazsınız.

USB-C

Buds +, USB-C ve kablosuz şarjı destekler.
Cankurtaran / David Kukin

Buradaki en büyük kazanan pil ömrüdür. Samsung, Galaxy Buds + ‘ın 85mAh bataryası ile 11 saat oynatma süresi (7.5 saat konuşma süresi) sürebileceğini ve kasanın 270mAh bataryasıyla 11 saat daha ekleyebileceğini iddia ediyor. Bu, sağlam bir tam gün kullanımdır, ancak sonuçların hacme göre değişmesi muhtemeldir. Kasa aynı zamanda kablosuz şarjı da destekliyor ve kulaklıkları üç dakikalık şarj etmek size bir saatlik çalma süresi kazandırıyor. Yeni Galaxy Buds + modelini 14 Şubat’tan itibaren 149 dolara online olarak satın alabileceksiniz ve 6 Mart’ta satışa sunulacak.