Skip to content

Samsung Galaxy Watch Nasıl Yeniden Başlatılır

5 de Mayıs de 2022

Bilinmesi gereken

 • Ana saat yüzünden: Aşagı kaydıröğesine dokunun, ardından güç simgesi > kapamak.
 • Saatin kapanmasını bekleyin, ardından ana menü tuşu tekrar açılana kadar.
 • tuşuna basıp basılı da tutabilirsiniz. ana menü tuşu ve geri butonu saat kapanana kadar ve otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Bu makale, bir Samsung Galaxy Watch’ın nasıl yeniden başlatılacağını açıklar.

Samsung Galaxy Saatimi Nasıl Yeniden Başlatırım?

Samsung Galaxy Watch’ınız çalışıyorsa ve yeniden başlatmanız gerekiyorsa, iki seçeneğiniz vardır. Saati güç seçeneklerinden kapatabilir veya fiziksel saat düğmelerini kullanarak yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. İlk yöntem saati kapatır, bu nedenle yeniden başlatma işlemini tamamlamak için Samsung Galaxy Watch’ı manuel olarak açmanız gerekir. İkinci yöntem, bir yeniden başlatma dizisini başlatır, böylece saat kapanır ve ardından kendi kendine yeniden başlar. Menüler aracılığıyla Galaxy saatinizi nasıl yeniden başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Ana saat yüzünden aşağı kaydırın.

 2. öğesine dokunun. güç simge.

 3. Musluk Kapamak.

 4. Saati tekrar açmak için fiziksel düğmeye basın ve basılı tutun. Ev buton.

  Samsung Galaxy saatindeki ana sayfa düğmesi.

 5. Saat ekranı açıldığında Ana Sayfa düğmesini bırakın.

Bir Samsung Galaxy Saatini Nasıl Yeniden Başlatmaya Zorlarsınız?

Ekranınız donmuşsa veya dokunmatik ekran kontrolleri çalışmıyorsa Galaxy Watch’ınızı yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. İşte nasıl çalıştığı:

 1. Fiziksel tuşa basın ve basılı tutun Ana menü tuşu ve geri düğmeleri saatinizde.

  Bu işe yaramazsa, yalnızca Ana Sayfa düğmesini basılı tutmayı deneyin. Galaxy Watch Active ve Active 2 gibi bazı Samsung saatleri bunun yerine bu yöntemi kullanır.

 2. Güç ekranı göründüğünde düğmeleri basılı tutmaya devam edin.

  Bir Samung Galaxy saatinde geri ve ana sayfa düğmelerini basılı tutmak.

  Saatinizin ekranı donmuşsa bu ekran görünmeyebilir. Bu durumda, ekran kararana ve yeniden başlatma mesajı görene kadar düğmeleri basılı tutmaya devam edin.

 3. Ekran karardığında Ana Sayfa ve geri düğmelerini bırakın, saatiniz otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

  Bir Samsung Galaxy saati yeniden başlatılıyor.

Galaxy Saatini Yeniden Başlatma ve Sıfırlama Arasındaki Fark Nedir?

Bir Samsung Galaxy Watch’ı yeniden başlattığınızda, esasen onu kapatır ve tekrar açarsınız. Saat, telefonunuzla eşleştirilmiş olarak kalır ve ayarlarınızın veya verilerinizin hiçbiri kaybolmaz. Her iki sıfırlama yöntemi de aynı görevi yerine getirir, ancak biri saati manuel olarak açmanızı, diğeri ise otomatik olarak yeniden başlatmanızı gerektirir. Samsung Galaxy Watch’ı yeniden başlatmak, yavaş performans, yavaş yanıt ve donmuş bir ekran gibi birçok sorunu çözebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama olarak da bilinen bir Galaxy Saatini sıfırlamak, saati fabrika orijinal durumuna geri yükler. Bir Samsung Galaxy Watch’ı telefonunuzdaki Galaxy Wearable uygulaması veya saatin kendisi aracılığıyla sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlamadan sonra Galaxy Watch’ınızı ilk aldığınızda yaptığınız gibi ayarlamanız gerekir. Bir Galaxy Watch’ı sıfırlamak bazı ciddi sorunları çözebilir, ancak sıfırlamadan önce saatinizi yedeklemezseniz, saatinizde depolanan tüm ayarları ve verileri kaybedersiniz. Ayrıca bir Galaxy Watch’u yeni bir telefonla eşleştirmeden, satmadan veya başkasına vermeden önce sıfırlama yapmanız gerekir.

SSS

 • Samsung Galaxy Watch’ımla arama yapabilir miyim?

  Evet. Saatinizde simgesine dokunun. Telefon ve Seç Klavye veya Kişiler. yeşile dokunun Telefon Aramayı başlatmak için simge. Samsung Watch’ınızdaki aramaları cevaplamak için soldaki yeşil cevaplama düğmesine dokunun ve parmağınızı ekranın ortasına doğru kaydırın.

 • Samsung Galaxy Watch’ımı şarj cihazı olmadan nasıl şarj edebilirim?

  Samsung Galaxy Watch’ınızı şarj cihazı olmadan şarj etmek için herhangi bir uyumlu Qi şarj istasyonuna veya PowerShare’i destekleyen bir Galaxy Phone’a yerleştirin. Çok ısınmadığından emin olmak için cihazı dikkatlice izleyin.

 • Samsung Galaxy Watch’ımı telefonuma nasıl bağlarım?

  Telefonunuza bir Samsung Galaxy Watch bağlamak için saati sıfırlamanız ve ardından yeni telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak kurmanız gerekir. Bir Samsung Saat aynı anda yalnızca bir telefona bağlanabilir.