Skip to content

Samsung Galaxy Watch’ta Metin Mesajları Nasıl Alınır

28 de Haziran de 2022

Bilinmesi gereken

 • Etkinleştirmek için: Telefonunuzda Galaxy Giyilebilir uygulamasını açın > Ayarları izle > Bildirimler > Mesajlar > ÜZERİNDE.
 • Almak için: Gelen metin mesajları da dahil olmak üzere bildirimleri görüntülemek için saatinizde sağa kaydırın. Görüntülemek için bir mesaja dokunun.
 • Göndermek için: Yukarı kaydırın, dokunun mesajlarmusluk sohbeti başlat veya mevcut bir mesaj, metninizi girin ve mesaj gönder simge.

Bu makale, saatinize metin gelmiyorsa ne yapmanız gerektiği de dahil olmak üzere Samsung Galaxy Watch’ta metin mesajlarının nasıl alınacağını açıklar.

 

Samsung Saatler Metin Mesajları Alır mı?

Samsung saatler hem kısa mesaj gönderip hem de alabilir. Samsung saatinizin kendi LTE veri planı ve hücresel operatörünüzün telefon numarası varsa, bir telefonun yardımı olmadan metin gönderip alabilir ve telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Saatinizi telefonunuzla birlikte kullanıyorsanız, telefonunuza bağlı olduğu sürece kısa mesaj almak ve göndermek için kullanabilirsiniz.

 

Samsung Galaxy Watch’ta Metin Mesajları Nasıl Etkinleştirilir

Samsung Galaxy Watch’ta metin mesajları alabilmeniz için önce özelliği etkinleştirmeniz gerekir. Saatiniz birçok farklı kaynaktan bildirim alabilir ve bu bildirimleri uygulama bazında alıp almamayı seçebilirsiniz. Örneğin, metin mesajları, e-posta ve alarmlar hakkında uyarı almayı seçebilir, ancak diğerlerini kapatabilirsiniz. Samsung Galaxy Watch’ınıza metin aldığınızdan nasıl emin olacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Telefonunuzda Galaxy Giyilebilir veya Galaxy Watch uygulamasını açın.
 2. Musluk Ayarları izle. Uygulamanın eski sürümleri, doğrudan bu ekranda Bildirimler’e dokunmanıza izin verir; bu nedenle, görürseniz buna dokunun.
 3. Musluk Bildirimler.
 4. öğesine dokunun. Mesajlar kapalıysa geçiş yapın. Mesajlar’ı görmüyorsanız, simgesine dokunun. Daha ve aşağı kaydırın.
 5. Musluk < (sol üstte).
 6. Saatiniz artık metin mesajları ve bildirimler alacak şekilde ayarlanmıştır. Emin ol Telefonda bildirimleri sessize al geçiş kapalı olarak ayarlanır ve Mesajlar geçiş açık olarak ayarlanmıştır.

  "Galaxy simgesi, Mesajlar geçişi açık ve Bildirim geçişi kapalı vurgulandı” >

 

Galaxy Saatinizde Metin Mesajları Nasıl Okunur

Bir metin mesajı aldığınızda, saatinizde seçtiğiniz uyarıyı alacaksınız. Seçtiğiniz ayarlara bağlı olarak bir titreşim hissedebilir veya kısa bir uyarı sesi duyabilirsiniz. Bu bildirimi aldığınızda, saatinizi kaldırarak, dokunarak veya ana sayfa tuşuna dokunarak uyandırabilirsiniz; metin saatinizde otomatik olarak görünecektir. Uyarıyı zamanında almazsanız, saatinizdeki metin mesajlarını manuel olarak da kontrol edebilir ve okuyabilirsiniz:

 1. Ana saat yüzünden sağa kaydırın.
 2. En son metin mesajınız görünecektir. Yanıtlamak istiyorsanız, kısa mesaja dokunun.

  Samsung Galaxy Watch'ta metin mesajını görüntülemek için sağa kaydırın.

  Birden fazla metniniz varsa, bunları görüntülemek için yukarı kaydırabilirsiniz.

 3. öğesine dokunun. giriş metodu veya bir Hızlı cevap İleti.
 4. öğesine dokunun. göndermek simge (kağıt uçak). Metin mesajı yanıtınız alıcıya gönderilecektir.

  Samsung Galaxy Watch'ta bir metin mesajını yanıtlama.

 

Galaxy Saatinden Metin Mesajları Nasıl Gönderilir

Ayrıca, bir Android telefonla kullanıyorsanız veya saatin bir LTE veri planı ve telefon numarası varsa, Galaxy Watch’ınızdan metin mesajları da gönderebilirsiniz. Galaxy Watch’tan kısa mesajların nasıl gönderileceği aşağıda açıklanmıştır:

 1. Ana saat kadranından uygulamalarınıza erişmek için yukarı kaydırın.
 2. Musluk haberci.

  Yukarı kaydırıp Samsung Watch'ta Messenger'ı seçin.

  Saatinizden hiç metin göndermediyseniz, önce uygulamayı yüklemeniz gerekebilir. Google Play uygulamasını açın ve messenger’ı arayın.

 3. Musluk sohbeti başlatveya mevcut metin konuşmalarınızdan herhangi biri.
 4. Bir emoji göndermek için ifadeye, metinden konuşmaya kullanmak için mikrofona veya metin mesajı yazmak için klavyeye dokunun.
 5. Mesajı girdikten sonra, simgesine dokunun. göndermek simge (kağıt uçak).

  Samsung Watch'ta sohbet başlatma

 

Galaxy Saatimde Neden Metin Mesajları Almıyorum?

Galaxy Watch’ınıza metin mesajları almıyorsanız, ilk adım metin uyarılarının etkinleştirildiğinden emin olmaktır. Bu süreç yukarıda açıklanmıştır ve telefonunuzda Galaxy Giyilebilirler uygulamasını açmayı ve mesajlar uygulamasından gelen bildirimleri açmayı içerir. Kısa mesajlar için farklı bir uygulama kullanıyorsanız, o uygulama için de bildirimleri etkinleştirmeyi deneyin. Metin uygulamanız için tamamlayıcı uygulamayı saate de yüklemeniz gerekebilir.

Metin uygulamanız saatleri desteklemiyorsa veya özellikle Samsung Galaxy saatlerini desteklemiyorsa, varsayılan Android metin mesajlaşma uygulamasına geri dönmeyi deneyin. Ayrıca saatinizin Bluetooth üzerinden telefonunuza bağlı olduğundan emin olun. Bluetooth’un açık olup olmadığını görmek için telefonunuzu kontrol edin ve açık değilse açın. Ayrıca, bir bağlantı kurup kurmadığını görmek için saati telefonunuza yakın bir yere ayarlamayı deneyebilir veya hem telefonu hem de saati diğer cihazlardan çok fazla parazit olmayan bir alana götürebilirsiniz. Saatinizin bir veri planı ve telefon numarası varsa ve kısa mesaj gönderip alamıyorsanız, daha fazla bilgi için operatörle iletişime geçmeniz gerekir. Telefon numarası saatte doğru ayarlanmamış olabilir veya başka bir sorunla ilgilenilmesi gerekebilir.

SSS

 • Samsung Galaxy Watch’ımdaki mesajları nasıl silerim?

  Mesajlar uygulamasında, silmek istediğiniz mesaja uzun dokunun, ardından Silmek. Birden fazla mesajı silmek için, herhangi bir ek mesaja dokunarak onları seçin. Silmek.

 • Samsung Galaxy Watch’ımda neden iki metin mesajı seti alıyorum?

  Bir LTE Galaxy Watch’ınız varsa ve Bluetooth bağlantısı kesilmişse, telefonunuza Bluetooth aracılığıyla yeniden bağlandığınızda yinelenen mesajlar alabilirsiniz. Ne yazık ki, bu sorunu Bluetooth’u kapatmaktan başka bir yol yok.

 • Samsung Galaxy Watch’ımı telefonuma nasıl bağlarım?

  Samsung Galaxy Watch’ınızı telefonunuza bağlamak için telefonunuza uygun saat uygulamasını yükleyin, uygulamayı açın ve göründüğünde saatinize dokunun. Samsung Saatiniz aynı anda yalnızca bir telefona bağlanabilir, bu nedenle yeni bir telefona bağlanmak için saati sıfırlayın.