Skip to content

Samsung, Galaxy Z Fold 2’yi ABD’deki Web Sitesinden Çekti

22 de Kasım de 2022

Samsung, Galaxy Z Fold 2’yi web sitesinden kaldırdı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için cihaz satın alımını fiilen sonlandırdı. 9To5Google ilk olarak Perşembe günü Galaxy Z Fold 2’nin Samsung web sitesinden kaldırıldığını bildirdi. Web sitesinde artık telefonu ve ayrıntılarını listelemek yerine, “Galaxy Fold artık Samsung.com’dan satın alınamıyor, ancak lütfen Galaxy Ailesi’ndeki ek seçeneklere bir göz atın” yazıyor.

Sayfadaki ifadeler Galaxy Fold diyor olsa da, AT&T ve Best Buy aracılığıyla mevcut gibi görünse de, telefonun T-Mobile’ın çevrimiçi mağazasından tamamen kaldırıldığı anlaşılıyor. Samsung, kullanımdan kaldırmayla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı, ancak doğruysa, bu, Galaxy Z Fold 2’nin piyasaya sürülmesinden sonra yalnızca yaklaşık dokuz ay boyunca mevcut olduğu anlamına gelir. 9To5Google’a göre, telefon İngiltere’de de hala mevcut. Belki de burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, orijinal Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip 5G’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde hala satın alınabiliyor olmasıdır. Ancak Z Flip 5G, bir süredir Samsung.com’da mevcut değil.

Artık Samsung Galaxy Z Fold 2 satın alma sayfasında gösterilen mesaj

Samsung’un bu yıl içinde yeni bir katlanabilir telefon duyuracağına dair söylentilerin artmasıyla birlikte, bu hareketin yangını daha fazla körüklemesi mümkün. Ne yazık ki, Galaxy Z Fold 2’nin üretimi tamamen durduruldu mu, yoksa sayfada yapılan değişiklikler yanlışlıkla mı yapıldı, bekleyip görmemiz gerekecek. Açıklama için Samsung’a ulaştık, ancak henüz bir yanıt almadık.