Skip to content

Samsung Nasıl Kullanılır Cep Telefonumu Bul

25 de Nisan de 2021

Samsung Cep Telefonumu Bul bulucu, cihazınızı bir harita üzerinde tespit eder. Google Cihazımı Bul ve Apple iPhone’umu Bul uygulamaları gibi çalışır. Samsung telefon izleyicisi, siz onu alana kadar telefonunuzdaki sekmeleri de tutar.

Samsung Phone Locator Nasıl Kullanılır

Samsung Find My Mobile hizmetini daha önce hiç kullanmadıysanız, başlamadan önce Hizmet Koşullarını kabul etmeniz gerekir. Hızlı bir kurulumun ardından, telefonunuzun yerini tam olarak belirleyebilirsiniz. Samsung Cep Telefonumu Bul, yalnızca telefonunuz açıksa çalışır. Kapalıysa, birinin açıp açmadığını periyodik olarak kontrol edin. Pil bittiyse, eski moda dedektiflik işine başvurmanız gerekecek.

 1. FindMyMobile.Samsung.com’a gidin. Kayıp bir cihazı bulmak için Samsung çevrimiçi aracını bulacaksınız. Bu aracı şu anda kullanmakta olduğunuz bilgisayardan hiç kullanmadıysanız ve oturum açmadıysanız, Oturum aç.


  Hizmeti daha önce kullanmakta olduğunuz bilgisayardan kullandıysanız ve oturum açtıysanız, telefonunuzun nerede olduğunu hemen gösterir.

 2. Oturum açma ekranında, parolanızın yanı sıra Samsung hesabınızı kurmak için kullandığınız e-posta adresini veya telefon numarasını girin.

  Samsung'un Mobilimi Bul oturum açma ekranı

 3. Bu aracı daha önce kullanmadıysanız, Samsung gizlilik politikasını kabul edin, telefonunuzu bulmasına izin verin ve birkaç yasal şartı kabul edin. Tüm bunlardan memnunsanız, seçin Katılıyorum.

  Samsung; mobil yasal izinlerimi buluyor

 4. Telefonunuz Samsung hesabınızda oturum açtıysa, Cep Telefonumu Bul, kayıp telefonunuzu bir harita üzerinde anında bulur.

  Samsung cep telefonumu buluyor telefonumu haritada buluyor

 5. Kayıp telefonunuz yakındaysa ve onu bulamıyorsanız, seçin Yüzük, ardından seçin Yüzük cihaza bir zil sesi veya ses çıkarması için yeniden komut verin. Ses kapatılsa bile en yüksek ses seviyesinde çalar.

  Samsung'un Cep Telefonumu Bul telefonunuzu çalıyor

 6. Ayrıca, Samsung Cep Telefonumu Bul özelliğinden, siz onu geri alana kadar telefonunuza göz kulak olmasını isteyebilirsiniz. Seçiniz Konum İzle uzak araçlar menüsünde, ardından Başlat.

  Samsung'un cep telefonumu bulması 15 dakikada telefonunuzu takip edecek

  Mobil Cihazımı Bul, konumu her 15 dakikada bir günceller. Ayrıca telefonda konumun izlendiğine dair bir bildirim görüntüler.

Cihazınızı Güvenceye Almak İçin Samsung Telefon Bulucu Nasıl Kullanılır

Telefonunuz, siz ona geri dönene kadar makul derecede güvenli bir yerdeyse, bazı önlemleri almak için bir dakikanızı ayırın. Güç tasarrufu moduna geçirmek, içeriğini yedeklemek ve kilitlemek gibi birkaç şey yapabilirsiniz.

 1. Seçiniz Kilit uzaktan yönetim menüsünde. Telefonunuzun şu anda kilitli olmadığını açıklıyor, ancak artık onu kilitleyebilir ve ekranda acil durum iletişim bilgilerini gösterebilir, biyometriyi askıya alabilir, Samsung Pay kullanımını durdurabilir ve herhangi birinin cihazı kapatmasını durdurabilirsiniz. Seçiniz Sonraki.

  Samsung cep telefonumu bul, telefonunu kilitleyecek

 2. Geri aldığınızda telefonun kilidini açan bir PIN ayarlama seçeneğiniz vardır. Kayıp telefonunuzun kilit ekranında beliren bir mesaj da girebilirsiniz. İsterseniz, sizden önce biri cihazı bulursa size ulaşılabilecek bir telefon numarası verin.

  Kayıp Galaxy telefonunuzun kilidini açacak bir PIN girin

 3. Cihazınızı başkası eline almadan geri alamayacağınızdan endişeleniyorsanız, telefondaki tüm verileri silin. Seçiniz Verileri Sil, ardından seçin Fabrika verilerine sıfırlama. Samsung Pay kullanıyorsanız, Samsung Pay verilerinizi silmek isteyebilirsiniz.

  Samsung Cihazımı Bul'daki Telefon verilerini sil seçeneği.

Samsung ile Telefonunuzu Nasıl Yönetirsiniz Cep Telefonumu Bul

Ayrıca, cihazınızın işlevlerini kontrolünüz dışındayken yönetme seçenekleriniz de vardır. Örneğin, Galaxy telefonunuz kaybolurken önemli mesajları kaçırırsanız, telefonu bulmak için kullandığınız bilgisayardan son aramalarınıza ve mesajlarınıza erişin. Ayrıca pil ömrünü uzatabilir, böylece telefonun yakınındayken telefonun çalmasını sağlayabilirsiniz.

 1. Seçiniz Aramaları / Mesajları Al.

  Samsung Find My Phone'un uzaktan yönetim seçenekleri

 2. Sonraki ekran, bu özelliğin nasıl çalıştığını açıklamaktadır. Son 50 çağrınızı ve mesajınızı almak için Al. Bir dakika verin ve son zamanlarda sizi arayan veya mesaj gönderen herkesin bir listesini görüntüler.

  Samsung Cep Telefonumu Bul, son aramaları ve mesajları alır

 3. Samsung Cep Telefonumu Bul, uzaktan yönetim araçları menüsünde telefonunuzun pil seviyesini görüntüler. Pil zayıfsa ve siz onu almadan önce kapanacağını düşünüyorsanız, pil ömrünü uzaktan uzatın. Seçiniz Pil Ömrünü Uzatın, ardından seçin Uzat bu özelliği kullanmak için.

  Samsung, cep telefonumu genişletme özelliğini buluyor