Skip to content

Samsung S20’de 5G Nasıl Kapatılır

26 de Ağustos de 2022

Bilinmesi gereken

 • 5G’yi şuraya giderek kapatabilirsiniz: Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > Ağ Modu.
 • İçinde 5G olmayan herhangi bir seçeneği seçin.

Bu makale, Samsung Galaxy S20’nizde 5G’yi nasıl kapatacağınızı açıklar.

Samsung Galaxy S20’mde 5G’yi Nasıl Kapatırım?

5G’yi kapatma ayarını cihaz ayarlarınızda bulabilirsiniz.

 1. Açık Ayarlar. Bildirim gölgenizi aşağı kaydırıp sağ üst köşedeki dişli simgesine veya uygulama çekmecenizden Ayarlar uygulamasına dokunarak Ayarlar’ı açabilirsiniz.
 2. Musluk Bağlantılar.
 3. Musluk Mobil ağlar.
 4. Musluk Ağ Modu.
 5. Bu listede 5G olmayan herhangi bir seçeneğe dokunun. Bu, hareket halindeyken size en fazla ağ seçeneğini verecektir. 5G’yi tekrar açmak için bu adımları tekrarlamanız ve 5G’yi içeren seçeneğe dokunmanız yeterlidir.

  Ağ Modu Samsung s20'de Mobil ağlar.

Galaxy S21’de 5G’yi Kapatabilir misiniz?

Evet, Samsung Galaxy S21’inizde 5G’yi kapatabilirsiniz. İşlem aynı adımları izler ve o telefonu daha yavaş ağlara zorlarsınız. OneUI sürüm 3.1 veya daha üstünü çalıştıran herhangi bir Samsung telefonu, aynı adımları izleyecektir. Aslında, süreç çoğu Android telefonda benzer olacaktır.

Neden 5G’yi Kapatmak İstiyorum?

5G yepyeni bir mobil teknolojidir ve bu nedenle pilinize zarar verebilir. Bu birkaç nedenden dolayıdır. Birincisi, süper yüksek hızlara sahipseniz ve bunu her zaman kullanıyorsanız, muhtemelen telefonunuzu 4G’den daha fazla kullanıyorsunuzdur. İkincisi, 5G ağları hala inşa ediliyor.

Telefonunuz, zayıf 5G kapsama alanı nedeniyle sürekli olarak 5G ve 4G ağları arasında geçiş yapıyorsa, bu durum pilinize zarar verir. 4G ağları, özellikle 5G ağlarına kıyasla çok üretken olduğundan, telefonunuzu 4G’ye bağlı kalmaya zorlamak, telefonunuzun daha tutarlı bir şekilde daha iyi bir sinyal almasını sağlayacaktır.

Bu, telefonunuzun daha az çalışmasını sağlar ve bu nedenle pilinizden tasarruf sağlar. Genel olarak, muhtemelen 4G ve 5G arasında çok fazla hız farkı görmeyeceksiniz. Ağlar hala yapım aşamasındayken, 5G ağındaki maksimum tutarlı hızlar, 4G ağındakinden çok daha hızlı değildir. Bu nedenle, birçok kişi, 4G ağına bağlı kalmanın sağladığı pil tasarrufunu hız kaybetmeye değer buluyor. Kilometreniz değişebilir.

SSS

 • 5G’mi Samsung S20’mde nasıl açarım?

  5G’yi etkinleştirmek için şuraya gidin: Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > ağ modu ve seçin 5G/4G/3G/2G (otomatik bağlantı). 5G kullanılabilirliğinin konumunuza, ağ sağlayıcınıza ve sinyal gücüne bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

 • S20’min 5G olup olmadığını nasıl anlarım?

  Galaxy S10, ilk 5G özellikliydi. Samsung S20, S20+ ve S20 Ultra’nın tümü 5G sürümlerinde mevcuttur, bu nedenle operatörünüz 5G hızları sunuyorsa buna erişebilirsiniz.