Skip to content

Samsung Smart TV’lerde Samsung Apps’e Nasıl Erişilir ve Kullanılır

7 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Adresinde bir hesap oluşturun Ayarlar > Genel > Sistem Müdürü > Samsung hesabı > Hesap oluştur, giriş yap ve şu adrese git: Uygulamalar.
 • Veya smart tv’nin yerleşik web tarayıcısını kullanın, İnternet @TV uzaktan kumandanızda veya tuşuna basın İçerik ve seçin İnternet @TV.

Bu makale, Samsung akıllı TV’nizdeki Uygulamalar bölümüne nasıl erişeceğinizi, böylece bunları kullanabileceğinizi, ekleyebileceğinizi veya silebileceğinizi gösterir. Belirli modelinizle ilgili daha fazla ayrıntı için basılı kılavuza (Smart Hub öncesi TV’ler için) veya doğrudan TV ekranınızda bulunan e-kılavuza (Smart Hub özellikli TV’ler için) başvurun.

Samsung Hesabı Oluşturma

Bir Samsung TV’yi ilk kez kurarken, bir Samsung hesabı oluşturun. Ana ekrandan seçin Ayarlar > Genel > Sistem Müdürü > Samsung hesabı > Hesap oluştur. E-posta adresinizi kullanarak Samsung hesabınızı oluşturabilir veya bir Facebook veya PayPal hesabıyla oturum açabilirsiniz. 2017’den önceki modeller için Ayarlar Ana ekrandan, ardından seçin Sistem Ayarları> Samsung Hesabı.

2010 model yılı Samsung akıllı TV’ler gibi TV’niz bu seçeneklere sahip değilse, önce Samsung Apps web sitesinde bir Samsung Apps hesabı oluşturmanız gerekir.

TV’de Hesabınıza Nasıl Giriş Yapılır

TV’de Samsung hesabınızda oturum açmak, içerik veya oyun için ödeme gerektiren uygulamalara erişmenizi sağlar.

 1. Basın MENÜ / 123 uzaktan kumandanızdaki düğmesine basın.

 2. Seçiniz Menü ekranın sol üst köşesinden.

 3. Seçiniz Akıllı Hub > Samsung hesabı > Oturum aç.

 4. Girin e-posta adresi ve şifre.

 5. Seçiniz Oturum aç tekrar.

 6. Hesabınızı diğerlerinden ayırmak için bir resim seçin.

 7. Seçiniz Bitti.

Netflix uygulaması artık 2010 ve 2011 Samsung Smart TV’lerde çalışmayabilir. TV’niz etkilenirse, ekranınızda bir bildirim göreceksiniz.

Uygulamalara Erişim ve Kullanım: 2015’ten Günümüze

2015’ten itibaren Samsung, Tizen İşletim Sistemini, Samsung Uygulamalarının nasıl görüntülendiği ve erişildiği de dahil olmak üzere tüm TV işlevlerine erişmek için Smart Hub arayüzünün temeli olarak dahil etti. TV’yi açtığınızda, ana menü ekranın altında görüntülenir. Değilse, uzaktan kumandanızdaki Ev veya Smart Hub düğmesine basın (farklı modeller farklı düğmeler kullanır).

 1. Ev (Smart Hub) ekranı, genel TV ayarlarına, kaynaklara (fiziksel bağlantılar), kabloya, uydu hizmetine ve bir web tarayıcısına erişim sağlar. Ek olarak, önceden yüklenmiş uygulamalar da (ör. Netflix, YouTube ve Hulu) ve etiketli bir seçim görüntülenir. Uygulamalar.

  Samsung Smart TV'ye Uygulama Ekleme - 1. Adım

 2. Seçiniz Uygulamalar önceden yüklenmiş uygulamaların tam ekran görüntüsüne erişmek için Benim uygulamalarım, Yenilikler, En Popüler, Video, Yaşam Tarzı ve Eğlence gibi diğer kategorilere bağlantılar içeren. Kategoriler, indirebileceğiniz, kurabileceğiniz ve ana ekran seçim çubuğuna yerleştirebileceğiniz önceden yüklenmiş ve önerilen uygulamaları içerir.

  Samsung Smart TV'ye Uygulama Ekleme - 2. Adım

  Listede olmayan bir uygulamayı arıyorsanız, uygulama menüsü ekranlarından herhangi birinin sağ üst köşesinde bulunan Ara özelliğini kullanarak Samsung Apps mağazasında bulunup bulunmadığını görebilirsiniz. İstediğiniz uygulamayı bulursanız, yukarıda belirtilen aynı adımları izleyerek yükleyebilirsiniz.

 3. Kategorinize eklemek istediğiniz kategorilerden birinde bir uygulama görürseniz, Benim uygulamalarım kategori, o uygulamanın simgesini seçin.

  Samsung Smart TV'ye Uygulama Ekleme - 3. Adım

 4. Uygulamayı seçtikten sonra, o uygulamanın ne yaptığına ilişkin bilgilerin yanı sıra uygulamanın nasıl çalıştığını gösteren bazı örnek ekran görüntüleri sağlayan yükleme sayfasına yönlendirilirsiniz.

 5. Uygulamayı almak için seçin Yüklemek.

  Samsung Smart TV'ye Uygulama Ekleme - 4. Adım

  Çoğu uygulama ücretsiz olarak indirilebilir ve yüklenebilir, ancak bazıları ücret gerektirir ve bazı ücretsiz uygulamalar içeriğe erişmek için ek bir abonelik veya video başına ödeme ücreti gerektirir. Herhangi bir ödeme yapılması gerekiyorsa, bu bilgileri sağlamanız istenecektir.

 6. Uygulama yüklendikten sonra onu açmanız istenecektir. Uygulamayı yükledikten sonra açmak istemiyorsanız daha sonra açabilirsiniz.

Samsung TV’lerde Akış Uygulamalarına Erişmenin Diğer Yolları

Akış uygulamalarına erişmenin alternatif bir yolu, TV’nin yerleşik web tarayıcısıdır. Bununla birlikte, Samsung bazı kanalları engelleyebilir ve tarayıcı, içerik akışı için gereken bazı dijital medya dosyası biçimlerini desteklemez.

Sasmung Web Tarayıcısı Örneği

2011-2014 Arası TV’lerde Samsung Uygulamaları

Samsung, Smart Hub TV arayüzünü 2011’de tanıttı ve 2011 ile 2014 arasında birkaç ince ayar yaptı, ancak uygulamalara ve hesap kurulumuna erişim esasen yukarıda belirtilenlerle aynı. Smart Hub menüsü (uzaktan kumandadaki Smart Hub düğmesiyle erişilebilir), o anda görüntülediğiniz TV kanalını küçük bir kutuda görüntüleyen bir tam ekrandan oluşurken, geri kalan TV ayarlarınız ve Samsung Apps dahil içerik seçim seçenekleriniz görüntülenir. ekranın kalan kısmında. Uygulamalar menüsü, aşağıdakiler dahil birkaç bölüme ayrılmıştır:

 • Önerilen Uygulamalar
 • Benim uygulamalarım
 • En popüler
 • Ne var ne yok
 • Kategoriler

Ayrıca ek Oyunlar var uygulamalar menüsü. 2011 modellerinde, Samsung Uygulaması ana ekranı uygulamaları kategoriye göre görüntüler: Video, Yaşam tarzı, ve Spor Dalları. 2015-2019 modellerinde olduğu gibi, Arama yoluyla ek uygulamaları arayabilirsiniz. işlevi. İndirme ve yükleme ve ödeme gereksinimlerinin doldurulması, en son sisteme benzer şekilde yapılır (yukarıda açıklandığı gibi).

Samsung UN55HU8550 LED / LCD 4K UHD TV - Fotoğraf - Uygulamalar ve Uygulamalar Mağazası Menüsü

2010 TV’lerde Samsung Uygulamaları

2011’den önceki modellerde Samsung uygulamalarına erişmek için şu adrese gitmeniz gerekir: İnternet @TV, bu iki şekilde yapılabilir:

 • Basın İnternet @TV uzaktan kumanda üzerindeki düğme
 • Basın İçerik uzaktan kumandadaki düğmesine ve ardından İnternet @TV simgesi.

Bu, TV’de yüklü uygulamaların bir ekranının yanı sıra daha fazla uygulama alabileceğiniz Samsung Apps mağazasına giden bir simgeyi getirir. 2010 Smart TV modellerinde, uygulama ekranının üst kısmında önerilen uygulamalar vardır: Hulu, ESPN ScoreCenter, Samsung’un SPSTV, Yahoo ve Netflix adlı Ürün Video Eğitimleri. Bu alan, yeni uygulamalar yüklendikçe sonunda diğer uygulamalarla dolar. Önerilen uygulamaların altında, indirdiğiniz uygulamalar için bir simge ızgarası bulunur. Basmak D Uzaktan kumanda üzerindeki düğmesi, uygulamaların sıralama şeklini değiştirir. Favorilerinize bir uygulama eklemek için, B Uygulama vurgulandığında uzaktan kumandadaki düğmesine basın. Resim içinde resim desteklenir, böylece kullanmak istediğiniz uygulamayı bulurken TV şovunuzu izlemeye devam edebilirsiniz. Bu, tam ekran olmayan ESPN puan kartı gibi uygulamalar için yararlıdır – TV programınızın üzerinde görünürler.

Uygulama Satın Alma ve İndirme: 2010 Modelleri

Hesabınızı Samsung Apps web sitesi aracılığıyla oluşturduktan sonra, hesabınıza ek kullanıcılar ekleyebilirsiniz, böylece aile üyeleri uygulamaları tek bir ana hesaptan satın alabilir (ödeme gerekiyorsa). Başlangıçta, çevrimiçi olarak uygulama hesabınıza para eklemeniz gerekir. Ödeme bilgilerinizi ayarladıktan ve Samsung TV’nizi etkinleştirdikten sonra, App Cash’i 5 $ ‘lık artışlarla satın alabilirsiniz. Bunu yapmak için, Samsung Apps Store’u açmak için TV’nin sol alt köşesinde görüntülenen büyük simgeyi seçin ve ardından Hesabım. Samsung Apps mağazasındaki uygulama kategorilerine göz atabilirsiniz. Bir uygulamanın seçilmesi, uygulamanın açıklamasını, fiyatını ve boyutunu içeren bir sayfayı açar.

TV Depolamasını Yönetme

TV’nin çok az depolama alanı olduğundan indirebileceğiniz uygulama sayısının bir sınırı vardır. Alanınız biterse, yer açmak için TV’den bir veya daha fazla uygulamayı silebilirsiniz. Bir uygulama açıklama ekranında, Şimdi Satın Al düğmesinin yanında, diğer uygulamalara yer açmak için uygulamalarınızı yönetmenizi ve hemen silmenizi sağlayan bir düğme bulunur. Satın alınan uygulamalar ücretsiz olarak yeniden indirilebilir.

Alt çizgi

Samsung Apps, hem akıllı TV’lerine hem de Blu-ray Disk oynatıcılarına içerik erişimini genişletir. Artık Samsung Apps’ı nasıl edineceğinizi ve kullanacağınızı bildiğinize göre, farklı Samsung uygulamaları ve hangi Samsung uygulamalarının en iyi olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Samsung’un akıllı TV’lerine ek olarak, Blu-ray Disk oynatıcıları ve Galaxy akıllı telefonları aracılığıyla birçok uygulama da mevcuttur. Ancak, tüm Samsung Uygulamaları, tüm Samsung Uygulaması özellikli cihazlarda kullanılamaz.