Skip to content

Samsung Soundbar Nasıl Sıfırlanır

11 de Aralık de 2022

Bilinmesi gereken

 • Cihazı açıp kapatarak ses çubuğunuzu yazılımdan sıfırlayın.
 • Güç düğmesini yaklaşık on saniye basılı tutarak donanımdan sıfırlama.
 • Her iki sıfırlama türü de yalnızca birkaç saniye sürer ve birçok sorunu çözebilir.

Bu yazıda, bir Samsung soundbar’ın nasıl sıfırlanacağını açıklayacağız. Sadece bir düğme var ve herhangi bir alete veya teknik bilgiye ihtiyacınız olmayacak. Bu sorun giderme ipuçları, çoğu Samsung ses çubuğu için geçerlidir, ancak belirli cihazlarınız farklı çalışabilir. Gerekirse kılavuzunuza bakın veya çevrimiçi olarak arayın.

Samsung Soundbar Nasıl Yumuşak Sıfırlanır

Samsung soundbar’ınızda yazılımdan sıfırlama yapmak için ihtiyacınız olan tek şey, bir an için soundbar’ın yanında olmak. Hiçbir araç gerekli değildir.

 1. Soundbar’ınızı kapatın ve güç bağlantısını kesin. Cihazın tamamen kapalı olduğundan emin olun.

 2. Tekrar fişe takmadan ve tekrar açmadan önce en az otuz saniye bekleyin. Yedeklendikten sonra, test edin ve çalışıp çalışmadığına bakın. Normalde yaptığınız gibi ses çubuğunuza biraz ses vermeyi deneyin.

 3. Bu herhangi bir fark yaratacak gibi görünmeyebilir, ancak bir soundbar’ı bu şekilde kapatıp açmak, karşılaşabileceğiniz garip davranışları veya beklenmeyen sorunları çözebilir.

Samsung Soundbar Nasıl Sert Sıfırlanır

Soundbar’ınızın donanımdan sıfırlanması, cihazın tamamen fabrika varsayılanlarına sıfırlanmasını içerir. Ancak bu, yalnızca saniyeler süren tek bir düğmeye basmayı içerir. Herhangi bir alete ihtiyacınız olmayacak.

 1. Henüz açık değilse, soundbar’ınızı açın. Soundbar’ınızın sıfırlanması, güç verildiğinde güç düğmesinin basılı tutulmasını içerir, bu nedenle süreç, çalışan bir soundbar ile başlar.

 2. Soundbar’ınızdaki güç düğmesini on ila on beş saniye basılı tutun. Cihazınızın ekranı varsa, sıfırlandığında bir mesaj görüntüler. Eğer yoksa, kırmızı bir ışık yanıp sönmeli ve sıfırlandıktan sonra sönmelidir. Cihazın kendini sıfırlaması için gereken süre değişebilir. Mesaja veya yanıp sönen kırmızı ışığa dikkat edin. İşleri doğru bir şekilde zamanlamanıza yardımcı olacaktır.

 3. Unutmayın, cihazınız artık fabrika varsayılanlarını kullanıyor olacak. Ayarlarınızı yapmanız gerekebilir. Sıfırladıktan sonra, çalışıp çalışmadığını görmek için soundbar’ınıza ses çıkışı vermeyi deneyin.

SSS

 • Samsung soundbar’ım neden çalışmıyor?

  Samsung soundbar’ınız çalışmıyorsa bunun nedeni hatalı bağlantılar, ayar sorunları veya donanım arızaları olabilir. Samsung soundbar’ınızı düzeltmek için, soundbar’ın bağlantısını kesin ve ardından yeniden bağlayın, kaynağın açık olduğundan emin olun ve TV’nizin soundbar’ı varsayılan hoparlörünüz olarak kullanacak şekilde ayarlandığından emin olun.

 • Samsung soundbar uzaktan kumandamı nasıl sıfırlarım?

  Samsung soundbar uzaktan kumandanız çalışmıyorsa, pilleri çıkarın, herhangi bir düğmeye 20 saniye basın, ardından pilleri değiştirin. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, farklı piller deneyin.

 • Samsung soundbar’ımı bir TV’ye nasıl bağlarım?

  Samsung soundbar’ı TV’ye bağlamanın en iyi yolu, HDMI-ARC bağlantı noktasını kullanmaktır. HDMI-ARC bağlantı noktanız yoksa normal bir HDMI veya optik bağlantı kullanın.