Skip to content

Samsung Yeni Çevre Dostu Bileklik Koleksiyonunu Duyurdu

1 de Şubat de 2023

Samsung, Galaxy Watch4 için sürdürülebilir kaynaklardan üretilen yeni bir sınırlı sayıda üretilen bileklik koleksiyonunu tanıttı. Newsroom blogunda yer alan bir gönderide şirket, Apple Peel deri gibi çevre dostu malzemelerden yapılmış altı saat kayışı üretmek için moda şirketi Sami Miro Vintage ile yakın işbirliği içinde çalıştığını söylüyor.

Altı saat kayışı Stratus Sky, Midnight Black, Aurora Night, Cloud Navy, Earth Sunrise ve Dawn Atlas’tır. Stratus Sky ve Midnight Black, meyve endüstrisi tarafından üretilen atıklardan elde edilen malzeme ile yukarıda belirtilen Apple Peel deriden yapılmıştır. Diğer dördü, bir tür esnek plastik olan çevre dostu ve toksik olmayan TPU malzemeden yapılmıştır. Samsung, ürünlerin cilde zararlı olabilecek bir kimyasal olan DMF kalıntısı bırakmadığından bahsediyor. Bileklikler ayrıca plastikleştirilmemiştir ve geri dönüştürülebilir.

Watch4 bileklikler kullanılıyor

Bu bileklikler, Samsung’un sürdürülebilir uygulamaları artırmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçasıdır. 2019 yılında plastik ambalaj malzemelerini daha çevre dostu olanlarla değiştireceğini açıklayan şirket, bu yılın başında Amerika, Çin ve Avrupa’daki şantiyelerinde %100 yenilenebilir enerji kullanımına ulaştı. Samsung’un web sitesinde sınırlı sayıda Sami Miro Vintage bileklik satın alınabilir. Bileklikler 39,99 dolardan başlıyor ve akıllı saat kullanıcıları Google Play mağazasından ücretsiz üç saat yüzü indirebiliyor.