Skip to content

Şarkılarınızı Kaybetmeden iTunes’u Kaldırma

19 de Haziran de 2021

İnternette iTunes sorununuzu çözmek için bulabileceğiniz hemen hemen her sorun giderme ipucunu tükettiyseniz, muhtemelen programı tamamen kaldırmak ve ardından yeniden yüklemekten başka seçeneğiniz olmayacaktır. Peki ya iTunes kitaplığınızdaki tüm dijital müzikler? Bu normalde iTunes’u kaldırdığınızda kaldırılmaz, ancak yine de her ihtimale karşı hepsini yedeklemek en iyisidir. iTunes ortam kitaplığınızın güncel bir yedeğine sahip değilseniz, bunun bir kopyasını taşınabilir bir sabit sürücü gibi harici bir depolama aygıtında oluşturmak iyi bir fikirdir. Yeterince şanslıysanız ve iTunes hala çalıştırılabiliyorsa, yedekleme yapmadan önce kitaplığınızı birleştirmek en iyisidir. Bu birleştirme işlemi, iTunes arşivinizi oluşturan tüm ortam dosyalarının iTunes klasörüne kopyalanmasını sağlar – bu, ortam dosyalarınızın bilgisayarınızın sabit sürücüsünde farklı klasörlere dağılmış olmaları durumunda nerede olduklarını hatırlama zorunluluğu sorununu çözer. iTunes artık çalışmıyorsa, muhtemelen bu konsolidasyon sürecini kaçırmanız ve sadece manuel yedekleme yapmanız gerekecektir. iTunes arşivinizi birleştirme ve yedekleme işleminin tamamını görmek için iTunes Şarkı Dosyalarını Yerel Depoya Kopyalama kılavuzumuzu okuyun.

Windows’ta iTunes’u Tamamen Kaldırmak

İTunes’u Windows ortamınızdan tamamen kaldırmak için, kaldırılması gereken birkaç bileşen vardır – ve doğru sırada! Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. git Programlar ve Özellikler Denetim Masası’nda. Buna nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, tıklayın. Windows Başlat düğmesi ve sonra Kontrol Paneli.

  2. Tıkla Programlar ve Özellikler makinenizde kurulu yazılım uygulamalarını görüntülemek için bağlantı.

  3. Yüklü programlar listesine bakın ve ardından iTunes ana programı. Artık bunu vurguladığınıza göre, Kaldır seçenek — bu, ad sütununun hemen üstünde bulunur.

  4. iTunes’u bilgisayarınızdan kaldırmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir mesaj görüntülenecektir — Evet Kaldırmaya başlamak için.

  5. iTunes kaldırıldıktan sonra, onu da kaldırmanız gerekir. Hızlı zaman uygulama. Bunu, ana iTunes programı için yaptığınız gibi kaldırın (3. ve 4. adımlar).

  6. Kaldırılacak bir sonraki yazılım bileşeninin adı Apple Yazılım Güncellemesi. Yine, bunu önceki iki uygulamayla aynı şekilde kaldırın.

  7. Sorunun devam etmesi durumunda kaldırmanız gereken iTunes’un bir başka parçası da Apple Mobil Cihaz Desteği. Ve tahmin ettiniz — önceki adımlarda olduğu gibi aynı prosedürü tekrarlayın.

  8. Bonjour servisi arka planda çalışır ve iTunes ile yaşadığınız hataya neden olabilir. Bu nedenle, kasada olmak için bunu kaldırın.

  9. Muhtemelen 9’dan daha yüksek bir iTunes sürümünüz var. Apple uygulama yardımı ve bunu da kaldırın. Bunun kaldırılacak son kişi olduğunu bilmekten memnun olacaksınız.

  10. Son olarak, Programlar ve Özellikler penceresini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows yeniden başlatıldığında, en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olarak iTunes yazılımını sıfırdan yükleyin. Bu iTunes web sitesinden indirilebilir.