Skip to content

Şifre Olmadan Google Pixel Nasıl Açılır

16 de Nisan de 2022

Bilinmesi gereken

 • Varsa parmak izi sensörü/yüz kilidi açma özelliğini kullanın. Değilse, telefonunuzu sıfırlayın ve geri yükleyin.
 • Pixel onarım aracı web sitesine gidin, Pixel’inizi USB üzerinden bağlayın ve sıfırlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Telefonu kapatın > basılı tutun Güç ve Sesi kıs > Kurtarma Modu > basın Güç ve Sesi aç > Verileri silin/fabrika ayarları.

Bu makale, şifreyi unuttuysanız Pixel telefonunuzun kilidinin nasıl açılacağı ve telefonun kilidini açamazsanız ne yapmanız gerektiğiyle ilgili ipuçları da dahil olmak üzere şifre olmadan bir Google Pixel’in kilidinin nasıl açılacağını açıklar.

Parolanızı Unuttuysanız Bir Google Pikselinin Kilidini Nasıl Açarsınız?

Google Pixel’inizin şifresini unuttuysanız, kilidini açmanın birkaç yolu vardır. Bu seçenekler, yalnızca parolanızı unutmadan önce ayarlarsanız kullanılabilir. Google Pixel’inizin şifresini unutmadan önce alternatif kilit açma yöntemlerinden herhangi birini ayarlamadıysanız, kilidini açmanın bir yolu yoktur. Bir Google Pixel’in kilidini şifre olmadan açmanın farklı yolları şunlardır:

 • Parmak izi sensörü: Pixel 4’ün yanı sıra her Pixel telefonunda bir parmak izi sensörü bulunur. Sensör, Pixel 6’nın ekranında ve diğer Pixel’lerin arkasında bulunur. Bu özellik etkinse, Pixel’inizin kilidini açmak için parmak ucunuzla sensöre dokunabilirsiniz.
 • Yüz kilidi açma: Pixel 4, yüz kilidi açma özelliği içerir. Bunu şifrenizi unutmadan ayarlarsanız, Pixel’inizi alıp yüzünüzün önünde tutarak kilidini açabilirsiniz.
 • Desen kilidini açma: Desen kilidini etkinleştirdiyseniz, şifre girmek yerine seçtiğiniz deseni kilit ekranında izleyebilirsiniz.

Şifre Olmadan Bir Google Telefonunun Kilidini Nasıl Açarsınız?

Telefonunuza parola veya alternatif bir kilit açma yöntemi olmadan yeniden erişmenin tek yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Şifrenizi unutmadan önce telefonunuzu yedeklediyseniz fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamladıktan sonra geri yükleyebilirsiniz. Parolayı unuttuysanız Google Pixel’i sıfırlamanın üç yolu vardır. Google, Google Find My Phone’un web tabanlı Pixel onarım aracını kullanabilir veya telefonun yerleşik kurtarma modunu kullanabilirsiniz. Web tabanlı araç, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın yanı sıra en son Android sürümünü yüklediği için en iyi seçenektir. Diğer seçenekleri kullanırsanız, telefonunuzu sıfırladıktan sonra Android’i manuel olarak güncellemeniz gerekir. Google Telefonumu Bul seçeneği, Google hesabınıza erişiminizin olmasını gerektirirken, diğer iki yöntem Pixel telefonunuza fiziksel erişim gerektirir.

Piksel Onarım Aracıyla Bir Piksel Telefonun Kilidini Açma

Pixel onarım aracı, sorun yaşıyorsanız öncelikle Android’i güncellemek içindir, ancak şifrenizi unuttuysanız telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilir. Google Find My Phone veya sistem kurtarma menüsü ile sıfırlamaya işlevsel olarak benzer, ancak telefonunuzu sıfırlamanın yanı sıra Android’in en son sürümünü yükler. Google, onarım aracını kullanmadan önce Pixel’inizi yedeklemenizi önerir, ancak PIN’inizi veya şifrenizi bilmiyorsanız ve telefonun kilidini açamıyorsanız bu mümkün değildir. Pixel’inizi hiç yedeklemediyseniz, sıfırladığınızda tüm verileriniz kaybolur. Pixel onarım aracıyla bir Pixel telefonun kilidini nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bilgisayarınızda, uyumlu bir web tarayıcısı kullanarak Pixel onarım aracı sitesine gidin.

 2. Tıklamak Taşıyıcınızı Seçin.

 3. Operatörünüzü seçin.

  Google Pixel onarım sitesinde bir operatör seçin.

 4. Tıklamak Başlamak.

  Google Pixel onarım web sitesinde Başlayın vurgulanır.

 5. Telefonunuzu kapatın.

 6. Tıklamak Sonraki.

  Sonraki, Google Pixel onarım web sitesinde vurgulanır.

 7. basın ve basılı tutun güç ve sesi kıs Telefon açılıp Fastboot moduna girene kadar Pixel’inizdeki düğmelere basın.

 8. vurgulamak için ses düğmelerini kullanın Kurtarma Moduve güç düğmesiyle seçin.

 9. Telefonunuzu bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

 10. Bilgisayarınızdaki Pixel onarım web sitesine dönün ve telefonu bağla.

  Pixel onarım web sitesinde vurgulanan telefonu bağlayın.

 11. Tıklamak Fabrika ayarları ve yeniden.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama ve Pixel onarım web sitesinde vurgulanan yükleme.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzdaki tüm verileri kaldırır ve Android’in en son sürümünü yükler. Telefonunuzu yedeklemediyseniz, fotoğraflarınızı, ayarlarınızı ve telefondaki diğer bilgileri kaybedersiniz.

 12. Tıklamak Onaylamak.

  Pixel onarım web sitesinde vurgulananı onaylayın.

 13. Sıfırlama ve yeniden yükleme işlemi sırasında Pixel’inizi bilgisayarınıza bağlı bırakın.

 14. İşlem tamamlandıktan sonra, varsa yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

Google Cihazımı Bul Kullanarak Bir Google Pikselini Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Pixel’inizin kilidini açmak için gereken PIN’i unuttuysanız, Google Cihazımı Bul web sitesini kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanırsanız, telefonunuzla birlikte gelen Android sürümünü geri yükleyecektir. Varsa yedeğinizi geri yüklemenin yanı sıra güncellemeleri manuel olarak indirip yüklemeniz gerekecektir.

 1. Google Cihazımı Bul web sitesine gidin.

 2. tıklayın telefon sitenin sol üst köşesinde.

  Google Cihazımı Bul sitesinin sol tarafındaki cihaz resimleri grubunda vurgulanan Google Piksel.

 3. Tıklamak Cihazı Sil.

  Google Cihazımı Bul sitesinde vurgulanan Cihazı Sil.

 4. Tıklamak Cihazı Sil Yeniden.

  Google Cihazımı Bul sitesinde vurgulanan Cihazı Sil.

  Bu adımı tamamladıktan sonra telefonunuz, telefonda depolanan tüm verileri silerek sıfırlanacaktır.

 5. Pixel’inizi sıfırladıktan sonra, onu kurmanız ve varsa yedeğinizi yüklemeniz gerekecektir.

Kurtarma Modunu Kullanarak Bir Google Pikselini Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Pixel’iniz varsa kurtarma modunu kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Bu mod doğrudan telefonun içine yerleştirilmiştir ve telefonunuzun şifresini veya PIN’ini unutmuş olsanız bile buna erişebilirsiniz. Bu yöntemi kullanırsanız, telefonunuzla birlikte gelen Android sürümünü geri yükleyecektir. Varsa yedeğinizi geri yüklemenin yanı sıra güncellemeleri manuel olarak indirip yüklemeniz gerekecektir. Kurtarma modunu kullanarak bir Pixel’i fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Telefonunuzu kapatın.

 2. basın ve basılı tutun sesi kıs ve güç.

 3. Vurgulamak için ses düğmelerini kullanınght Kurtarma Moduve güç düğmesiyle seçin.

 4. basın ve basılı tutun güçbasmak sesi açve ikisini aynı anda bırakın.

 5. Seçme Verileri silin/fabrika ayarları.

 6. Seçme Fabrika verilerine sıfırlama. Bu, telefonunuzda depolanan tüm verileri kalıcı olarak siler.

 7. Sıfırlamanın bitmesini bekleyin ve Sistemi şimdi yeniden başlat.

 8. Telefonunuz yeniden başlatılacak ve ardından onu kurabilir veya varsa bir yedeği geri yükleyebilirsiniz.

SSS

 • Google Pixel’de nasıl ekran görüntüsü alırım?

  Android 11 veya daha yeni bir sürümü çalıştırıyorsanız Google Pixel’de ekran görüntüsü almak için Güç ve Sesi kıs düğmelerine aynı anda basın. Ekran görüntüsü alındığında ekran yanıp söner. Android 9 veya 10 çalıştırıyorsanız, düğmesini basılı tutun. Güç düğmesini seçin ve ardından Ekran görüntüsü.

 • Bir Google Pixel’de kaydı nasıl ekranlayabilirim?

  Ekranınızı bir Google Pixel’e kaydetmek için ekranın üst kısmından iki kez aşağı kaydırın ve Ekran kaydı. Bu seçeneği bulmak için sağa kaydırmanız gerekebilir. Ekran kaydı seçeneğini görmüyorsanız, simgesine dokunun. Düzenlemek ve sürükle Ekran Kayıt Hızlı Ayarlar’a girin.

 • Google Pixel’de Canlı Altyazıyı nasıl kapatırım?

  Google Pixel Canlı Altyazı ayarlarınızı değiştirmek için Ses düğmesine basın ve ardından Canlı Altyazı ses kontrollerinin altında. Bu, işlevi açar veya kapatır. Ayrıca altyazı kutusuna dokunup basılı tutabilir ve taşımak için yukarı veya aşağı sürükleyebilirsiniz.