Skip to content

Sihirli gibi! İMovie Magic Movie ile Kolay Düzenleme

16 de Mayıs de 2021

“Sihirli Filmler”, tüketici video düzenleme yazılımında görülen yeni bir özelliktir ve iMovie’nin en son sürümü bir istisna değildir.

İMovie’yi açın

Başlamadan önce, video kameranızı içe aktarmaya hazır olması için bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızda iMovie’yi açın ve “Make a Magic iMovie” yi seçin. Daha sonra projenizi adlandırmanız ve kaydetmeniz istenecektir.

Sihirli Film Ayarlarınızı Seçin

Magic Movie ayarlar sayfası

İMovie Magic Movie’nizi kaydettikten sonra, iMovie’nin projenizi bir araya getirmesine yardımcı olacak uygun seçimleri yapmanıza olanak tanıyan bir pencere açılacaktır.

Filminize Bir Başlık Verin

Film başlık kutusu

“Film başlığı” kutusuna iMovie Magic Movie’nizin başlığını girin. Bu başlık, videonun başında görünecektir.

Bant Kontrolü

Geri sarma bandı kutusu

İMovie Magic Movie o kadar elle çekilir ki filmi çekmeye başlamadan önce kaseti geri sarmanıza bile gerek kalmaz! “Bandı geri sar” kutusunu işaretlerseniz, bilgisayar bunu sizin için yapacaktır. Magic iMovie’de bir kasetin yalnızca bir kısmını kullanmak istiyorsanız, bilgisayarın kaydetmesini istediğiniz uzunluğu seçin. Bu kutuyu seçmezseniz, bandın sonuna kadar kayıt yapacaktır.

Geçişler

Magic iMovie geçiş menüsü

iMovie, Magic iMovie’nizdeki sahneler arasında geçişler ekleyecektir. Tercih edilen bir geçişiniz varsa, onu seçin. Veya Magic iMovie’nizde çeşitli geçişler elde etmek için rastgele seçim yapabilirsiniz.

Müzik?

Film müziği kutusu çal

Magic iMovie’nizde müzik istiyorsanız, “Film müziği çal” kutusunun işaretli olduğundan emin olun ve ardından “Müzik Seç…” i tıklayın.

Filminizin Müziğini Seçin

Müzik sayfası seçin

Açılan pencerede, videonuz için bir film müziği seçmek üzere ses efektlerine, Garage Band müziğine ve iTunes arşivinize göz atabilirsiniz. Seçili dosyaları sağdaki kutuya sürükleyin. İMovie’nizde kullanmak için birden fazla şarkı seçebilirsiniz. Video seçilen şarkılardan daha uzun sürerse, videonun altında müzik çalmaz. Şarkılarınız videodan daha uzun sürerse, video devam ettiğinde müzik durur.

Müzik Ayarları

Müzik ayarları seçimi

İMovie Magic Movie’niz için şarkıları seçtikten sonra, çalacakları ses seviyesini kontrol edebilirsiniz. Seçenekleriniz şunlardır: “Yumuşak Müzik”, “Tam Ses Seviyesinde Müzik” veya “Yalnızca Müzik.” “Yumuşak Müzik” videonun arka planında zarif bir şekilde çalacak ve orijinal çekimden gelen sesi duymayı kolaylaştıracak. “Tam Ses Seviyesi Müzik” yüksek sesle çalacak ve orijinal ses ile rekabet edecektir. “Yalnızca Müzik” ayarı yalnızca seçtiğiniz şarkıları çalacak ve kasetteki orijinal seslerin hiçbirini son Magic iMovie’ye dahil etmeyecektir. Tüm şarkılar aynı müzik ayarını kullanmalıdır. Bitirdiğinizde Tamam’ı tıklayın.

DVD?

İDVD kutusuna gönder

Projenin bilgisayar tarafından oluşturulduktan sonra doğrudan DVD’ye gitmesini istiyorsanız, “iDVD’ye Gönder” kutusunu seçin. Bu kutuyu seçmezseniz, Magic iMovie iMovie’de açılır ve onu görüntüleme ve gerekli tüm düzenleme değişikliklerini yapma şansına sahip olursunuz.

İMovie Sihirli Filminizi Oluşturun

Kutu oluştur

Tüm ayarları yaptıktan sonra, “Oluştur” u tıklayın ve bilgisayarınızın sihrini başlatmasına izin verin!