Skip to content

Silicondust HDHomeRun Prime Cablecard Tuner Nasıl Kurulur

7 de Mayıs de 2021

HDHomeRun Prime, bir set üstü kutuya ihtiyaç duymadan evinizdeki altı farklı cihaza kadar canlı TV kaydetmenize veya oynatmanıza olanak tanır. Burada, SiliconDust HDHomeRun Prime’ı kurma adımlarını inceleyeceğiz.

Silikondust

HDHomeRun Prime Nasıl Kurulur

Öncelikle, aynı anda birden fazla kanalı izlemek ve kaydetmek için kullanılan bir CableCard almak için kablo sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekecektir. Kurulum işlemine başlamadan önce bu kartı etkinleştirmeniz en iyisidir. Anahtarlamalı Dijital Video (SDV) kablo sisteminiz varsa, HDHomeRun’un çalışması için büyük olasılıkla bir ayar adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. Ayar adaptörünü HDHomeRun ile kurmak için bu talimatları izleyin.

  1. HDHomeRun ile koaksiyel çıkışlı bir duvar plakası arasına bir koaksiyel kablo bağlayın. Bu muhtemelen hem HDHomeRun’u hem de kablo modeminizi aynı koaksiyel duvar prizine bağlamanıza izin verecek bir koaksiyel ayırıcı gerektirecektir.

  2. Verilen ağ kablosunu HDHomeRun ile kablosuz internet yönlendiriciniz arasına bağlayın.

  3. Kablo sağlayıcınızdan aldığınız M-Card’ı HDHomeRun’a takın. Ayar adaptörüne sahip bir Anahtarlı Dijital Video (SDV) sisteminiz varsa, ayarlama adaptörünü HDHomeRun USB bağlantı noktasına ve kablo hattına bağlayın.

  4. Güç adaptörünü HDHomeRun ile standart bir duvar prizi arasına bağlayın.

  5. HDHomeRun yazılımını bilgisayarınıza kurun. Yazılım kurulum sihirbazını izleyin ve HDHomeRun Cihazlarını algılamak ve yapılandırmak isteyip istemediğinizi soran kutuyu işaretlediğinizden emin olun. En güncel yazılımı indirmek için SiliconDust web sitesini ziyaret edin. Bu, en son düzeltmelere ve güncellemelere sahip olmanızı sağlayacaktır. Bulunan her aygıt veya “ayarlayıcı” nın bir numarası ve kaynak türü vardır. CableCARD’a ayarlı bırakın.

  6. Bir kanal taraması yapın. Kurulum sihirbazı bunu otomatik olarak yapmayı önerecektir. Taramak istediğiniz tunerleri seçebilmenize rağmen, bu işlevi yalnızca bir kez gerçekleştirmeniz gerekir.

  7. Seçiniz Bitiş veya tüm tarayıcılarınız için kurulum işlemini tamamlayın. Tarayıcınızı ilk kez yapılandırıyorsanız, ağ ayarlarınız aracılığıyla tarayıcı web sitesine erişmeniz ve CableCARD eşleştirmesi için kablo sağlayıcınızı aramanız gerekecektir.