Skip to content

Silinmiş Facebook Gönderileri Nasıl Kurtarılır

9 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bir gönderiyi silmek için Etkinliği Yönet’i kullandıysanız: profil sayfası > Daha > Etkinlik Günlüğü > Çöp. Kurtarmak için bir gönderiye ve ardındanöğesine dokunun. Onarmak.
 • Facebook hesabı silme işleminizi iptal etmek için: 30 gün içinde hesabınıza giriş yapın ve Silmeyi İptal Et.
 • Başkası tarafından oluşturulmuş paylaşılan bir gönderi ise: Orijinal içeriği bulmaya çalışın veya e-postanızı Facebook bildirimleri için kontrol edin.

Bu makale, Facebook içeriğini silmek onu cihazınızdan, uygulamanızdan ve Facebook sunucularından kaldırsa da, silinen Facebook gönderilerini kurtarmak için bazı stratejileri açıklamaktadır.

Facebook’un Etkinliği Yönetme Özelliğini Kullanın

Bir gönderiyi silmek için Facebook mobil uygulamasının Etkinliği Yönet özelliğini kullandığınızda, 30 güne kadar geri alabilirsiniz. Bununla birlikte, bir gönderiyi doğrudan haber kaynağınızdan silerseniz bu işe yaramaz. Bu işlevsellik şu anda yalnızca Facebook mobil uygulamasında mevcuttur. Bir gönderiyi silmek ve ardından kurtarmak için Etkinliği Yönet özelliğini nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Facebook mobil uygulamasında Facebook profil sayfanıza gidin veöğesine dokunun. Daha (üç nokta).

 2. Dokunmak Etkinlik Günlüğü.

 3. Dokunmak Aktiviteyi Yönet.

 4. Dokunmak Sizin gönderileriniz.

 5. Bir gönderiyi silmek için, üzerine dokunun ve ardındanöğesine dokunun. Çöp.

 6. Dokunmak Çöp kutusuna taşıyın. Gönderiniz zaman çizelgenizden silindi ve Etkinliği Yönet’te Çöp Kutusu’na taşındı.

  Etkinliği Yönet'i kullanarak bir gönderiyi silin

 7. Yeni sildiğiniz gönderiyi geri almak için şuraya gidin: Daha fazla> Etkinlik Günlüğü, ve sonra dokunmak Çöp üst menüden.

 8. Etkinliği Yönet aracılığıyla son 30 gün içinde silinen yayınları göreceksiniz. Kurtarmak istediğiniz bir gönderiye ve ardındanöğesine dokunun. Onarmak.

 9. Seçiniz Onarmak onaylamak. Gönderi, zaman çizelgenize geri yüklendi.

  Silinen bir gönderiyi Facevook Profilinize geri yükleyin

Yeni bir cihaza geçiş yapıyorsanız, Facebook uygulamasını yeni cihazınıza indirip oturum açtığınızda Facebook gönderileri, medyası veya mesajları otomatik olarak kullanılabilir olacaktır.

Facebook Hesabı Silme İşleminizi İptal Edin

Facebook hesabınızın tamamını silerseniz, tüm Facebook gönderilerinizi ve medyanızı da silmiş olursunuz. Fikrinizi değiştirirseniz ve içeriğinizi kurtarmak isterseniz, silme işlemini geri almak için 30 gününüz vardır. İptal etmek için, başlattıktan sonraki 30 gün içinde mobil uygulama veya bir web tarayıcısı aracılığıyla Facebook hesabınızda oturum açın ve ardından öğesini seçin. Silmeyi İptal Et. Silme işlemine 30 günden daha uzun süre önce başladıysanız bir Facebook hesabını kurtaramazsınız.

Silinmiş Facebook Gönderilerini Bulma Stratejileri

Silinen gönderileriniz kaybolduysa ve Facebook aracılığıyla kurtarılamıyorsa, deneyebileceğiniz bazı geçici çözüm stratejileri şunlardır:

Orijinal gönderiyi bulun

Başka birinin oluşturduğu komik veya ilginç bir gönderiyi paylaştıktan sonra sildiyseniz, orijinal içeriği izlemeyi deneyin. Facebook’un arama işlevini kullanın veya gönderinin metninden veya orijinal gönderide bağlantı verilen web sayfasının başlığındaki anahtar kelimeleri kullanarak bir Google araması yapmayı deneyin.

E-postalarınızı kontrol edin

Bazı Facebook gönderileri için e-posta bildirimlerini etkinleştirdiyseniz, aradığınız gönderinin bir kopyası gelen kutunuzdaki bir e-postada olabilir. Gönderideki metnin bir kısmını tam olarak hatırlayabiliyorsanız, bir gelen kutusunda aramayı deneyin. Aksi takdirde, “Facebook” kelimesini arayın.

Arkadaşlarınızın e-postalarını kontrol edin

E-posta bildirimleri etkin olan bazı Facebook arkadaşlarınız, özellikle bahsedildiyse veya etiketlendiyse, gönderinize referans veren bildirimler almış olabilir. Arkadaşlarınızdan aradığınız silinmiş gönderi için gelen kutularında arama yapmalarını isteyin.

Silinmiş Facebook Messenger Gönderileri Nasıl Bulunur?

Facebook Messenger’da ister tek bir mesajı ister tüm bir konuşma dizisini silmiş olun, içerik silme işlemi kalıcıdır ve geri alınamaz. Ancak, görüşmenin kendi tarafınızı silmiş olsanız da, diğer konuşma katılımcıları için hala mevcut olabilir. Görüşmeyi aramalarını ve ardından metni ve resimleri kopyalayıp yeni bir mesaja veya e-postaya yapıştırmalarını isteyin. Veya size sohbet içeriğinin ekran görüntüsünü göndermelerini isteyin.