Skip to content

SimCity 4 Yeni Bir Şehre Başlamak İçin İpuçları

6 de Mayıs de 2021

SimCity 4, Maxis tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından 2003 yılında yayınlanan bir şehir kurma simülasyon oyunudur. Oyunda yeni bir şehre başlamak eski versiyonlara göre daha zor ve zordur. Artık bazı bölgeleri aşağıya çekip Sim’lerin şehrinize akınını izleyemezsiniz. SimCity 4’teki inşa süreci, gerçek hayattaki şehir planlamacılarının sorunlarını ve endişelerini yansıtır. Onlar gibi, her bir gelişme için çalışmalı ve stratejiniz hakkında dikkatlice düşünmelisiniz. Sim City 4’ün en önemli stratejisi yavaşça. İtfaiye, su sistemleri, okullar ve hastaneler inşa etmek için acele etmeyin. İlk fonlarınızı çok hızlı bir şekilde tüketeceksiniz. Bunun yerine sabırlı olun ve sabit bir vergi tabanınız olduktan sonra bu hizmetleri eklemek için bekleyin. İşte yeni bir şehre başarıyla başlamanıza yardımcı olacak birkaç SimCity 4 ipucu.

Kamu Hizmetlerinde Bekleyin

Kamu hizmetlerini yalnızca ihtiyaç duyulduğunda oluşturun. Şehre ilk başladığınızda gerekli değildir. Bunun yerine, şehir bunu isteyene kadar bekleyin. Düşük yoğunluklu ticari ve yerleşim bölgeleri ve orta yoğunluklu endüstriyel bölgeler oluşturun.

Hizmetler için Finansmanı Yönetin

Sağladığınız hizmetler (okul, polis vb.) İçin finansmanı çok yakından yönetin. Santraliniz gerekenden daha fazla enerji üretiyor mu? İhtiyaçlarınızı karşılamak için finansmanı azaltın, ancak finansmanı azaltmanın bitkilerinizin daha hızlı bozulacağı anlamına geldiğini unutmayın. Amacınız, altyapınızın ve nüfusunuzun sağlığından ödün vermeden hizmetlere mümkün olduğunca az harcamaktır.

Vergileri yükseltmek

Gelirinizi artırmak için en başta vergileri yüzde 8 veya 9’a yükseltin.

Konut ve Endüstriyel Kalkınmayı Öncelik Yapın

Yeni şehrinizi yaratmaya ilk başladığınızda konut ve endüstriyel binalara odaklanın. Biraz büyüdükten sonra, ticari bölgeler ve ardından tarım bölgeleri ekleyin. Bu tavsiye, bölgelere bağlı şehirler için geçerli olmayabilir. Ancak, ticari gelişim için hemen talep varsa, o zaman ona ulaşın. Genel olarak, yerleşim bölgelerini sanayi bölgelerine (ve nihai ticari bölgelerinize) yakın olacak şekilde planlamaya çalışın. Bu, işe gidip gelme sürelerini azaltır.

Ağaç ekmek

Sim City 4, kirliliğin bir şehrin sağlığı üzerindeki etkilerini şiddetle kabul ediyor ve birçok oyuncu şehirlerin buna boyun eğdiğini gördü. Ağaç dikmek, kirliliği kontrol altında tutmanın bir yoludur. Bu, zaman ve para gerektiren uzun vadeli bir stratejidir, ancak temiz havaya sahip sağlıklı şehirler, işletmeleri ve nüfusu ve nihayetinde geliri çekme eğilimindedir.

İtfaiye ve Emniyet Müdürlüklerinde Bekleyin

İtfaiye ve polis departmanlarını yalnızca vatandaşlar talep etmeye başladığında inşa edin. Bazı Sim City 4 oyuncuları, bir itfaiye teşkilatı inşa etmek için ilk yangın çıkana kadar bekler.

Sağlık Tesislerini Dikkatlice Büyütün

Yeni şehirler için en büyük Sim City 4 ipuçlarından biri, sağlık hizmetlerinin başlangıç ​​aşamalarında büyük bir endişe olmamasıdır. Bütçeniz bunun üstesinden gelebilecekse, bir klinik kurun. Şehriniz kar etmeye başladığında yavaşça genişleyin. Bütçeniz kırmızıya dönecek kadar fazla inşa etmeyin. Harcamayı karşılamak için yeterli paranız olana kadar bekleyin.