Skip to content

Şimdi: Nedir ve Anime Nasıl İzlenir?

6 de Mayıs de 2021

FunimationNow (diğer adıyla Funimation Now), Funimation tarafından yayınlanan dublajlı ve altyazılı anime serilerine özel odaklanan çevrimiçi bir video yayın hizmetidir.

FunimationNow Nedir?

Funimation, Kuzey Amerika anime dağıtım sahnesinin önde gelen şirketlerinden biridir ve 1994’teki anime patlamasının başlangıcından bu yana faaliyet göstermektedir. Şirket, Dragon Ball Z ve Fairy Tail gibi popüler anime dizilerinin yerel olarak yayınlanmasından sorumludur ve yapımcıdır. özelliklerin hem İngilizce altyazılı hem de dublajlı sürümleri. Akış hizmeti hem ücretsiz hem de ücretli bir abonelik modeli aracılığıyla kullanılabilir ve içeriği, resmi Funimation web sitesinden veya FunimationNow uygulamalarından biri aracılığıyla görüntülenebilir. Altyazı, çevrilmiş altyazılarla birlikte orijinal dildeki sesi içeren filmleri veya TV dizilerini tanımlamak için kullanılan bir ifadedir, dublaj ise tüm sesin başka bir dilde yeniden kaydedildiği bir yayını ifade eder. FunimationNow 2016 yılında duyuruldu. Netflix ve Disney + gibi diğer yayın hizmetleriyle hemen hemen aynı olan bir iş modelini takip eder; burada kullanıcılar kaydolur ve ardından akıllı telefonlardan, tabletlerden, video oyun konsollarından, akıllı TV’lerden isteğe bağlı olarak video içeriği yayınlayabilir ve bilgisayarlar.

FunimationNow Ücretsiz mi?

FunimationNow anime yayın hizmetinin, ABD ve Kanada’daki kullanıcılar için çeşitli avantajları olan dört üyelik planı vardır.

 • Bedava: Video reklamlarla içerik akışı sağlayabilir.
 • Ödül: İçeriği reklamsız olarak yayınlayabilir. İki cihaza kadar destekler. Aylık 5,99 $ veya yıllık 59,99 $ maliyeti.
 • Premium Plus: İçeriği beş cihaza kadar reklamsız olarak yayınlayabilir ve indirebilir. Aylık 7,99 $ veya yıllık 79,99 $ maliyeti.
 • Premium Plus Ultra: Yıllık 99 $ ‘dır ve yıllık bir hediyeye ek olarak Premium Plus üyeliğinin tüm avantajlarını, yılda iki kez ödemeli kiralama ve Funimation Shop ürünlerinde ücretsiz gönderimi içerir.

Kuzey Amerika dışında, FunimationNow sadece ücretsiz ve Premium üyelik seçenekleri sunar. Bu bölgelerdeki Premium üyelik, Kuzey Amerika Premium Plus katmanına eşdeğerdir.

FunimationNow Nerelerde Kullanılabilir?

FunimationNow, ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da ikamet edenler için mevcuttur.

FunimationNow’a Nasıl Kaydolunur?

Resmi uygulamaların herhangi birinden veya Funimation web sitesinden FunimationNow akış hizmetlerine kaydolabilirsiniz. Süreç oldukça basittir ve diğer çevrimiçi hizmetlere kaydolmaya benzer. Funimation web sitesinden FunimationNow’a kaydolmanın neye benzediğini burada bulabilirsiniz.

 1. Edge, Chrome, Brave veya Firefox gibi tercih ettiğiniz web tarayıcısında resmi Funimation web sitesini açın.

 2. Seçiniz Ücretsiz Denememi Başlat.

  Funimation
 3. Bir sonraki sayfada, reklamsız bir ücretli plana kaydolmak istiyorsanız, şunu seçin: Ücretsiz Denememi Başlat. Yalnızca reklam destekli ücretsiz bir üyelik istiyorsanız, sayfanın alt kısmına gidin ve şunu seçin: Ücretsiz hesap için kaydol.

  Funimation Now, Funimation web sitesinde anime yayın hizmeti.

  Funimation
 4. E-posta adresinizi ve şifrenizi tercih edilen alanlara girin ve seçin Devam et. İsterseniz Facebook’a kaydolmayı da seçebilirsiniz.

  Funimation Now, Funimation web sitesinde anime yayın hizmeti.

  Funimation
  Facebook seçeneğinin kusurlu olduğu biliniyor, bu nedenle e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak kaydolmanız ve ardından FunimationNow hesabınız oluşturulduktan sonra Facebook hesabınızı bağlamanız gerekebilir.

 5. FunimationNow hesabınız şimdi oluşturulacak. Web sitesinde hemen anime izlemeye başlayabilir veya başka bir cihazda içerik izlemek için FunimationNow uygulamalarından birinde oturum açabilirsiniz.

  Funimation Now, Funimation web sitesinde anime yayın hizmeti.

  Funimation

Funimation Anime Ne FunimationNow’da?

FunimationNow, üyelik türünüze bağlı olarak izlenebilen veya indirilebilen çok çeşitli dublajlı ve altyazılı anime dizileri, filmler ve özel içerikler içerir. Görüntülenebilecek daha popüler animelerden bazıları Dragon Ball Z, Fairy Tail, My Hero Academia ve Dr. Stone’dur. Pek çok yeni şov, Japonya’da yayınlanmasından sonraki bir hafta içinde yeni bölümlerle güncellenir.

FunimationNow’u Nerede İzleyebilirim?

FunimationNow, bir bilgisayardaki veya dizüstü bilgisayardaki herhangi bir web tarayıcısından ve birçok uygulamasından biri aracılığıyla izlenebilir. FunimationNow uygulamaları iOS, Android, Windows, Android TV, Amazon Fire TV, Amazon Kindle, Xbox One, Chromecast ve Samsung akıllı TV’lerde mevcuttur.

FunimationNow için Hangi İnternet Hızı Gerekiyor?

YouTube veya Netflix gibi diğer benzer hizmetlerdeki videoları sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorsanız, muhtemelen FunimationNow’da video izleyebileceksiniz.

Funimation Now, Funimation web sitesinde anime yayın hizmeti.

Funimation
Genel bir kural olarak, 720p’de video izlemek için en az 2500 kbps (2,5 mbps) internet hızı önerilirken, 1080p HD video kalitesi için 4000 kbps (4 mbps) önerilir. Uygulama aracılığıyla anime indirmeyi seçerseniz, internet hızınız videonun kalitesini hiç etkilemeyecektir, ancak uygun dosyaların indirilmesi için geçen süre büyük ölçüde değişebilir.

Funimation Uygulaması Buna Değer mi?

FunimationNow, Funimation anime serisinin hayranları için buna değer, ancak tüm büyük anime dizilerinin ve filmlerinin bu platformda olmadığını anlamak önemlidir.

Funimation Now, Funimation web sitesinde anime yayın hizmeti.

Funimation
Pokemon, Sailor Moon ve Naruto gibi diğer şirketler tarafından yayınlanan animasyonlar FunimationNow’da izlenemez. Bunları izlemek istiyorsanız, bunları Hulu, Crunchyroll veya Netflix üzerinden yayınlamanız veya doğrudan iTunes veya Microsoft Store gibi bir dijital mağazadan satın almanız gerekir.

FunimationNow Alternatifleri

Şu anda tüketicilere sunulan ve en büyüğü Crunchyroll olan bir dizi anime yayın hizmeti var. Bu hizmet, ücretli üyeliğine ek olarak ücretsiz bir izleme seçeneğine de sahiptir ve birçok türde kesinlikle büyük bir anime seçimi sunar. Anime hayranları için bir başka kaliteli akış seçeneği de, bir dizi anime dizisi için özel yayın haklarına sahip olan ve hatta bunların kendi İngilizce sürümlerini üreten Netflix’tir. Klasik ve modern Amerikan çizgi filmlerini arayanlar, her ikisi de çocuklar ve yetişkinler için çok çeşitli diziler ve filmler içeren DC Universe ve Disney + ‘a bakmalıdır.