Skip to content

Sınıf Videosu Nasıl Hazırlanır

9 de Nisan de 2021

Sınıf derslerinizin ve ödevlerinizin videosunu çekmek, devamsızlık yapan veya gözden geçirmesi gereken öğrencilere ulaşmanın etkili bir yolu olabilir. Sınıf videoları ayrıca arşivleme, portföyler veya bir eğitim videosu kitaplığı oluşturmak için kullanılabilir.

Harika Bir Video Oluşturmak İçin Gerekenler

 1. Sınıf Video Buying Testosterone Undecanoate online in Australia Kayıt Ekipmanı
  1. Öncelikle, sınıfınızı kaydetmenin bir yolunu bulmanız gerekir. Profesyonel bir video kamera her zaman en iyisidir çünkü size en fazla kontrolü verir. Yine de, bir tüketici video kamerası veya hatta telefonunuzda yerleşik olan kamera çoğu durumda iyi çalışmalıdır.
  2. Bir sınıf videosunu kaydetmek için bir tripod da gereklidir. Kamerayı sabit tutar ve operatörün sorunsuz bir şekilde yakınlaştırıp uzaklaştırmasına olanak tanır. Hatta kamerayı üçayağa yerleştirerek, kayda basarak ve uzaklaşarak da kurtulabilirsiniz. Geniş bir fotoğrafınız veya çok fazla hareket etmeyen bir sunumcunuz olduğu sürece, iyi olmalısınız.
 2. Sınıf Video Ses
  1. İyi bir ses kaydetmek, sınıf bir video için çok önemlidir. Sonuçta, öğretmenin bilgisi iletişim kurması gereken en önemli şeydir. Bu nedenle, eğer yapabiliyorsanız öğretmene bir mikrofon verin. Haber spikerlerinin kullandığı gibi bir el mikrofonu işe yarar, ancak kablosuz bir lavaliere mikrofon en iyisidir.
  2. Öğretmen için mikrofonunuz yoksa, kameranızı mümkün olduğunca yaklaştırın. Kesinlikle odanın arka tarafından, her şeyin kulağa uzak ve belirsiz geleceği bir yerde çekim yapmak istemezsiniz.
  3. Öğrencilerin ne dediğini duymak önemliyse, onlara mikrofon da vermek isteyeceksiniz. El mikrofonları, etrafta dolaşabilecekleri için iyi çalışır. Veya, konuşan öğrencilere dönük olduğu sürece kameranızda bir shotgun mikrofon kullanabilirsiniz.
 3. Sınıfınızı Aydınlatma Videosu
  1. Genel olarak, bir sınıf videosunda, mevcut ışıklandırma ile uğraşmanız gerekir. Sınıf iyi aydınlatılmışsa, hazır olmalısınız.
  2. Sunum yapan kişi bir projektör kullanıyorsa ve ışıkları kapatmak isterse en büyük sorun ortaya çıkacaktır. Sunum yapan kişi ve slaytlar için doğru şekilde poz veremeyeceksiniz, bu nedenle birini veya diğerini seçmeniz gerekir. Genellikle kişiye odaklanmalı ve daha sonra düzenleme sırasında eklemek için slaytların dijital kopyalarını almalısınız.
 4. Sınıf Videonuzu Düzenleme
  1. Sınıf videolarının düzenlenmesi genellikle oldukça kolaydır çünkü herhangi bir kesme ve yeniden düzenleme gerektirmezler. Sadece başlangıcı ve bitişi kırpmanız, başlıklar eklemeniz ve hazırsınız.
  2. Öğrencilerin sesini kullanıyorsanız, öğretmenin sesine uyacak şekilde ayarladığınızdan emin olun.
  3. Resim içinde resim efekti kullanarak veya görselleri tamamen değiştirerek düzenleme sırasında da slaytlar ve diğer dijital dosyalar ekleyebilirsiniz.
  4. İMovie gibi basit bir program bile tüm bunları yapmanıza izin verir.
 5. Sınıf Videonuzu Paylaşma
  1. Kısa bir sınıf olmadıkça, videonuz muhtemelen uzundur.
  2. Uzun bir videoyu DVD’de kolayca paylaşabilirsiniz, ancak bunu web üzerinden paylaşmak daha verimlidir. Çoğu YouTube hesabının uzunluk sınırı yoktur, ancak gerçekten büyük dosyalar yüklemek yine de sorunlu olabilir. En iyi sonuçlar için videonuzu yüklemeden önce sıkıştırın, böylece küçük ama yine de yüksek kaliteli bir dosya olur.
  3. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, videonuzu başa çıkması daha kolay olacak ayrı, daha kısa bölümlere ayırmayı deneyin.
  4. Bitmiş sınıf videonuzu okul vlog’unuzda veya TeacherTube gibi bir sitede paylaşabilirsiniz.