Skip to content

Siri Olmadan Bir iPhone’un Kilidini Açma

17 de Haziran de 2021

İster şifrenizi unutmuş olun, ister hasarlı ekran nedeniyle telefonunuza kodu giremiyor olun, tüm umutlar kaybolmaz. Siri veya parola olmadan iPhone’unuzun kilidini nasıl açacağınızı öğrenin. Bu yöntemlerle bir iPhone’un kilidini açmak, cihazınızı iTunes veya iCloud’a yedeklemediyseniz, verilerinizin bir kısmını veya tamamını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Erişim ve Etik: Bu Sizin Cihazınız mı?

Başlamadan önce, bu bilgilerin insanların kendi cihazlarındaki bilgilere erişmelerine yardımcı olmayı amaçladığını anlayın. Parolalar, diğer kişilerin özel bilgilerimize erişmesini önlemede önemli bir iPhone korumasıdır. Daha da önemlisi, bir hücresel cihazın kilidini açmak, yalnızca sahibi tarafından kullanılması gereken sosyal medya hesaplarına, e-posta hesaplarına ve mesajlaşma uygulamalarına erişim sağlar. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, başka birinin telefonunun kilidini izni olmadan açmak da yasa dışı olabilir. Herhangi bir yasal sonuç olmamasından bağımsız olarak, başka birinin cihazının kilidini açmak bir mahremiyet ihlalidir ve etik değildir.

İTunes Kullanarak Siri veya Parola Olmadan iPhone’unuzun Kilidini Açma

Telefonunuzun kilidini açmak için iTunes’u kullanırken, cihazınızın şifresini de sileceksiniz ve bu da verileri silecektir. Telefonunuzun kilidini açmak üzere iTunes’u kullanmak için, bilgisayarda iTunes’un en son sürümüne sahip olduğu sürece Mac olmayan bir bilgisayar da dahil olmak üzere herhangi bir bilgisayarı kullanın. Ancak, bir yedekten iTunes kullanarak cihazınızı geri yüklerken, telefonunuzu eşzamanlamak için daha önce kullandığınız bir bilgisayarı kullanmanız gerekir. Aksi takdirde, verileriniz orada olmayacaktır.

 1. iTunes’u bir Mac veya PC’de açmak için bir bilgisayar kullanın.

 2. Cihazınızı kapatın ve kurtarma moduna alın.

 3. Bilgisayarınızda iTunes’da Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneğini göreceksiniz. Seç Onarmak.

 4. iTunes, cihazınız için 15 dakika kadar sürebilen yazılımları indirmeye başlayacaktır.

 5. 15 dakika geçmişse ve yazılım cihazınıza yüklenmemişse cihazınız otomatik olarak kurtarma modundan çıkacaktır. Yukarıdaki adımları tekrarlayın.

 6. Bu işlemden sonra, iPhone’unuz son yedeklemesinden alınan bilgilerle geri yüklenmelidir, ancak artık şifre gerektirmez. İşlem tamamlandıktan sonra cihazınızı kurabilir ve kullanabilirsiniz. Apple, aygıtınızı art arda 10 yanlış parola denemesinden sonra kendini silecek şekilde yapılandırma seçeneği sunar. Bu varsayılan olarak kapalıyken, şuraya giderek açın: Ayarlar > Dokunmatik Kimlik ve Şifre. Bu alana girmek için şifrenizi girmeniz istenecektir. Ekranın alt kısmındaki Verileri Sil geçiş yapmak açık.

iPhone’umu Bul’u Kullanarak Siri veya Parola Olmadan iPhone’un Kilidini Açma

iPhone’umu Bul, yalnızca kayıp bir aygıtı bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kilitli bir iPhone’a erişmenize yardımcı olmak için de kullanılabilir. iPhone’umu Bul’u kullanmak parolanızı ve ne yazık ki tüm verilerinizi silecektir. Ancak, işlem tamamlandıktan sonra verilerinizi geri yüklemek için iTunes veya iCloud’u kullanabilirsiniz.

 1. iPhone’umu Bul sayfasını ziyaret etmek için başka bir cihaz veya bilgisayar kullanın. Bu sayfayı açmak için bir Apple cihazı kullanmanıza gerek yok, sadece internet bağlantısı olan bir web tarayıcısı kullanmanız yeterli.

 2. Aygıtınızla ilişkili Apple Kimliği olan iCloud parolanızla oturum açın.

 3. Seç Tüm cihazlar Ekranınızın üst ortasında. Bu Apple Kimliği ile ilişkili tüm cihazlarınız ekranınızda görünecektir. Kilidini açmaya çalıştığınız cihazı seçin.

  Tüm Cihazlar altında cihazı seçin

 4. Seç Iphone’u temizle şifreniz de dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm verilerinizi silmek için.

  iPhone'u Sil düğmesi

 5. Verilerinizi geri yüklemek için iTunes veya iCloud’u kullanın.

Birçok Kez Yanlış Parola Girdikten Sonra iPhone’un Kilidini Açın

Siz veya bir başkası parolayı çok defa yanlış girdiyseniz, güvenlik önlemi olarak Apple Kimliğiniz otomatik olarak kilitlenir. Apple Kimliğinizin kilidini nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır. Apple destek sayfası, deneme sayısını belirtmiyor, ancak “Hesabınızın kilidini açmak için birden fazla başarısız denemeden sonra, Apple Kimliğiniz kilitli kalacak ve ertesi gün tekrar deneyebilirsiniz” diyor.

 1. Mevcut şifrenizle hesabınızın kilidini açmak veya şifrenizi sıfırlamak için iforgot.apple.com adresine gidin.

  Oturum açmak için Apple Kimliği Sayfasının ekran görüntüsü.

 2. Kimliğinizi doğrulamak için birkaç güvenlik sorusunu yanıtlamanız gerekebilir.

 3. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz Apple Kimliğinizin kilidini açmak için güvenilir bir cihaz veya telefon numarası kullanabilirsiniz.

iPhone’unuzun Kilidi Açıldıktan Sonra

Yukarıdaki yöntemlerden birini izleyerek iPhone’unuzun kilidi açılır ve yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. İPhone’u iTunes veya iCloud’dan mevcut bir yedeklemeyi kullanarak da geri yükleyebilirsiniz.