Skip to content

Size iPad’i Öğretmek için Temel iPad Dersleri

17 de Haziran de 2021

Bir iPad satın almayı düşünüyor ve bunun hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Veya bir iPad’iniz var ve onu daha iyi kullanmak mı istiyorsunuz? Bu dersler yeni başlayanlar için tasarlanmıştır ve iPad’in altındaki yuvarlak düğmenin ne yaptığından bir uygulamayı nasıl taşıyabileceğinize veya silebileceğinize kadar temel bilgileri kapsar. Hatta iPad’den en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ve hatta arkadaşlarınıza bir veya iki düzgün numara öğretmenize yardımcı olacak ipuçları içeren bir ders bile var.

iPad Rehberli Turu

İlk ders, kutunun içinde ne olduğu ve alttaki dairesel düğmenin ne yaptığı ve iPad’in kullanıcı arayüzünün temelleri dahil olmak üzere gerçek iPad ile ilgilidir. Ayrıca internette gezinmek için web tarayıcısını nasıl bulacağınızı, iPad’de nasıl müzik çalacağınızı, Apple’dan nasıl müzik ve film satın alacağınızı ve uygulamaları indirmeye başlayabilmeniz için App Store’u nasıl başlatacağınızı öğreneceksiniz.

iPad Training 101: iPad için Yeni Bir Kullanım Kılavuzu

iOS Uygulama Mağazası

iOS Uygulama Mağazası.
Hoch Zwei/Getty Images

Bu ders, iPad’de nasıl gezineceğinizi ve ekrandaki uygulamaları nasıl organize edip düzenleyeceğinizi öğreten ilk ders üzerine inşa edilmiştir. Bir klasör oluşturup onu uygulamalarla doldurabileceğinizi veya artık kullanmadığınız bir uygulamayı silebileceğinizi biliyor muydunuz? En iyi çizelgeleri, müşteri puanlarını kullanarak ve öne çıkan uygulamaları bularak App Store’daki en iyi uygulamaları nasıl bulacağınızı bile öğreneceksiniz.

İlk iPad Uygulamanızı İndirme

iPad'de App Store

App Store’dan hala biraz bunaldıysanız – ve yaklaşık iki milyon uygulamayla bunalmak çok kolay – bu ders, Apple’ın e-kitap okuyucusu ve deposu olan iBooks uygulamasını indirme konusunda size rehberlik eder. Bu, sahip olunması gereken harika bir uygulamadır ve dersi bitirdikten sonra uygulamaları indirmeyi çocuk oyuncağı olarak görmelisiniz.

iPad’inizle Yapmanız Gereken İlk 10 Şey

Yeni iPad'ini kuran genç bir adam

Kamu Alanı / Tinh Te Fotoğrafları
Hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu arıyorsanız ve koşmaya başlamak istiyorsanız, iPad’inizle yapmanız gereken ilk şeylere göz atın. Bu kılavuz, deneyimli tablet kullanıcılarının Facebook’a bağlanma, bulut depolama için Dropbox’ı indirme ve Pandora’da kendi radyo istasyonunuzu kurma gibi yeni iPad’leriyle ilk gün yapmaları gereken bazı görevlere götürür.

iPad’de Pro Gibi Gezinme

iPad'de Spotlight Araması

İPad’inizde gezinme ve düzenleme konusundaki başlangıç ​​kursları çoğu insan için gayet iyi, ancak uzman kullanıcıların uygulamaları daha hızlı bulmak ve iPad deneyiminden en iyi şekilde yararlanmak için kullandıkları her türlü küçük hile var. Bir sonraki seviyeye geçmek istiyorsanız, bu kılavuz size bu tekniklerden bazılarını öğretecektir.

iPad için En İyi Kullanım Alanları

tarifleri olan iPad

iPad’in taşınabilir TV, fotoğraf albümü ve hatta araba için GPS gibi çoğumuzun kendi başımıza düşünemeyeceği pek çok harika kullanımı var. Bu ders, iPad’i hem evde hem de hareket halindeyken kullanabileceğiniz farklı şekillerde yaratıcılığınızı harekete geçirmek için tasarlanmıştır.

Siri’nin Daha Üretken Olmanıza Yardımcı Olabileceği 20 Yol

Siri kilit ekranı

Siri bazen iPad’e yeni başlayanlar tarafından gözden kaçırılabilir, ancak tabletinizin içinde yaşayan ses tanıma kişisel asistanını gerçekten tanıdığınızda, vazgeçilmez hale gelebilir. Belki de Siri’yi kullanmanın en kolay yolu, “başlat” diyerek bir uygulamayı açmasını söylemektir. [app name]Ya da “The Beatles’ı çal” diyerek müzik çalın. Ama nasıl soracağınızı biliyorsanız, bundan çok, çok daha fazlasını yapabilir.

En İyi Ücretsiz iPad Uygulamaları

iPad'ler üç boyutta

Bu uygulama koleksiyonu, yüksek kaliteli film akışı, kendi radyo istasyonunuzu oluşturmanıza olanak tanıyan bir uygulama, NS harika yemek tarifleri koleksiyonu gibi konuları kapsar. Bu listede hemen hemen herkes için bir uygulama var ve hepsinden iyisi, bu uygulamalar tamamen ücretsizdir. Yani bu önerilerden birini beğenmeseniz bile size bir kuruşa mal olmayacak.

Her iPad Sahibinin Bilmesi Gereken Harika İpuçları

iPad klasörleri

iBooks’ta okumak için ücretsiz kitaplar indirebilir ve iPad’in yönünü kilitleyebilirsiniz. Ayrıca Spotlight Search’ü kullanarak uygulamaları hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. iPad’inizle yapabileceğiniz bir dizi farklı ipucu ve püf noktası var, ancak bazen bunları anlamak o kadar kolay olmuyor. Bu ders, iPad’den daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilecek bir dizi ipucunu kapsayacaktır.

iPad’i Kullanarak Hayatınızı Nasıl Düzenlersiniz?

Yapılacaklar ve listeler içeren hatırlatıcılar uygulaması

iPad, günlük işlerinizde size yardımcı olabilecek harika bir organizasyon aracı olabilir. Çöpü dışarı çıkarmanızı, yoğun programınıza ayak uydurmanızı ve hızlı bir şekilde yapılacaklar listesi oluşturarak görevlerinizi düzenli tutmanıza yardımcı olabilir.

iPad’inizi Nasıl Çocuklardan Koruyabilirsiniz?

ipad ile çocuk

İster bir çocuk için bir iPad satın alıyor olun, ister çocuğunuz yalnızca iPad’inizi kullanacaksa, cihazı nasıl kilitleyeceğinizi bilmek önemlidir. iPad’inizi korumak, iTunes faturanızla ilgili kötü bir sürprizle karşılaşmamanızı sağlamak için uygulama içi satın alımları devre dışı bırakmak veya Safari web tarayıcısının yetişkinlere yönelik web sitelerini açmasını kısıtlamak kadar basit olabilir; bunların ikisi de çocuğunuz için harika koruma olabilir ve yine de kısıtlamalar hakkında fazla bir bildirimde bulunmadan iPad’i kullanmanıza izin verir. Çocuklara karşı koruma, yalnızca “G” dereceli uygulamalara, müzik ve filmlere izin vermek, App Store’u tamamen devre dışı bırakmak, FaceTime ve iMessage gibi uygulamaları engellemek ve hatta çocukların tableti günde ne kadar süre kullanabileceğini sınırlamak için Ekran Süresini kullanmak kadar kapsamlı olabilir.

iPad’inizi Yeniden Başlatma

kapatmak için iPad slayt

Son ders, dünyanın her yerindeki teknik destek analistleri tarafından en çok kullanılan sorun giderme adımını öğretiyor: cihazı yeniden başlatma. Bu ders, ipuçları dersinde kısaca ele alındı, ancak o kadar önemli ki, herkesin iPad’ini nasıl yeniden başlatacağını öğrenme fırsatına sahip olduğundan emin olmak için burada bahsedildi. Donmuş bir iPad’den muzdarip olmanız, web sayfalarını yüklemede sorun yaşamanız veya yalnızca yavaş hareket eden bir iPad’iniz olması önemli değil, iPad’i yeniden başlatmak sorununuzu çözmenin anahtarı olabilir.