Skip to content

Sizi Usta Pilot Yapacak ‘Titanfall 2’ İçin İpuçları

4 de Haziran de 2021

Respawn Entertainment’ın yeni piyasaya sürülen birinci şahıs nişancı oyunu ​’Titanfall 2′, sıkı kontrolleri ve yüksek hızlı manevra kabiliyetiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bu oyun, Battlefield 1’den farklı bir tür olsa da. “Titanfall 2” çok daha küçük, daha sıkı odaklanmış haritalar ve oynanış etrafında toplanıyor ve hızlı olmanız veya bir Titan’ın topuğunun altında ezilmeniz gerekecek. Bu “Titanfall 2” ipuçları, şu anda piyasada bulunan en iyi FPS oyunlarından bazılarına hazırlanmanızı sağlayacak. Size sadece diğer pilotları nasıl alt edeceğinizi öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda yayaysanız düşman Titan’a nasıl karşı koyacağınızı da öğreneceksiniz. Dikkat edin ve kısa sürede usta bir pilot olacaksınız.

Manevra Kabiliyetinizi Kullanın

can teli
“Titanfall 2″de pilotunuz, insanlık dışı akrobasi hünerlerini gerçekleştirmenize izin veren bir tulumla donatılmıştır. Sonuç olarak, zeminde koşma seviyesi, diğer pilotlarla karşılaştığınızda sizi büyük bir dezavantaja sokar. Duvarlar boyunca koşmak veya inanılmaz yüksekliklere çift zıplamak için tulumunuzu kullanırken daha hızlı ve daha sert vurursunuz. Bir duvar boyunca ilerlemek için, ona doğru koşmanız ve zıplamanız yeterlidir ve otomatik olarak üzerinde koşmaya başlayacaksınız. Birkaç saniye sonra duvardan düşmeye başlayacaksınız ama işte burada “Titanfall 2’nin” hareket sistemi devreye giriyor. Eğer koşarsanız ve koşmakta olduğunuz karşı tarafta menzil içinde başka bir duvar varsa, diğer duvara atlayabilir ve duvarda koşmaya devam edebilirsiniz. Bu manevrayı yaparken de hız kazanırsınız, bu nedenle en iyi hareket yönteminiz duvarlar boyunca koşmak ve duvarlar arasında ileri geri zıplamaktır. Duvarları sıçrama tahtası olarak kullanarak yeni yüksekliklere ölçeklendirmek için duvar koşusunu da kullanabilirsiniz. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak duvar koşusu “Titanfall 2″de etkili bir savaşçı olmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Haritanın başka türlü ulaşamayacağınız yeni bölümlerini size açmakla kalmaz, aynı zamanda duvar koşusunun hızı ve öngörülemezliği sizi vurması çok daha zor bir hedef haline getirir.

Duruma bağlı olarak birden fazla yükleme kurun

Titanfall 2 ekran görüntüsü

can teli
“Titanfall 2″de hem Titan’ınız hem de pilotunuz için çok sayıda farklı teçhizat kurabilirsiniz. Tipik olarak, oyun modlarının çoğunda maçlar, yalnızca pilota karşı pilot olarak başlayan savaş ile belirli bir düzeni takip eder. Maç ilerledikçe oyuncular Titan metrelerini dolduracak ve ardından dev mecha haritanın üzerine yağmaya başlayacak. Bu, yüklerinizle bir denge kurmanız gerektiği anlamına gelir. Pilotunuzun teçhizatıyla kesinlikle anti-pilot olmaya devam etmelisiniz, ancak sizi köşeye sıkıştırırsa bir Titan’a zarar verebileceğinizden de emin olmak isteyeceksiniz. Titan teçhizatınızla, pilotların Titan’ınıza binip onu yok etmemesini sağlarken diğer Titanlarla savaşabileceğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Donanımınızı seçerken hem pilotlarla hem de Titanlarla savaşmayı akılda tutmak çok önemlidir ve her haritaya alıştıktan sonra, her alandaki savaş tarzı için donanımları özelleştirmek isteyeceksiniz.

Oyun modunuza göre oynayın

Titanfall 2 ekran görüntüsü

can teli
“Titanfall 2″deki her oyun modunun kendine özgü hedefleri vardır ve buna göre ayarlamanız gerekir. Tek bir oyun tarzı sizi oyunda evrensel olarak iyi yapmaz, bu nedenle hedeflerinizde etkili olmanızı sağlayacak kararlar almanız gerekir. Bayrağı ele geçirirken, hızı ve manevra kabiliyetini vurgulayan bir teçhizat inşa etmek isteyeceksiniz, böylece ya düşmanın bayrağını ele geçirebilir ya da düşmana yetişebilir ve onlar sizinkini ele geçirmeden önce onları yok edebilirsiniz. Aynısı Last Titan Standing için de geçerli çünkü Titan’ınız ortadan kaldırılsa bile hızınızı ve manevra kabiliyetinizi kullanarak kalan takım arkadaşlarınızın Titanlarına hayati piller gönderebilirsiniz. Herkes için ücretsiz olarak, çapraz ateşe yakalanmamak için genellikle düşman pilotlarını olabildiğince çabuk ortadan kaldırmada üstün olan bir teçhizat isteyeceksiniz. Yıpratma modu benzer, ancak düşman AI sinsi sinsi dolaşırken, ekipmanınıza bir pelerin eklemek isteyebilirsiniz, böylece düşman Grunts’un atışlar yapması pozisyonunuzu ele vermez. Muhtemelen bir veya iki oyun modunu favoriniz olarak seçecek ve çoğu zaman bunlara bağlı kalacaksınız, ancak hepsini oynamak sizi daha çok yönlü bir oyuncu yapacak. Neyse ki, yüklemeler için çok sayıda yuva var, bu nedenle her oyun modu için bir tane özelleştirmek için fazlasıyla yeterli alana sahip olacaksınız.

Her silahın kendine has özellikleri vardır

Titanfall 2 ekran görüntüsü

can teli
İlk bakışta, “Titanfall 2″deki silahların çoğu benzer görünüyor, bu nedenle L-STAR veya X-55 Devotion kullanıp kullanmadığınızı önemsemeyebilirsiniz. Ancak, daha fazla oynadıkça, L-STAR’ın yeniden yüklenmesi gerekmediğini, ancak aşırı ısınma riskinin olduğunu fark edeceksiniz ve X-55 Devotion düşük bir atış hızıyla başlıyor, ancak yavaş yavaş hızlanıyor. oyundaki en hızlı atışlardan birine ateş edin. Bu özellikle el bombaları ile önemlidir. İyi zamanlanmış bir Frag Grenade, bir grup düşman pilotunu dışarı çıkarabilir ve çarpma anında patlamak üzere pişirilebilse de, Titanlar için neredeyse hiçbir şey yapmaz. Arc Grenades Titanları kör eder ve pilotları sersemletir, ancak kalıcı bir hasar vermez. Etkisiz silahlar taşımadığınızdan emin olmak ve gerçekten sevmediğiniz bir silahı seviyelendirmek için zaman harcamadığınızdan emin olmak için onlarla denemeler yapmak istiyorsunuz.

kampanyayı oynat

Titanfall 2 ekran görüntüsü

can teli
Orijinalinden farklı olarak, “Titanfall 2” harika bir tek oyunculu kampanyaya sahip. Sefer boyunca ilerlerken, çok oyunculu modda kullanılabilecek tüm silah ve ekipmanlarla karşılaşacaksınız, bu nedenle çok oyunculuya bir girdap vermeden önce bunları daha az rekabetçi bir ortamda kullanmak için harika bir fırsat. Özellikle endişe verici olan, kampanyada kullanacağınız Titan yükleridir. Pilot silahları büyük ölçüde farklılık gösterse de, pilot olarak oynarken yine aynı kontrolleri kullanacak ve aynı yeteneklere sahip olacaksınız. Yine de Titan’da, farklı yüklemeler çok farklı kontrollere ve yeteneklere yol açabilir. Bazı Titan yükleri, yakın mesafe veya savunma savaşı olarak öne çıkarken, diğerleri uzun menzilli ve tamamen saldırgandır. Bu yükleri kullanmaya alışmak zaman alır ve bunu yapmak için en iyi yer, savaşacak çok sayıda AI kontrollü Titan’ın olacağı tek oyunculu kampanyadır.

Düşman Titanlardan korkmayın

Titanfall 2 ekran görüntüsü

can teli
Çok oyunculuda, pilot olarak oynuyorsanız, bir düşman Titan’ın büyüklüğü ve gaddarlığı sizi korkutabilir. Bunun iyi bir nedeni var, bir Titan pratik olarak bir pilotu tek vuruşta öldürebilir ve pilot silahlarınız bir Titan’ınki kadar yakın olmayacaktır. Ancak, bir pilot olarak bile bir Titan’a düşebilirsiniz. Mühimmatınızda bir MGL kullanırsanız, manyetik bombalar, siz onun yönünü hedeflediğiniz sürece bir Titan’ı arayacaktır. Bu, hassasiyet ihtiyacınızı neredeyse sıfıra indirirken, çok daha küçük bir hedef olarak Titan’ın etrafında daireler çizebilir ve el bombalarıyla vururken siperde saklanabilirsiniz. Yeterince yaklaşabilirseniz, düşman Titan’a da tırmanabilirsiniz. Başarılı olursa, pilini çıkarabileceksiniz, bu da onu zayıflatacaktır. İkinci bir başarılı tahta alırsanız, bir el bombası atabilir ve onu anında yok edebilirsiniz. Yine de, Titan’ın avantajlarından biri, yok edildiğinde bir Titan’ın nükleer bir yangında patlamasına neden olur, bu yüzden ona binerseniz, siz de ölürsünüz.

Görsel ayak izinizin farkında olun

Titanfall 2 ekran görüntüsü

can teli
“Titanfall 2″de gizli kalmak ve diğerlerini öne çıkarmak hayatta kalmanın büyük bir parçası. Normalde pilotlar, görüş alanınızdayken vurgulanır, bu da onları izlemeyi ve öldürmeyi kolaylaştırır. Pilotları doğrudan görüşünüzün dışında izlemenize yardımcı olacak yetenekler ve düz görüşte bile gizli kalmanıza yardımcı olacak yetenekler var. Pilotunuzun yüklemesinde bulunan öğelerden biri Darbe Bıçağı. Bu fırlatma bıçağı, etki aralığında sizi düşmanlara götürecek sonar darbeleri gönderir. Bunun dezavantajı, Pulse Blade’in konumunuzu ve arkadaşlarınızın konumunu da ortaya çıkarmasıdır. Darbe Bıçağı’nın tersi, Gizleme Aygıtıdır. Bu öğe size kısa bir görünmezlik süresi verir; bu, sizi dışarı çıkarmaya çalışan düşmanlardan geri çekilmenize veya takip ettiğiniz birini düşürmenize olanak tanır. Pelerin de bir zayıflığı vardır, ancak, pelerinliyken çift zıplarsanız, bir egzoz izi bırakacaksınız ve düşmanlar sizi takip etmek için kullanabilir. Ayrıca ateş etmek sizi otomatik olarak gizler, bu yüzden ateş etmek için mükemmel zamanı beklemeniz gerekir.

Titan’ınız partnerinizdir

Titanfall 2 ekran görüntüsü

can teli
Titan’ınızı çağırdığınızda yapabileceğiniz birkaç seçenek var. Titan’a binebilir ve manuel olarak kontrolünü elinize alabilirsiniz ya da bir düşmanı yaya olarak alt edebilmek için kendi başına bir savaş ortağı veya dikkat dağıtıcı olarak hareket etmesine izin verebilirsiniz. Tüm bunların geçerli seçimler olduğunu ve bir noktada hepsinin etkili olacağını unutmayın. Titan’ınız ortağınız ve olabileceğiniz en etkili savaş birimi olmanıza yardımcı olmak için orada.

Soğuk kal!

Bu ipuçlarını kullanın ve çok oyunculu oyununuzu geliştireceğinizden emin olun. Titanfall 2, son Battlefield 1’den çok farklı bir oyun ve bu oyundan geliyorsanız, daha manevra kabiliyeti olan bir sete yöneldiğinizden emin olun. Mutlu avlar, pilot!