Skip to content

Skagen Falster 3 İnceleme

12 de Mayıs de 2023

Skagen Falster 3

Ne Seviyoruz

 • Klasik ve şık
 • İyi özelleştirme seçenekleri
 • Su geçirmez
 • USB-C şarj ve manyetik şarj istasyonu
 • GPS izlemeyi destekler

Neyi Sevmiyoruz

 • Titiz fitness takibi
 • Zayıf pil
 • Dokunmaya duyarlı arayüz

Bazı küçük kusurlara rağmen, Skagen Falster 3 klasik bir tarza ve temel sağlık izleme özelliklerine sahiptir. Ekstra aksesuarlar, özelleştirme seçeneklerine gider.

4.2

Skagen Falster 3

Skagen Falster 3

Bu makalede

Skagen Falster 3’ü uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Antrenmanlarımı ev ortamına çevirirken, fitness aktivitelerimi takip etmeye yardımcı olacak bir araca ihtiyacım var. Kondisyon ve uyku takibi, kolay bir arayüz ve şık bir silikon bilek bandı ile Skagen Falster 3 akıllı saat, kondisyon ihtiyaçlarım için ideal seçim olduğunu kanıtladı. Bir haftadan fazla bir süredir pil ömrünü, kullanım kolaylığını ve bağlanabilirliğini takip ederek durmadan taktım.

Tasarım ve Konfor: Süper süslü silikon

Skagen Falster 3, 1,3 inç dairesel OLED dokunmatik ekrana sahip klasik bir saat tasarımını tercih ediyor. Ekranı okumak gerçekten çok kolay ve 328ppi’ye ulaşan 416×416 çözünürlükle net. Ayrıca, tamamen sizi hissettiren bir stile ayarlayabileceğiniz yeterli saat kadranına sahiptir.

Skagen Falster 3

Falster 3’ün genel görünümü, köşeli Fitbit Versa 3 ve Apple Watch Series 6 ile karşılaştırıldığında gelenekseldir. Saat gövdesi 11 mm’de oldukça incedir ve ekran, sağlam ve şık bir tasarım için paslanmaz çelik bir çerçeve ile çevrilidir. Sağ tarafta bulunan üç çıkıntı, özelleştirme seçenekleri sunar, ancak orta düğme bir uygulama menüsü düğmesi olarak ayrılmıştır. 22 mm kalınlığındaki silikon kayış, saatin cildinizde kaymasını engelleyen çıkıntılarla rahat bir uyum sunar. Bilekliğiniz için seçebileceğiniz pek çok farklı renk ve seçenek varken, silikonun rengini veya verdiği hissi beğenmediğinize karar verirseniz, Skagen marka bileklikleri kullanarak deri ile değiştirebilirsiniz. Açıkçası, optimum uyum için on iki farklı ayar deliği bulunan silikon bant çok rahat.

Falster 3, varsayılan olarak Google Fit’te bulunan tüm özellikleri ve bir dizi üçüncü taraf Android uygulamasını kullanabilir.

Kurulum İşlemi: Önce şarj edin

Google’da aratıp saati sıfırladığımda, kurulum inanılmaz derecede kolay ve hızlıydı. Google Wear OS’yi telefonunuza yüklemeniz gerekecek. Apple kullanıcıları bunu da kullanabilirler ancak ne yazık ki tam deneyimi alamazlar. Bir Android telefon, bu akıllı saat deneyiminin anahtarıdır. Saatteki yönergeleri izleyin ve on dakika içinde Falster 3 giymeye hazır olacaktır. Şarj yaklaşık yüzde 50’de geliyor, bu yüzden hemen takmak istiyorsanız takabilirsiniz. Yine de dikkat edin; Skagen, kurulum yapmanıza yardımcı olacak herhangi bir kılavuzla birlikte gelmez. Dürüst olmak gerekirse, her şeyi google’da aramak zorunda kaldığım için bunun inanılmaz derecede zaman alıcı ve sinir bozucu olduğunu hissettim. Bazen arama bile ilk başta boş geliyordu. Saatin tüm özelliklerine bakmak isterseniz google yeni en yakın arkadaşınız olacak.

Skagen Falster 3

Performans ve Yazılım: Çok sayıda uygulama seçeneği, ancak çok sorunsuz değil

Falster 3, varsayılan olarak Google Fit’te bulunan tüm özellikleri ve bir dizi üçüncü taraf Android uygulamasını kullanabilir. Yükleyebileceğiniz uygulamalar, 8 GB dahili depolama alanı göz önüne alındığında oldukça makul bir miktardır. Akıllı saatte yerleşik kalp atış hızı izleme, koşularınızı izlemek için GPS bulunur ve Android için Uyku gibi üçüncü taraf bir seçenekle uyku izlemeyi destekleyebilir, ancak bunun için yerel desteği yoktur. Ayrıca çok sayıda Wear OS uyumlu uygulamaya da erişebilirsiniz. Çalışırken telefonumu odanın diğer tarafında bırakma eğiliminde olduğum için Spotify uygulaması, müzik kontrollerinden yararlanmak için yüklediğim ilk uygulamalardan biriydi. Ne yazık ki akıllı saatin dahili deposundan oynatmayı desteklemiyor. İlk birkaç gün Falster 3 ile o kadar çok uğraştım ki, annem saatime çok fazla baktığımı söyleyen yorumlar yapmaya başladı. Benim savunmamda, Falster 3, akıllı saatinizde doğrudan akıllı telefonunuzdaki makalelere bağlanan tıklanabilir başlıklar içeren haberler ve özellikler sunuyor. Kondisyon söz konusu olduğunda, kalp atış hızı izlemenin yanı sıra, evde daha fazla zaman geçirirken sürekli olarak kanepem ve buzdolabım arasında yürüdüğüm için Google Fit’in bana kaç kalp puanı verdiğine göre kondisyonumu takip ediyordum. Bu, Apple Watch’un halkalarını kapatmaya benzer bir özelliktir ve eğlenceli bir motivasyon görevi görür.

Saat gövdesi 11 mm’de oldukça incedir ve ekran, sağlam ve şık bir tasarım için paslanmaz çelik bir çerçeve ile çevrilidir. Ancak, daha aktif hale geldiğimde küçük kusurlar kendini göstermeye başladı. Sabah pilatesini ne kadar sevsem de, Falster 3 aktivitemi kaydetmiyordu. Kardiyoyu henüz bitirdiğim bazı anlarda, Falster 3’e bağlı Google Fit hesabının aktivitemi kaydetmediğini bile fark ettim. Sonuç olarak, o gün için kazanmak istediğim kalp puanlarını kaybettim. Adımlarımı atmak için Google Fit’e girmem ve her antrenmanı manuel olarak başlatmam ve bitirmem gerekiyordu. Arayüz dokunmaya duyarlı olduğu için bazen yanlışlıkla arayüze çarptım ve kendimi hava durumu uygulamasına bakarken buldum. Tutarlı bir sorunsa saatinizi, akıllı saatin arayüzünü açmak için orta düğmeye basmanız gerekecek şekilde de özelleştirebilirsiniz. Ortaya çıkan başka bir sık ​​sorun – ve Skagen SSS sayfasında bu konuda açık sözlü ve dürüsttür – suyun arayüzde bir dokunuş olarak kaydedilmesidir. Yüzerken veya duşta takabilirsiniz, ancak arayüzünüze bir dokunuş olarak tetiklenebileceğini ve tetikleneceğini unutmayın. İşe hazırlanırken saatim en sevdiğim Kesha şarkısını atladığında bunu zor yoldan öğrendim.

Skage Falster 3

Bu kusurlara rağmen, Skagen’in performansı oldukça sağlam. Telefonumun Bluetooth bağlantısında hiçbir kesinti yaşamadım ve hatta Samsung Galaxy Buds Live cihazımdaki değişiklikleri kolaylıkla eşleştirip kaydetti, böylece telefonunuz mutlu bir arabulucu olduğu sürece çapraz eşleştirme yapabilirsiniz. Ve benim gibi bir fırıncıysanız, Great British Baking Show becerilerinizi geliştirmek için saatinizde işlevsel bir zamanlayıcı bile ayarlayabilirsiniz.

Pil Ömrü: İhtiyacınız olduğu sürece

Skagen Falster 3, 350mAh bataryası ile pil ömrünüz için üç farklı seçenekle geliyor. Tüm uygulama ve özelliklerin her zaman kullanımınıza sunulmasını istiyorsanız Günlük ayarı sizin için en iyisidir. Bu, saatin günlük olarak şarj edilmesi gerektiği anlamına gelir. Ve daha da kötüsü, yoğun bir şekilde kullanıp kullanmadığınıza bağlı olarak, saatiniz başka bir şarj gerektirmeden önce 24 saati tam olarak kullanamayabilir.

Sabah pilatesini ne kadar sevsem de, Falster 3 aktivitemi kaydetmiyordu. Bir süreliğine USB-C şarj kablonuza erişiminiz yoksa Uzatılmış Pil Ömrü ayarına geçebilirsiniz. Bu ayarda akıllı saat uyku moduna geçer ve yalnızca temel işlevleri kullanır. Zor yoldan öğrendiğim gibi, bu, kalp atış hızınızı kontrol etmek isterseniz, bu isteği yerine getirmeyeceği anlamına gelir. Ancak, Falster 3’ün birkaç gün dayanmasına veya şehir dışındaki arkadaşlarınızla bir hafta sonu ziyaretine ihtiyacınız varsa, bu güzel bir seçenektir. Son olarak, günlük giyimden hoşlanmıyorsanız, ancak kalp atış hızınızı veya adımlarınızı bilmeniz gerekiyorsa, saate gidip neyin açık kalacağını ve neye ihtiyacınız olmadığını özelleştirerek size kişiselleştirilmiş bir set verebilirsiniz. seçenekler. Hava durumu veya haberlerde ne olduğu gibi belirli uygulamaları umursamıyorsanız çok güzel.

Skagen Falster 3

Fiyat: Saatten daha ağır

İlk başta 295 dolarlık fiyat etiketinin şaka olduğunu düşündüm. Ne de olsa, fiyatın bir kısmına alabileceğiniz daha iyi performans gösteren başka akıllı saatler var ve bunların çoğu, daha az titiz sorunlarla daha sağlam bir fitness izleme özellikleri seti sunuyor. Ancak, özellikle bir Wear OS saatine meraklıysanız, bu mevcut en iyi saatlerden biridir.

Skagen Falster 3, Apple Watch Series 6’ya Karşı

Benzer veya daha iyi bir fiyata daha iyi bir iş çıkarabilecek birçok rakiple Falster 3 için çok fazla rekabet var. Örneğin Fitbit’i ele alalım. Versa 2 için 179 dolardan 6 günlük pil ömrü, kalp izleme ve bunlarla uğraşmak zorunda olanlar için adet takibi alıyorsunuz. Falster 3 tüm bunları yapabilir, ancak yalnızca birkaç günlük pil ömrü ve adet takibi olmaması nedeniyle çok daha sınırlıdır.

Skagen Falster 3

Apple benzer şekilde, kan oksijen izleme seviyelerine sahip olan ve hatta saati kullanarak EKG yapabilen Apple Watch Series 6 ile üstünlüğe sahiptir. Bununla birlikte, Apple ürünlerine uygun olarak, Apple Watch SE iyi ve daha uygun fiyatlı bir alternatif olmasına rağmen, aynı zamanda 400 $ ‘lık yüksek bir fiyat etiketi ile geliyor. Bir akıllı saatte bulunan tüm özellikleri tercih ediyorsanız, Versa sizin için en iyisidir. Bir akıllı saate gömülü en son teknoloji ve fitness izleme özelliklerine sahip farklı bir marka adı istiyorsanız, gitmeniz gereken yol Apple’dır. Bununla birlikte, aradığınız şey tarz ve geleneksel bir görünüme sahip olmaksa, o zaman Skagen daha yüksek bir fiyata da olsa bu saatlerin temel özelliklerini karşılayabilir. Bugün satın alabileceğiniz kadınlar için en iyi akıllı saatler kılavuzumuza göz atın.


Nihai Karar

Geleneksel bir estetiğe sahip temel bir akıllı saat. Fiyatı oldukça yüksek ve izleme yetenekleri rakipleri kadar güçlü olmasa da, Skagen Falster 3 akıllı saat her gardırobun güzel bir tamamlayıcısıdır. Tasarımda bazı kusurlar olsa ve uzatılmış bir pil iyi olsa da, beni onu kullanmaktan alıkoyacak kadar olumsuz değil.

İncelediğimiz Benzer Ürünler:

 • Ticwatch Pro 4G
 • Samsung Galaksi İzle

Özellikler

 • Ürün adı

  Falster 3

 • Ürün markası

  Skagen

 • Fiyat

  295,00 $

 • Yayın tarihi

  Ocak 2020

 • Model numarası.

  SKT5202

 • işletim sistemi

  google, android, elma

 • bağlantı

  Bluetooth etkin

 • Hafıza

  8 GB

 • Su direnci

  Su altında 50 metreye kadar