Skip to content

Skype Çağrıları Nasıl Kaydedilir

6 de Mayıs de 2021

Bir Skype aramasını kaydetmek, bir rekora vurmak kadar kolaydır, ancak herkesin bunu bildiğinden ve kaydedilmeyi kabul ettiğinden emin olmanız gerekir. Neyse ki, Skype herkesin gizliliğine uymayı kolaylaştırır. Bir Skype aramasını kaydetmeden önce, Skype herkese aramanın kaydedildiğini bildirir. Bu özellik, Skype sürüm 8.0’da mevcuttur ve masaüstü, web ve mobil sürümler için geçerlidir.

Skype Çağrıları Nasıl Kaydedilir

Bir Skype toplantısını kaydetmeden önce başka bir kişiye HD görüntülü arama veya telefon görüşmesi yapmanız gerekir. Bir bağlantı kurduktan sonra, telefon görüşmenizi kaydetmeye başlayabilirsiniz. Öğesini seçerek bir aramayı kaydetmeye başlayın. Daha fazla seçenek (artı simgesi) > Kayda başla.

Kayıt başladığında Skype, aramadaki herkese kaydedildiklerini bildiren bir başlık görüntüler. Bir video görüşmesi sırasında, herkesin videosu ve paylaşılan masaüstleri de kaydedilir.

Skype penceresinin sol üst köşesindeki kaydı durdur düğmesi

Kaydı bitirdiğinizde seçin Kaydetmeyi bırak. Kayıt, Skype Sohbet bölmesinde saklanacaktır. Kaydı durdurmayı unuttunuz mu? Telaşa gerek yok. Çağrı sona erdiğinde, Skype kaydı durdurur. Kaydı bulmak için Sohbetler’i seçin ve kaydedilen sohbeti seçin.

Skype'ta sohbet penceresindeki sohbet düğmesi ve kayıtlar

Siz ve görüşmenizdeki diğer kişiler Skype kaydını görüntüleyebilir, dosyayı bilgisayarlarınıza kaydedebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu kayıtlar 30 gün boyunca bulutta MP4 dosyaları olarak saklanır.

Skype Kayıtlarını Kaydet

Skype kaydınız 30 günlüğüne buluta kaydedilir. Bundan sonra, Skype hesabınızdan kaldırılacaktır. Bu 30 gün dolmadan önce kaydedilmiş Skype toplantısını indirebilirsiniz. Kaydı bilgisayarınıza veya başka bir konuma indirmek için Sohbetler’i açın ve bir konuşma seçin. Kaydetmek istediğiniz kayıt için seçin Daha fazla seçenek > İndirilenlere Kaydet Dosyayı indirilenler klasörünüze kaydetmek için. Veya seçin Farklı kaydet Dosyayı farklı bir konuma kaydetmek için.

Skype penceresinin sol üst köşesinde daha fazla düğme (yatay noktalar)

Bir mobil cihazda, kayda uzun dokunun veöğesine dokunun. Kayıt etmek cihazınızın film rulosunda saklamak için.

Skype Kayıtlarını Paylaşın

Bir kaydı paylaşmak için Skype Sohbetleri bölmesini açın ve kaydedilen konuşmayı seçin. Paylaşmak istediğiniz kayıt için seçin Daha fazla seçenek > İleri. Bir mobil cihazda, kayıtlı aramaya dokunun ve basılı tutun veöğesine dokunun. İleri.

Kayıtlı bir Skype aramasını paylaşacak kişilerin nerede seçileceğini gösteren Skype'taki İletiyi İlet penceresinin ekran görüntüsü

Mesajı İlet alanına bir mesaj yazın ve mesajı paylaşmak istediğiniz kişileri girin. Listeden kişi de seçebilirsiniz. Seçiniz Bitti bitirdiğinde. Mobil cihazdaöğesine dokunun. Gönder.

Skype Çağrılarını Kaydetmek için Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanın

Skype’ın daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, telefon görüşmelerini ve video konferansları kaydetme olanağınız olmayabilir. Bu durumlarda, işi sizin yerinize yapması için üçüncü taraf bir uygulama kullanın. Skype sürüm 7 ile çalışan ve çağrıları kaydeden birkaç uygulama vardır. Bu uygulamalardan biri MP3 Skype Kaydedici’dir. MP3 Skype Kaydedici kişisel, ticari olmayan kullanım için ücretsizdir.