Skip to content

Skype Çalışmadığında Ne Yapmalı

11 de Mayıs de 2021

Skype’ın çalışmasını sağlayamazsanız, sorunun ne olduğunu görmek ve her şeyi tekrar çalışır hale getirmek için izleyebileceğiniz bir dizi sorun giderme adımı vardır.

Lifewire / Maritsa Patrinos

Skype’ın Çalışmamasının Nedenleri

Belki bir mikrofon sorunu veya ses ayarlarınızla ilgili bir sorun vardır ve diğer kişiyi duyamıyorsunuz veya onlar sizi duyamıyor. Ya da parolanızı unuttuğunuz için Skype’ta oturum açamazsınız. Yine de başka bir neden, harici hoparlörlerinizin veya mikrofonunuzun artık çalışmaması ve yeni bir donanım almanız gerekebilir. Belki Skype bağlanmaz. Sorun ne olursa olsun, aşağıda özetlediğimiz gerçekten denenecek bir avuç değerli şey var. Bu adımlardan bazılarını zaten izlemiş olsanız bile, onları burada gördüğünüz sırayla tekrar yapın. Önce size en kolay ve en olası çözümlerle başlayacağız. Skype ile HD görüntülü görüşme yaparken sorun yaşıyorsanız, bunun nedenini gidermeye yönelik bir dizi başka faktör vardır.

1. Adım: Şifrenizi Sıfırlayın

Skype’ta oturum açamıyorsanız parolanızı sıfırlayın. Skype parolanızı sıfırlamak için Microsoft’un Hesabınızı Kurtarın sayfasını ziyaret edin. Skype’a ilk kaydolduğunuzda kullandığınız e-posta adresini girin ve ardından yeni bir şifreyi nasıl alacağınızı öğrenmek için oradaki talimatları izleyin ve tekrar görüntülü ve sesli arama yapmaya başlamak için tekrar oturum açın. Yeni bir Skype hesabına ihtiyacınız varsa, Hesap oluştur sayfasından bir tane oluşturabilirsiniz.

2. Adım: Skype’ın Sorunu Olup Olmadığını Kontrol Edin

Başkalarının da Skype ile sorunları olup olmadığına bakın. Sizin sorununuz değilse, Skype’ı düzeltmek için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bazen Skype’ın sonunda işler ters gider ve yapabileceğiniz tek şey beklemektir. Skype’ın kapalı olup olmadığını veya mesajlaşma hizmetiyle ilgili bazı sorunlar yaşayıp yaşamadığını kontrol etmenin en iyi yolu, Skype Durumunu / Kalp Atışını kontrol etmektir. Skype ile ilgili bir sorun varsa, web’de, mobil cihazınızda, dizüstünüzde, Xbox’ta vb. Tüm platformları etkileyecektir. Skype sorununu gidermek için yapabileceğiniz başka bir şey, Aşağı Algılayıcıyı kontrol edip, diğer Skype kullanıcıları Skype’ın çalışmadığını veya başka bir bağlantı sorunu yaşadığını bildiriyor. Her iki web sitesinde de bir sorun varsa, bu büyük olasılıkla Skype’ı kullanamayan tek kişinin siz olmadığı anlamına gelir. Bir saat kadar bekleyin ve tekrar deneyin.

3. Adım: Ağ Bağlantınızı Kontrol Edin

Bunun bir ağ sorunu olmadığından emin olun. Ağ bağlantınız yoksa Skype çalışmayacaktır. Web’de, telefonunuzda, bilgisayarınızda vb. Herhangi bir cihazdan Skype kullanıyorsanız bu doğrudur. Adım 1’deki web sitelerini açamazsanız veya başka hiçbir şey çalışmazsa, muhtemelen tüm ağınız çalışmıyordur. . Yönlendiricinizi yeniden başlatmayı veya Wi-Fi sorunları için sorun giderme adımlarımızı uygulamayı deneyin. Diğer web siteleri normal çalışıyorsa, Skype’ın arama yapamamasının nedeni veya neden kesilmiş aramalar yaşadığı bant genişliği kullanımıyla ilgili olabilir. Ağınızda interneti aynı anda kullanan birden fazla kişi varsa, bu cihazlardaki etkinliği duraklatın veya durdurun ve ardından Skype’ın yeniden çalışmaya başlayıp başlamadığına bakın.

4. Adım: Skype’ın Ses Ayarlarını ve İzinlerini kontrol edin

Skype’tayken diğer arayanları duyamıyorsanız, YouTube videosu gibi diğer ses kaynaklarının beklediğiniz gibi çalışıp çalışmadığını iki kez kontrol edin. Duyup duyamayacağınızı görmek için herhangi bir videoyu açın. Skype’ta özellikle bir oynatma hatası varsa (YouTube’da vb. Değil) ve birlikte Skyping yaptığınız diğer kişiyi duyamıyorsanız veya onlar sizi duyamıyorsa, Skype’ın telefonunuza erişiminin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. hoparlörler ve mikrofon.

Bir Bilgisayarda Skype Kullanımı

Skype’ı bir bilgisayarda kullanıyorsanız, Skype’ı açın ve Alt Ana menüyü görebilmeniz için tuşuna basın. Sonra şuraya git Araçlar > Ses ve Video Ayarları.

 • Bu ayar açıkken, altındaki ses alanına dikkat edin. Mikrofon. Siz konuşurken, bu resimde görüldüğü gibi çubuğun yandığını görmelisiniz.
 • Mikrofon Skype ile çalışmazsa yanındaki menüyü seçin. Mikrofon ve başka seçenek olup olmadığına bakın; yanlış mikrofonu seçmiş olabilirsiniz.
 • Seçilecek başka biri yoksa, mikrofonun takılı, açık (güç anahtarı varsa) ve pilleri (kablosuzysa) olduğundan emin olun. Son olarak, mikrofonu çıkarıp yeniden takın.
 • Doğru hoparlörleri kullandığından emin olmak üzere Skype’ta sesi kontrol etmek için Sesi test et altında Hoparlörler seçeneği. Kulaklığınızdan veya hoparlörlerinizden ses duymalısınız.
 • Örnek sesi çalarken hiçbir şey duymazsanız, hoparlörlerinizin veya kulaklıklarınızın tamamen açık olduğundan (bazı kulaklıkların fiziksel ses düğmeleri vardır) ve ekran ayarlarının açık olduğundan emin olun. 10.
 • Ses iyi ise, öğesinin yanındaki menüyü iki kez kontrol edin. Hoparlörler ve seçim yapabileceğiniz başka bir seçenek olup olmadığına bakın ve ardından örnek sesi tekrar deneyin.

Mobil Cihazlar için Skype’ı Kullanma

Skype’ı bir tablette veya telefonda kullanıyorsanız, hoparlörleriniz ve mikrofonunuz cihazınızda yerleşiktir ve manuel olarak ayarlanamaz. Ancak, mikrofonunuzu kullanmak için hala Skype’ın gerektirdiği uygun izinler vardır ve bunlara sahip değilse, söylediklerinizi kimsenin duymasına izin vermez. İPhone, iPad ve iPod touch gibi iOS cihazlarda:

 • İçine git Ayarlar app.
 • Tüm yolu aşağı kaydırın Skypedokunun ve ona dokunun.
 • Emin ol Mikrofon seçeneği, Skype’ın cihazınızın mikrofonuna erişebilmesi için açılır (balon yeşildir). Zaten yeşil değilse sağdaki düğmeye dokunmanız yeterlidir.

Android cihazlar, Skype’ın mikrofona şu şekilde erişmesine izin verebilir:

 • Açık Ayarlar ve sonra Uygulamalar.
 • Bul ve aç Skype ve sonra İzinler.
 • Seçiniz İzin vermek.

Adım 5: Skype’ın Video Ayarlarını ve İzinlerini Kontrol Edin

Skype’ın kameraya nasıl eriştiğiyle ilgili sorunlar, birlikte Skyping yaptığınız kişinin videonuzu görememesinin nedeni olabilir.

Bilgisayarlar için Skype

Skype videosu bilgisayarınızda çalışmıyorsa, Skype’ın video ayarlarını şuradan açın: Araçlar > Ses ve Video Ayarları menü öğesi ( Alt Menüyü görmüyorsanız tuşuna basın). Web kameranız doğru ayarlanmışsa, bu kutuda bir görüntü görmelisiniz. Kamera önünde kendinizin canlı videosunu görmüyorsanız, şu ipuçlarına dikkat edin:

 • Harici bir kameraysa, fişini çekip ardından web kamerasını yeniden takmayı deneyin.
 • Kamerayı fiziksel olarak engelleyen hiçbir şeyin olmadığından emin olun.
 • Sağ taraftaki menüyü kullanın. Kamera Birden fazla kameranız varsa farklı bir kamera seçmek için ayarlardaki alanı seçin.

Mobil Cihazlar için Skype

Skype videosu iPad, iPhone veya diğer iOS cihazlarınızda çalışmıyorsa, şuraya gidin: Ayarlar uygula ve bul Skype listeden, ardından açın Kamera zaten değilse erişim. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, Ayarlar app ve sonra bul Uygulamalar. Aç Skype seçeneği ve sonra seçin İzinler bu listeden ve etkinleştirin Kamera seçeneği. Cihaz yine de Skype’ta video kullanmanıza izin vermiyorsa, ön ve arka kamera arasında geçiş yapmanın gerçekten kolay olduğunu unutmayın. Telefonunuz bir masanın üzerindeyse veya belirli bir şekilde tutuyorsanız, videoyu tamamen engelleyebilir ve kamera çalışmıyor gibi görünmesine neden olabilir. Öne bakan ve arkaya bakan kamera arasında geçiş yapmak için arama sırasında küçük kamera geçiş düğmesine dokunmayı deneyin. Şu anda bir görüşme yapmıyorsanız, Kamera videoyu cihazınızdan test etme seçeneği.

Adım 6: Skype’ta Test Çağrısı Yapın

Donanımın Skype’ta açıldığından ve etkinleştirildiğinden emin olduğunuza göre, artık bir test sesli araması yapmanın zamanı geldi. Test çağrısı, mikrofon aracılığıyla konuşmanın yanı sıra hoparlörlerden işitebildiğinizi doğrulayacaktır. Test hizmetinin sizinle konuştuğunu duyacaksınız ve ardından size dinletilebilecek bir mesaj kaydetme fırsatı verilecek. Ses testi sırasında sesi duyamıyorsanız veya kaydınız size tekrar çalınmıyorsa ve ses kayıt cihazında bir sorun olduğu söylendiğinde, donanımın çalıştığından emin olmak için yukarıdaki adımları tekrarlayın. düzgün ve doğru şekilde kurulmalıdır. Aksi takdirde, diğer bazı seçenekler için aşağıdaki 7. Adım ile devam edin. Yankı / Ses Testi Servisi irtibat kişisini bir test video araması yapmak için de kullanabilirsiniz, ancak bunun gerçekten yaptığı, sesli arama sırasında size kendi videonuzu göstermektir. Bu, Skype görüntülü aramalarını test etmenin başka bir yoludur.

7. Adım: Skype’ı yeniden yükleyin

Yukarıdaki sorun giderme adımlarını denedikten sonra yine de Skype’ın çalışmasını sağlayamıyorsanız ve bu kesinlikle Skype hizmetiyle ilgili bir sorun değilse (Adım 2), uygulamayı veya programı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Skype’ı kaldırıp en son sürümü yüklediğinizde, temelde programı ve kamera ve mikrofonunuzla olan tüm bağlantılarını sıfırlarsınız, bu da tüm sorunları çözmelidir. Ancak, yeni bağlantıların doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için yukarıda belirtilen adımları bir kez daha izlemeniz gerekebilir. Skype’ı normal olarak web sürümü üzerinden kullanabiliyorsanız, ancak masaüstü sürümü kullanamıyorsanız, kesinlikle en yeni Skype kopyasını almalısınız. Web kamerası ve mikrofon web tarayıcınız üzerinden sorunsuz çalışıyorsa, çevrimdışı sürümde yeniden yükleme yoluyla ilgilenilmesi gereken bir sorun vardır.

8. Adım: Aygıt Sürücülerini Güncelleyin

Skype hala arama yapmanıza veya video almanıza izin vermiyorsa ve Windows’ta Skype kullanıyorsanız, web kamerası ve ses kartı için aygıt sürücüsünü kontrol etmeyi düşünmelisiniz. İkisinde de bir sorun varsa, kameranız ve / veya sesiniz Skype dahil hiçbir yerde çalışmayacaktır ve sürücülerinizi güncellemeniz gerekebilir.

9. Adım: Mikrofonun Çalıştığını Doğrulayın

Mikrofonunuz sonuçta hala çalışmıyorsa, Çevrimiçi Mikrofon Testi ile test etmeyi deneyin. Orada konuşmanıza da izin vermiyorsa, muhtemelen mikrofonunuz artık çalışmıyordur. Harici bir mikrofon olduğunu varsayarak mikrofonunuzu değiştirmek bu noktada iyi bir fikir olacaktır. Değilse, her zaman bir tane ekleyebilirsiniz.

10. Adım: Sistem Sesini Kontrol Edin

İnternette başka hiçbir yerde ses duyamıyorsanız, hoparlörler takılıdır (harici ise) ve ses kartı sürücüleri güncellenir, ardından işletim sisteminin sesi engelleyip engellemediğine bakın. Bunu Windows’ta saatin yanındaki küçük birim simgesini seçerek yapabilirsiniz; Sesi test amaçlı olabildiğince yüksek açın ve ardından Skype’ı tekrar kullanmayı deneyin. Bir mobil cihaz kullanıyorsanız, Skype uygulamasını açın ve ardından telefonun veya tabletin yüksek sesle açık olduğundan emin olmak için yan taraftaki ses düğmelerini kullanın. Test aramasının gayet iyi çalıştığını bulmak için bu sayfadaki her şeyi izlediyseniz ve kendi videonuzu görebiliyorsanız, mevcut Skype sorununun size ait olma ihtimali zayıftır. Diğer kişinin de bu adımları izlemesini sağlayın, çünkü artık büyük olasılıkla kendi tarafında bir problemdir.