Skip to content

Skype Konferans Araması Nasıl Kurulur

7 de Mayıs de 2021

Skype konferans araması, birçok kişinin aynı anda ses veya görüntü kullanarak iletişim kurduğu bir oturumdur. Ücretsiz sesli konferans görüşmeleri, 50 kişiye kadar kişinin aynı anda görüntülü veya sesli grup aramasına katılmasına olanak tanır.

Bant Genişliği Gereksinimleri

Yetersiz bant genişliği – internet bağlantı hızı – konferans görüşmesinin kalitesini aramayı tamamen kesecek kadar düşürür. Katılımcı başına en az 1 MB ağ aktarım hızı planlayın. Katılımcılardan birinin bağlantısı yavaşsa, konferans bozulabilir.

Kimler Katılabilir

Skype’a kayıtlı herhangi bir kullanıcı bir konferans görüşmesine katılabilir. Aramayı başlatan kişi olan konferans görüşmesinin sahibi, kişileri aramaya davet etmelidir. Kabul ettiklerinde, içeri girerler.

Klaus Vedfelt / Getty Images
Bir konferans görüşmesi başlatmak ve buna kişi eklemek için:

  1. Aramaya eklemek istediğiniz kişilerden birini seçin. Kişi listenizdeki herhangi biri olabilir.

  2. Kişinin adını seçtiğinizde, ekranın sağ paneli kişi ayrıntılarını ve bazı seçenekleri gösterir. Seçin yeşil çağrı başlatan düğme.

  3. Kişi listenizden daha fazla kişi eklemek için, + Ekranın altında, ardından daha fazla katılımcı seçin. Çağrı sahibi kabul ettiği sürece, davet edilmeyen biri grup görüşmesine katılabilir. Aramayı kabul etmesi veya reddetmesi istenen ev sahibini ararlar.

Skype Kullanmayan Kişileri Ekle

Ayrıca, Skype kullanmayan ancak başka bir telefon hizmetini (cep telefonu, sabit hatlı telefon veya VoIP hizmeti gibi) kullanan kişiler de bir toplantıya katılabilir. Bu katılımcılar Skype hesaplarını kullanmayacak. Bunun yerine, ev sahibinin Skype numarasını çevirirler. Toplantı sahibi ayrıca SkypeOut kullanarak Skype olmayan bir kullanıcıyı davet edebilir, bu durumda toplantı sahibi çağrı ücretini üstlenir.

Aramaları Birleştir

Konferans hattı oluşturmak için aramaları birleştirin. Örneğin, aynı anda iki görüşme yapıyorsanız ve herkesin bir aramada aynı şey hakkında konuşmasını istiyorsanız, şu adrese gidin: Son sekmesine gidin ve aramalardan herhangi birini sürükleyip diğerinin üzerine bırakın. Aramalar birleşecek. Ayrıca, bir Skype araması sırasında gelen bir arama alırsanız, Çağrıları birleştir Mevcut ve gelen Skype çağrılarınızı birleştirmek için düğmesine basın.

Gruplar Kurun

Aynı kişi grubuyla sık sık grup görüşmeleri yapıyorsanız, Skype’ta bir grup oluşturun ve bu kişileri ona ekleyin. Bir dahaki sefere bir konferans görüşmesi başlattığınızda, görüşmeyi hemen grupla başlatın.

Bir Katılımcıyı Kaldır

Birinin görüşmeden çıkarılmasını istiyorsanız, o kişiye sağ tıklayın ve Kaldırmak.