Skip to content

Skype’ı Ev Telefonunuz Olarak Kullanabilir misiniz?

19 de Mayıs de 2021

Skype, ev tipi sabit telefon hizmetinizin yerini alabilir mi? Tam olarak değil. VoIP platformlarında bulunmayan 911 acil servislerine erişmek için hala bir sabit hatta veya cep telefonuna ihtiyacınız var. Aylık telefon faturanızı düşürmek istediğinizde, aramalarınız için sabit hat yerine Skype kullanmayı düşünün. Bu makaledeki talimatlar, Android OS 4.0.4 veya üzeri ya da iOS 10 veya üzeri Skype için geçerlidir.

Skype Aramaları Yapmanız İçin Gerekenler

Öncelikle, iyi bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. Evde bir Wi-Fi bağlantı noktası idealdir. Bugünlerde çoğu internet servis sağlayıcısı planınıza bir tane ekliyor. Ardından, Wi-Fi erişim noktasına bağlanabilen ve Skype çalıştırabilen bir cep telefonuna ihtiyacınız var.

Skype Aramaları Nasıl Yapılır

Ekipmanınızı kurduktan sonra, Skype kullanarak telefon görüşmeleri yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Skype uygulamasını mobil cihazınıza yükleyin.

  2. Aylık Skype aboneliğine kaydolun. Sabit hatlara ve cep telefonlarına sınırsız arama yapmak için birine ihtiyacınız var. ABD’de yaşıyorsanız, abonelik her ay 2,99 ABD dolarıdır. Sınırsız olduğunu söylese de, ABD planı ayda 2.000 dakika kullandığınızda dakika başına ek 0,15 ABD doları ücret alıyor. Alternatif olarak, dakikaya ihtiyacınız yoksa abonelik yerine Skype kredisi satın alın. Bu aynı zamanda dünyanın her yerinde çeşitli tarifelerle arama yapmanızı sağlar ve kullandıkça ödeme yaparsınız.

  3. Telefonunuzdan aramak istediğiniz kişiyi bulun. Kişiler liste. Telefonunuzun kişi listesini Skype kişi listenizle eşitlediğinizde, aramak istediğiniz kişinin yanındaki Skype düğmesini seçerek Skype aramaları yapabilirsiniz.

  4. Aramak istediğiniz kişiyi seçin ve ardından Sesli Çağrı buton. Grup araması yapmak istiyorsanız, başka bir kişi ekleyin.

  5. Bir aramanın sonunda, Son Arama kapatmak için düğmeye basın.

Skype aracılığıyla çağrı almak istiyorsanız, çevrimiçi bir telefon numarasına ihtiyacınız vardır. Hesabınıza bir Skype numarası eklenir ve uygulamadan gelen aramaları cevaplamanıza olanak tanır. Yeni numaranız için ülke ve alan kodunu seçebilirsiniz. Sabit hattınızı korumayı düşünün. Skype acil aramalara izin vermediğinden, 911’i aramanız gerekirse bir sabit hatta ihtiyacınız vardır.