Skip to content

Smart Spotify Oynatma Listeleri için 6 Harika Araç

21 de Mayıs de 2021

Etkileyici Spotify çalma listeleri oluşturmak istiyor, ancak zamanınızdan ve enerjinizden saatlerce fedakarlık etmek istemiyorsanız, aşağıdaki araçlardan ve kaynaklardan bazılarına göz atmayı düşünün; bunlardan bazıları Spotify tarafından, bazıları da üçüncü taraflardan gelir. geliştiriciler.

Ruh Haline Dayalı Oynatma Listeleri: Oynatma Listesi Madencisi

Diyelim ki belirli bir ruh hali içindesiniz veya belirli bir aktivite yapıyorsunuz veya belirli bir müzik türünü dinlemek istiyorsunuz. Playlist Miner, “sakin”, “antrenman” veya “ülke” gibi arama terimlerini alabilir ve en popüler halka açık Spotify çalma listelerinden en iyi parçaları belirleyebilir. Araç, Spotify hesabınıza bağlanarak ve ardından arama kriterlerinize göre size bir çalma listesi listesi göstererek çalışır. Oradan tıklayın En İyi Parçaları Bulun tek tek parça önerilerinin ve bunların puanlarının bir listesini görmek için.

Oynatma Listelerini Otomatik Olarak Oluştur: Spotibot

Spotibot.com'un ekran görüntüsü.

Spotibot’ta otomatik olarak çalma listeleri oluşturmak için bir sanatçının adını girin veya Spotibot’u Last.fm profilinize bağlayın. Çalma listenizdeki en popüler parçaları istiyorsanız, Daha popüler şarkıları tercih edin oluşturmadan önce. Ayrıca, Spotibot’un sunduğu daha iyi bağlantılarla da oynayabilirsiniz, bu sadece değiştirmeyi içerir. open.spotify.com herhangi bir Spotify URL’sinde spotibot.com. Parça listeleri, biyografiler ve kapak resmi gibi daha bilgilendirici ayrıntılar göreceksiniz.

Bir Şarkıya Dayalı Çalma Listeleri: Magic Playlist

MagicPlaylist.co'nun bir ekran görüntüsü.

Saniyeler içinde sizin için oluşturulmuş bir oynatma listesine mi ihtiyacınız var? Magic Playlist ile tek yapmanız gereken, istediğiniz çalma listesinin türünü veya genel hissini temsil eden alana tek bir şarkının adını yazmaktır ve işte tam da 29 şarkıdan oluşan bir çalma listesi (toplam 30) orijinal şarkıya göre önerilir. Spotify’da Magic Playlist ile oturum açabilir ve ardından oluşturduğunuz çalma listelerini sorunsuz bir şekilde Spotify hesabınıza kaydedebilirsiniz. Magic Playlist ayrıca çalma listelerine başlık koymanıza ve bunları genel veya özel olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Herkese Açık Oynatma Listeleri: Playlists.net

Playlists.net'in ekran görüntüsü.

Spotify, her zaman binlerce yeni halka açık çalma listesi oluşturan birçok kullanıcıya sahiptir ve Playlists.net, bu çalma listeleri için bir tür üçüncü taraf arama motoru gibidir. Çalma listelerini arayabilir, başkalarının keşfetmesi için kendi çalma listelerinizi gönderebilir, popüler çalma listeleri için çizelgelere göz atabilir veya çalma listesi oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Ön sayfadaki türlere ve ruh hallerine göz atmayı unutmayın. Türleri / ruh hallerini seçmek ve şarkıları şuna göre sıralamak için filtre seçeneğini kullanın. özellikli, en çok oynanan, ya da En son.

Yeni Haftalık Oynatma Listesi: Haftalık Keşfedin

Spotify masaüstü uygulamasındaki Discover Weekly çalma listesinin ekran görüntüsü.

Discover Weekly, aslında her premium Spotify kullanıcısının erişebileceği bir Spotify çalma listesidir. Spotify, her Pazartesi bu çalma listesini dinlediklerine göre 30 yeni parça ile güncelliyor. Mevcut diğer çalma listelerine eklemek isteyebileceğiniz yeni müzikleri keşfederken, müzik zevklerinize göre otomatik olarak uyarlanmış yepyeni bir çalma listesi almanın harika bir yoludur. Spotify’da ne kadar çok şarkı dinlerseniz Discover Weekly çalma listeleriniz o kadar iyi olur!

En Sevdiğiniz Sanatçıların Yeni Çıkanlar Çalma Listesi: Yayın Radarı

Spotify masaüstü uygulamasındaki Release Radar çalma listesinin ekran görüntüsü.

Discover Weekly gibi, Release Radar da en sevdiğiniz sanatçıların kişiselleştirilmiş yeni sürümlerini içeren başka bir Spotify çalma listesidir. Bu şekilde, yeni single’ları veya albümleri asla kaçırmayacaksınız. Discover Weekly her Pazartesi güncellenirken, Release Radar her Cuma güncellenir, böylece her Cuma en çok takip ettiğiniz ve dinlediğiniz sanatçılardan iki saate kadar müzik alırsınız.