Skip to content

Smartwatch Kayışınızı Değiştirebilir misiniz?

22 de Mayıs de 2021

Akıllı saatlerin güçlü noktalarından biri, kişiselleştirilebilmeleridir. Eşsiz dijital saat yüzlerini değiştirebilme özelliğiyle yazılım tarafında birçok özelleştirme gerçekleşirken, donanımı da beğeninize göre değiştirebilirsiniz. İlk Apple Watch ve bununla ilişkili çok sayıda bileklik piyasaya sürüldüğünden beri, bir kayışın ne kadar büyük bir fark yaratabileceğini gördük. Lastikli Spor Kordonunu Milanese Loop ile karşılaştırın ve ne demek istediğimizi göreceksiniz. Belki akıllı saatinizi satın alırken farklı kayış seçeneklerine sahip olduğunuzu fark etmemişsinizdir ya da belki zevkiniz basitçe değişmiştir. Her durumda, ister bir Apple Watch Series 1 veya 6’yı veya başka bir bilekli giyilebilir cihazı sallıyor olun, smartwatch bilekliğinizi yükseltmek istiyorsanız seçenekleriniz var.

Stephen Lam / Getty Images Haberleri / Getty Images

Akıllı Saatinizin Tüm Bantlarla Uyumlu Olup Olmadığını Kontrol Edin

Birinci adım, kayışı gerçekten değiştirip değiştiremeyeceğinizi görmek için biraz araştırma yapmaktır. Smartwatch üreticisinden başka bir bağımsız bant satın almaktan memnunsanız, o zaman iyi olmalısınız. Ancak kalbinizi belirli bir üçüncü taraf kayışına taktıysanız, saatinizin uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Çoğu akıllı saatin 22 mm genişliğinde bir kayışa ihtiyacı olacaktır. Bu ölçüm, yay çubuğunun oturduğu saatin üzerindeki delikler arasındaki mesafeyi ifade eder. Her birinin kayışların değiştirilmesi açısından nelere izin verdiği konusunda size bir fikir vermek için büyük akıllı saatlerin her birinin üzerinden geçeceğiz.

çakıl

Pebble’ın standart 22 mm saat kordonu vardır, böylece saati diğer herhangi bir 22 mm kayışla özelleştirebilirsiniz. Geçiş yapmak için küçük bir tornavidaya ihtiyacınız olacak. Pebble’ın meraklı kardeşi Pebble Steel, herhangi bir eski grupla çalışmıyor. 22 mm saat kayışı özeldir, bu nedenle Pebble tarafından satılan deri ve metal kayışlarla sınırlısınız. Ayrıca, Pebble’ın, şirket 2016’nın sonlarında kapandığından bu yana artık ürün satmadığını da unutmayın. Bu nedenle, seçenekleriniz kesinlikle eskisinden daha sınırlı. Birini diğeriyle değiştirmek için küçük bir tornavidaya (1,5 mm veya daha az) ihtiyacınız vardır.

İşletim sistemi giyin

Google’ın Wear OS (eski adıyla Android Wear) yazılımını çalıştıran birkaç akıllı saat var ve bunların çoğu üçüncü taraf saat kayışlarıyla çalışıyor. Wear OS cihazları için E3 Motorcycles, Worn & Wound ve Clockwork Synergy gibi bazı resmi saat kayışı ortakları bile var. Ek olarak, MODE “snap and swap” saat kayışları doğrudan Google Store’dan edinilebilir ve ASUS ve Huawei’nin Wear OS saatleriyle uyumludur. Google, Wear OS saatlerinin çoğunun endüstri standardı 22 mm bantları kullandığını, bu nedenle hemen hemen her saat kayışının çalıştığını söylüyor. Bu, Moto 360, LG G Watch, ASUS ZenWatch ve diğerlerinin sahiplerinin giyilebilir cihazlarıyla yaratıcı olabileceği anlamına geliyor. Sadece biraz Google veya Amazon gezintisi yapın ve yakında daha kişiselleştirilmiş bir akıllı saati sallayacaksınız.

Apple İzle

Özellikle akıllı saatin daha fazla sürümü piyasaya sürüldüğünden, çeşitli boyut ve malzemelerdeki seçenekler de dahil olmak üzere seçilebilecek birçok Apple Watch kordonu var. Bununla birlikte, üçüncü taraf bir grubu düşünmek isteyebileceğiniz birkaç neden var. Belki giriş seviyesi modeli satın almak ve başka bir yerden maliyeti düşürmek için başka bir grup satın almak istersiniz veya belki de Apple’ın seçeneklerinden hiçbiri size hitap etmez. Neyse ki, Apple Watch sahipleri için alternatif saat bantları sunan birkaç Kickstarter kampanyası ve üçüncü taraf üreticiler var. Ayrıca Apple, kendi kayışlarını yapmak isteyen şirketlerle tasarım yönergelerini paylaşan resmi bir üçüncü taraf aksesuar programı başlattı. Şu anda mevcut bir seçenek, 100 doların altında bir dizi seçenek sunan Monowear mağazasıdır. Casetify aracılığıyla başka bir seçenek mevcuttur; Daha özelleştirilmiş bir kayış istiyorsanız, kişiselleştirilmiş bir grup oluşturmak için Instagram ve Facebook’tan fotoğraf yükleyebileceğiniz bu siteye göz atın.