Skip to content

Snapchat Arkadaşlarını Snapcode’larını Tarayarak Ekleme

20 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bir arkadaş eklemek veya arkadaşınızın cihazında veya bir mesajda veya e-postada görüntülenen kodunun resmini çekmek için Snapcode’un ekran görüntüsünü alın.
 • Snapcode’unuzu paylaşmak için şuraya gidin: Kamera sekmesi, seçin hayalet simgesine dokunun, ardından görüntülenen kodla bir ekran görüntüsü alın.
 • Snapcode’unuza animasyonlu bir selfie ekleyebilirsiniz. Simgesine dokunun. hayalet simge> panjur buton. Uygulama beş özçekim alır ve bunları birleştirir.

Snapchat QR kodları – Snapcodes olarak bilinir – kullanıcı adlarını manuel olarak aramadan yeni arkadaşlar kolayca ve hızlı bir şekilde eklemenizi sağlar. Bu makale, Snapcode’larını tarayarak kişileri arkadaş listenize nasıl ekleyeceğinizi açıklar.

Snapcodes Kullanarak Arkadaş Ekleme

Arkadaş eklemek için Snapcodes’ı birkaç şekilde kullanabilirsiniz:

 • İlişkili arkadaşı eklemek için Snapchat uygulamasında bir Snapcode ekran görüntüsü alın.
 • Arkadaşınızın Snapcode’unun cihazında görüntülendiği şekilde bir fotoğrafını çekin.
 • Arkadaşınızın Snapcode’unu size gönderdikleri ve bunu içeren bir mesaj veya e-postada çekin.

Arkadaşınızın eklendiğini onaylamak için ekranın üst kısmında küçük bir sekme görünecektir.

Snapcode’unuzu Bir Arkadaşınızla Paylaşın

Aynı şekilde, arkadaşlarınız da Snapcode’unuzu kullanarak sizi Snapchat’lerine ekleyebilir. Kodunuzu nasıl bulacağınız ve paylaşacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Ekranın üst ortasında küçük bir hayalet simgesi görmeniz gereken kamera sekmesine gidin.

  İOS kamera ekranındaki hayalet simgesi

 2. Snapcode’unuz ve diğer birkaç seçenekle yeni bir açılır sekme görmek için hayalet simgesine dokunun. Paylaşmak için ekran görüntüsünü alın ve sizi eklemek isteyen arkadaşınıza gönderin. Ekran görüntüsü almak için, güç ve ana ekran düğmelerine (iPhone’da) veya güç ve ses düğmelerine (Android) aynı anda basın. Cihazınız büyük olasılıkla bir fotoğraf çırpma sesi çıkarır ve ekranınız yanıp sönerek ekran görüntüsünün başarıyla alındığını gösterir. Otomatik olarak kamera rulonuza, ekran görüntüsü klasörünüze veya sahip olduğunuz diğer varsayılan fotoğraf klasörünüze kaydedilir.

  İOS için Snapchat'ta bir arkadaş ekleme

 3. Arkadaşınız daha sonra sizi Snapchat arkadaş listesine eklemek için kodunuzun bir kopyasını alabilir.

Bonus İpucu: Animasyonlu Bir Selfie Ekleyin

Snapcode’unuza daha önce hiç erişmediyseniz, muhtemelen altında, kişiselleştirmek için animasyonlu bir selfie ekleyebileceğinizi söyleyen küçük bir not fark edeceksiniz. Kamerayı yukarı çekmek için hayalete hafifçe vurun ve alttaki kamera düğmesine dokunun, böylece Snapchat otomatik olarak animasyonlu özçekimlerinizi oluşturmak için beş özçekiminizi çekebilir. Animasyonlu özçekiminiz, Snapcode’unuzdaki hayaletin merkez alanını dolduracaktır.

İOS için Snapchat'ta selfie ekranı

Bir selfie eklemeyi tercih ediyorsanız, boş bırakabilirsiniz; Snapcode’unuz yine de çalışacaktır.