Skip to content

Snapchat Coğrafi Etiketi Nasıl Yapılır

21 de Nisan de 2021

İster inanın ister inanmayın, kendinize ait bir Snapchat coğrafi etiketini nasıl oluşturacağınızı öğrenebilir ve onay için gönderebilirsiniz. Nasıl olduğunu size göstereceğiz.

Snapchat Coğrafi Etiketi Nedir?

Snapchat aracılığıyla bir fotoğraf veya kısa bir video çektiğinizde, ona belirli filtre efektleri uygulamak için önizlemede sağa kaydırabilirsiniz – bunlardan biri konumunuza bağlı olarak değişen coğrafi etiket filtresidir. Snapchat coğrafi etiketleri (veya coğrafi filtreler), fotoğraflarınızın veya videolarınızın bir bölümünün üstünde bir çıkartma gibi görünen eğlenceli görüntüler ve metin katmanlarıdır. Yine de tüm konumlar bunlara sahip değildir, bu yüzden birini kullanabilecek bir yerle karşılaşırsanız, kendiniz yapabilirsiniz.

Snapchat Coğrafi Etiketleri Nasıl Etkinleştirilir

Fotoğraflarınızda veya videolarınızda kaydırdığınızda herhangi bir coğrafi etiket filtresi görmüyorsanız, Snapchat’ın konumunuza erişmek için ihtiyaç duyduğu coğrafi konum özelliğini açmamış olabilirsiniz. Snapchat uygulamasındaki kamera görüntüleyiciden simgesine dokunun. hayalet simgesi üstte ve ardından dişli simgesi Ayarlarınıza erişmek için sağ üstte. Ardından Yönetin seçeneğini seçin ve Filtreler düğmesinin açık olduğundan emin olun.

Snapchat Coğrafi Etiketi Nasıl Oluşturulur

Bir Snapchat coğrafi etiketi için görüntü oluşturmak muhtemelen en zor kısımdır, çünkü temelde bazı temel grafik tasarım becerilerine ve bunu yapmanıza yardımcı olacak bir tasarım programına sahip olmanız gerekir. En iyi sonuçlar için, coğrafi etiketinizi oluşturmak üzere Adobe Illustrator veya Photoshop gibi profesyonel bir tasarım programı kullanmalısınız.

 1. Bir fotoğraf düzenleme programı veya Snapchat araçlarını kullanarak coğrafi filtrenizi oluşturun. Snapchat’in gönderim yönergeleri için aşağıya bakın. Bir görüntü oluşturmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Lifewire’ın Photoshop kılavuzlarına göz atın.

 2. Https://www.snapchat.com/create adresine gidin ve hangi tür geofilter göndermek istediğinizi seçin. Örneğin halka açık bir yer için bir şey oluşturmak için Topluluk Filtreleri > Geofilter. Topluluk filtreleri göndermek ücretsizdir, ancak diğerleri size maliyet getirir.

 3. Özel filtrenizi yükleyin. Bu örnek, “Las Vegas Bound!”

 4. Seçiniz Devam et.

 5. Filtreniz için bir yer seçin. Alanın etrafındaki haritada bir kutu çizin. Yeşille doldurulduğunda doğru yaptığını biliyorsun. İnsanların toplanıp fotoğraf çekebilecekleri bir yer seçin. Çitinizin yalnızca ilgili alanı kapladığından emin olun.

  Özel bir Snapchat coğrafi etiketi için vurgulanan Las Vegas Strip ile bir Google Haritalar görüntüsü.

 6. Seçiniz Devam et.

  Devam düğmesinin vurgulandığı bir Snapchat coğrafi etiket haritası

 7. Gönderinizi gözden geçirin. Bir e-posta adresi, adınızı ve coğrafi etiketin bir açıklamasını girmeniz gerekir. Resminizle ilgili bir sorun varsa, sağ tarafta neyin düzeltilmesi gerektiğini açıklayan kırmızı metin göreceksiniz. Gerekli değişiklikleri yapın.

 8. Hazır olduğunuzda seçin Sunmak. Coğrafi etiket resminizi başarıyla gönderdikten sonra, size alındığı sırayla inceleneceğini bildiren bir onay e-postası gönderilir. Snapchat onaylarsa bir bildirim alırsınız.

  Snapchat'in özel bir geofilter için inceleme sayfası.

Özel Snapchat Coğrafi Etiket Yönergeleri

Snapchat’a bir geofilter göndermek için bazı kurallara uymanız gerekir. Senin resim:

 • % 100 orijinal olmalıdır. (Ücretsiz olsa bile küçük resim kullanamazsınız.)
 • 1080 piksel genişliğinde ve 2340 piksel yüksekliğinde olmalıdır.
 • Saydamlığın etkin olduğu bir PNG resmi olmalıdır.
 • Boyut olarak 300 KB’tan küçük olmalıdır.
 • Herhangi bir logo veya ticari marka olamaz.
 • Ekranın çok büyük bir kısmını kaplayamaz.
 • Hashtag olamaz.

Illustrator veya Photoshop’unuz varsa ve bunları nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, bu kurallar takip edilecek kadar basittir. Ancak diğer programlar, görüntüyü daha büyük boyutta ve herhangi bir şeffaflık olmadan indirebilir. Snapchat’in özel etiketinizi kabul etmesi için önce tüm hataları düzeltmeniz gerekir.