Skip to content

Snapchat Hesabınızı Nasıl Yeniden Etkinleştirebilirsiniz?

23 de Temmuz de 2022

Bilinmesi gereken

 • Kullanıcı adınızı (e-posta değil) ve şifrenizi kullanarak uygulamada Snapchat hesabınıza giriş yapın.
 • Musluk Evet > TAMAM Yeniden etkinleştirme işlemini tamamlamak için Snapchat’i tetiklemek için aşağıdaki mesajlarda.
 • Hesabınızı e-posta ile doğruladıysanız, hesabınızın tekrar aktif hale geldiğini bildiren bir e-posta alacaksınız.

Bu makale, Snapchat hesabınızı sildikten sonraki 30 gün içinde nasıl yeniden etkinleştireceğinizi özetlemektedir. Adımlar, Android veya iOS kullanıyor olsanız da aynıdır.

Snapchat Hesabınızı Nasıl Yeniden Etkinleştirebilirsiniz?

Snapchat, Snapchat.com’da Snapchat hesabınızı silebileceğiniz özel bir web sayfasına sahiptir. Hesap silme işlemini onaylamak için kimlik bilgilerinizi girdikten sonra Snapchat hesabınızı 30 gün boyunca geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Bu 30 gün içinde, silme konusundaki fikrinizi değiştirirseniz hesabınızı yeniden etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. Ancak 30 gün sonra Snapchat hesabınızı kalıcı olarak siler.

Snapchat hesabı web sitesinde Hesap Devre Dışı Bırakıldı mesajı

Mobil Uygulamayı Kullanarak Snapchat’i Yeniden Etkinleştirin

iOS veya Android cihazınızdaki Snapchat uygulamasından Snapchat hesabınızı yeniden etkinleştirmek için bu talimatları izleyin.

 1. Snapchat’i açın ve öğesine dokunun. Giriş yapmak.
 2. Kullanıcı adınızı ve parolanızı girin ve ardından öğesine dokunun. Giriş yapmak. Snapchat hesabınızı devre dışı bıraktıysanız, e-posta adresinizle değil, yalnızca kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
 3. Hesabınızın şu anda devre dışı bırakıldığını belirten bir mesaj göreceksiniz. Musluk Evet yeniden etkinleştirmek için.

  Giriş yap, giriş yap ve Evet vurgulanmış olarak Snapchat uygulaması

 4. Hesabınızın yeniden etkinleştirilmesi için birkaç dakika beklemenizi isteyen bir mesaj göreceksiniz. Musluk TAMAM.
 5. Hesabınızın yeniden etkinleştirildiğini bildiren bir e-posta alacaksınız. Hesabınıza tekrar giriş yapın ve Snapchat’e tekrar erişin.

  Tamam, oturum açma bilgileri ve Oturum Açma vurgulanmış olarak Snapchat uygulaması

Snapchat Hesabınızın Yeniden Etkinleştirilmesini Bekliyoruz

Snapchat’e göre, bir hesabın yeniden etkinleştirilmesi 24 saat kadar sürebilir. Kurtarmak için çok fazla veriye sahip hesapların (arkadaşlar, konuşmalar, kayıtlı sohbetler, Anılar ve daha fazlası dahil) yeniden etkinleştirilmesi daha uzun sürebilir. Hesabınızı silinmek üzere gönderdiyseniz ve bundan kısa bir süre sonra yeniden etkinleştirmeyi denediyseniz, yeniden etkinleştirmeyi denemeden önce Snapchat devre dışı bırakma işlemini tamamlamamış olabilir.

E-posta adresinizi doğruladıysanız, silme/devre dışı bırakma işlemini onaylayan bir e-posta almış olmalısınız. 24 saatten fazla bekledikten sonra hala Snapchat hesabınıza giriş yapamıyorsanız, bu Snapchat sorun giderme ipuçlarını deneyin veya destek ekibinin sorunu sizin için incelemesini sağlamak için Snapchat müşteri hizmetlerine ulaşmayı deneyin.