Skip to content

Snapchat Parolanızı Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?

22 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Başlamak için: tuşuna basın Oturum aç > Kullanıcı adınızı veya e-postanızı girin> Parolanızı mı unuttunuz? Seç telefon veya e-posta.
 • Telefonla: İkisinden birini seçin SMS ile gönder veya Onun yerine beni ara. Snapchat size bir kod verecektir. Parolanızı girin ve şifrenizi sıfırlayın.
 • E-posta: “Snapchat Şifre Sıfırlama” e-postasını açın. Bağlantıyı takip edin, yeni şifrenizi girin ve Şifre değiştir.

Bu makale, Snapchat şifrenizi e-posta veya SMS mesajıyla nasıl sıfırlayacağınızı açıklar. Snapchat, oturum açma sekmesinde size bir parola sıfırlama seçeneği sunarak hesabınızı kurtarmanızı kolaylaştırır.

Snapchat Şifresi Nasıl Sıfırlanır

 1. Cihazınızda Snapchat uygulamasını açın, seçin OTURUM AÇve Snapchat kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi ilk alana girin.

 2. Seçiniz Parolanızı mı unuttunuz? kullanıcı adı ve şifrenin altında. İlk alana kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girmelisiniz. Aksi takdirde Snapchat, kayıp şifre talebini hesabınızla ilişkilendiremez.

 3. Snapchat, şifrenizi telefonla (otomatik SMS metni veya çağrı yoluyla) veya e-posta mesajıyla sıfırlama seçeneği sunar.

Telefonla Snapchat Şifre Sıfırlama

Snapchat şifrenizi telefon görüşmesi veya kısa mesaj ile sıfırlamak için bu talimatları izleyin.

 1. Seçiniz telefon aracılığıyla. Snapchat sizden telefon numaranızı vermenizi isteyecektir. Telefon seçeneğini yalnızca Snapchat hesabınız bu telefon numarasıyla ilişkilendirilmişse ve söz konusu mobil cihaza erişiminiz varsa seçebilirsiniz.

 2. Seçiniz SMS ile gönder kısa mesaj yoluyla bir doğrulama kodu almak için. Seçiniz Onun yerine beni ara Telefon görüşmesi yoluyla bir doğrulama kodu almak için. Elinizde bir kalem ve kağıt bulundurun, böylece kodu hızlı bir şekilde not alabilirsiniz.

  Bir Snapchat kullanıcısı şifresini SMS yoluyla sıfırlar

 3. Kısa mesajı veya telefon aramasını aldıktan sonra, verilen alana verilen kodu girin ve ardından şunu seçin: Devam et. Kodu doğru girdiyseniz, sonraki sekmede yeni bir şifre girebilir ve ardından tekrar girerek onaylayabilirsiniz.

 4. Seçiniz Şifre değiştir işin bittiğinde.

E-posta ile Snapchat Şifre Sıfırlama

Şifrenizi e-posta yoluyla sıfırlamak için bu talimatları izleyin.

 1. Seçiniz e-posta yoluyla ve bir sonraki sekmedeki alana e-posta adresinizi girmeniz istenecek ve ardından Sunmak.

  Bir Snapchat kullanıcısı, şifresini e-posta yoluyla sıfırlar

 2. Team Snapchat’ten neredeyse anında “Snapchat Password Reset” konu satırını içeren bir e-posta almalısınız. Görmüyorsanız, birkaç dakika bekleyin veya spam klasörünüzü kontrol edin.

 3. Parola sıfırlama sayfasını bir web tarayıcısında açmak için e-posta mesajındaki bağlantıyı seçin. Verilen alana yeni şifrenizi girin, ardından onaylamak için ikinci alana tekrar girin. Seçiniz Şifre değiştir işin bittiğinde. Hesabınızda Giriş Doğrulamasını etkinleştirdiyseniz, hesabınıza giriş yapmak için Doğrulama veya Kurtarma Kodunuzu girmeniz istenebilir.

Snapchat Parolanızı Sıfırlayamadığınızda

Parolanızı sıfırlayamıyorsanız, hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için yanlış bilgiler veriyor olabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle, Snapchat aşağıdaki durumlarda şifrenizi sıfırlamanıza izin vermez:

 • Sağladığınız e-posta adresi Snapchat hesabınızla ilişkili değil
 • Snapchat hesabınızla ilişkili e-posta hesabına veya mobil cihaza erişiminiz yok
 • Snapchat hesabınızla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını bilmiyorsunuz

Snapchat hesabınızla ilişkili e-posta hesabını veya mobil cihazı hatırlayıp erişemediğiniz sürece, sizin veya Snapchat’in hesabı kurtarmak için yapabileceği hiçbir şey yoktur.

Snapchat Şifre Sıfırlama İpuçları

Snapchat, şifrenizi sıfırlarken hesabınızın güvenliğini güçlendirmek için şunları eklemenizi önerir:

 • Sekiz veya daha fazla karakter
 • Büyük ve küçük harflerin birleşimi
 • Sayılar ve / veya semboller dahil

Snapchat ayrıca şunu öneriyor: yapamaz Dahil etmek:

 • Adınız
 • Kullanıcı adı
 • Doğum günü
 • Telefon numarası
 • Diğer kişisel bilgiler

Snapchat Parolanızı Snapchat İçinde Sıfırlayın

Mevcut şifrenizin ne olduğunu bildiğiniz sürece şifrenizi hesabınızdan da istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl

 1. Zaten hesabınızda oturum açtıysanız, profil / Bitmoji simgesini seçin, ardından dişli sağ üstteki simge.

 2. Seçiniz Parola ve verilen alana mevcut şifrenizi girin. Seçiniz Devam et yukarıda önerilen ipuçlarını kullanarak aşağıdaki alanlara yeni bir şifre girmek ve yeniden girmek için.

  Bir Snapchat kullanıcısı, şifresini uygulama aracılığıyla sıfırlar

 3. Seçiniz Kayıt etmek Bittiğinde ve parolanızı bir yere yazmayı veya parola yöneticinize kaydetmeyi unutmayın, böylece parolayı tekrar unutmazsınız.