Skip to content

Solunum Terapisti Flo Tran Nasıl Viral Bir Akış Sansasyonu Oldu?

6 de Nisan de 2022

Flo Tran, içerik oluşturma yolculuğuna bir hevesle başladı. On yıllık eğitim ve ortaya koyduğu bir kariyer yolu ile eksik bir şeyi keşfetti: kendisi. Şimdi bir TikTok sansasyonu ve 250.000’den fazla takipçisi (sosyal platformlarda) ile Twitch başlangıcı, uygun şekilde Floskeee adlı bu çılgın komedi yayıncısı, her seferinde biraz neşeli, eğlenceli bir trol yaymaya kendini adamıştır.

“Yakın zamana kadar hiç bu kadar mutlu olmamıştım. İnsanların beni olduğum gibi kabul ettiğini görmek, başka insanlar için işe yaradığını gördüğüm için başka bir şey gibi davranmak veya olmak zorunda kalmadan” dedi. can teli. Floskeee, her şeyden önce, ifadenin en gerçek anlamıyla komedi rahatlamasıdır. “Kızartma trolleri” topluluğu, şakayı her şeyin önüne koyuyor. Biraz saygısızlık burada uzun bir yol kat ediyor, ancak çoğu komedi gibi, bu canlı akışlı yıldızın bulaşıcı kişiliği zorlu başlangıçlardan geliyor.

Kısa Bilgiler

  • İsim: Flo Tran
  • Yaş: 29
  • bulunan: Austin, Teksas
  • rastgele zevk: Ailedeki herkes! Nihai oyun takıntısının olası bir etkisi olmadı: babası! Genellikle Blizzard’ın Bilim Kurgu klasiği oyunuyla gevşeyin, Yıldız Gemisiaksi takdirde geleneksel yaşlı Tran’ın oyun alışkanlıkları dijital yıldıza bulaşırdı.
  • Alıntı yapmak: “Hazırlık fırsatla buluşuyor.”

Sanatsal Tutkular

Vegas’ta olan Vegas’ta kalır derler. Tran için bu, alaycı bir slogandan çok bir mantraydı. Güneşli Las Vegas’ın çöl tepelerinde büyüyen onun yetiştirilmesi, geleneksel beklentiler ve kötü etkilerden oluşan bir siloydu. Hayatının büyük bir bölümünde evde eğitim gördüğü için evden nadiren ayrıldığını hatırlıyor; Okumak, ailesinin ona ve ablasına aşıladığı en büyük öncelikti. Hâlâ gerçek dünya bağlantıları kurmakta güçlük çektiği için birçok yönden büyümesini engellediğini itiraf ediyor. Tek tesellüm mü? Video oyunları. Video oyunları yazın okul dışı saatlerine düşürüldü, ancak teknoloji meraklısı Tran, küçük isyan anlarında gizlice girmenin yollarını bulacaktı. “Sanal gerçekliğim olarak her zaman video oyunlarına koşardım: gerçek hayatımdan uzaklaşabileceğim bir yer” dedi. “[They] hep evde olduğum için tek sosyal kaçışımdı. Ben daha çok arkadaşlıklar için oyunlara girdim.” “Hiçbirini dünyalara değişmem.” Oyun oynamadığı zamanlarda, tıp alanında başarılı olmayı umarak kitaplara burnunu sokardı. Ve yaptı. Tran çalıştı. geçen yılki sağlık krizi sırasında tam zamanlı bir solunum terapisti olarak. Bu deneyim, hayatını, tutkularını ve geleceğinin nasıl olmasını istediğini yeniden düşünmesini sağladı. Tüm hayatı boyunca, tıp alanının tek seçenek olarak görüldüğünü söyledi. Bir dereceye kadar, yolunun kendi eseri olduğuna inandırmak için kendini kandırdı bile. Her şey vahim olana kadar. “Bir solunum terapisti olarak ön saflardaydım. [the global health crisis]…özellikle zordu çünkü ne yaparsam yapayım, [it] çok güçlüydü” dedi. “Beni çok fazla zihinsel ve duygusal olarak yıprattı. Bazı insanlar bu tür bir stresle başa çıkabilir, ama ben yapamadım. İnsanların ölümünü izlerken fiziksel acı hissettim.”

Beden Tuval Olduğunda

Ağustos 2021’de kazançlı kariyer yolundan ayrılmaya karar verdi, ardından kazandığı parayı aldı ve önümüzdeki altı ayı içerik oluşturma tutkusunun peşinden gitmeye adadı. On yıl önce kız kardeşinin YouTube özlemlerinin gelişmesine yardımcı olurken doğan bir tutku, bir zamanlar keşfettiği aşkı rafa kaldırmıştı. Şimdi, yeniden keşif sayesinde, her zamankinden daha mutlu. “Riskliydi ama hesaplanmış bir karardı. Sahip olduğum potansiyelin farkındaydım ve bir şeyi kafama koyduğumda çok çalışırım.” [to achieve] o. Aynı iş etiğini ve enerjiyi içerik oluşturma ve akış için kullandım ve şimdi devam edebilirim. Her şey yükseldi.” Bugünlerde olduğu gibi, TikTok büyümesinin katalizörü oldu. Bir dizi viral video, tomurcuklanan flamanın kısa video paylaşım platformunda 30.000 takipçiden iki aydan kısa bir sürede yaklaşık 250.000’e yükselmesine neden oldu.

Flo Tran/Floskeee, Twitch'te yayın yaparken sohbetiyle etkileşime giriyor

Bağlanabilirlik, TikTok viralitesinin kilidini açmanın anahtarıdır. Yanında kültürü ve mizahı ile o pazara büyük bir başarı ile girmeyi başardı. Bu yeni yayın çağında, izleyiciler, becerinin üstün olduğu geçmişe kıyasla kişiliklere ve bağlantılara ilgi duyuyor. Yine de, tüm bu başarılardan sonra, yeni kariyer yolu, ebeveynleri için bir sır olmaktan başka bir şey değildir. Eski gelenekleri yıkmak zor ama Tran kendini denemeye adadı. Kendi yolunu çizmek ve yaratıcılığı ve özgünlüğü ile dijital dünyada mükemmelleşmek kendi ödülüdür. “Umarım bir gün ailem de destekleyici olabilir. Sanırım bu benim için çok şey ifade edecek, ancak her zaman arkanızı kollayan ve büyüyüp başarılı olmanızı isteyen bir topluluğa sahip olmak güzel” dedi. “Hiçbirini dünyalara değişmem.”