Skip to content

Sonos One Nasıl Kurulur

5 de Haziran de 2022

Bilinmesi gereken

 • İlk olarak, Sonos One’ınızı güce bağlayın ve iOS veya Android için Sonos uygulamasının kurulu olduğundan emin olun.
 • Yeni sistem için: Uygulamayı açın ve Yeni bir sistem kurun > Ekle, ve Sonos One’ınızı seçin. Ardından, ekrandaki talimatları izleyin.
 • Mevcut sistemler için: Ayarlar Sonos uygulamasındaki sekmesini seçin ve ardından sistem ve ürün ekle. Ekrandaki yönergeleri takip edin.

Bu makale, bir Sonos One hoparlörünün nasıl kurulacağını açıklar. Alanınızda zaten Sonos ürünleri bulunsun veya bulunmasın, bir Sonos One hoparlörü kurmak için yalnızca Sonos uygulamasının yüklü olduğu bir telefon, Sonos One hoparlörünüz ve bir veya iki dakikanız gerekir. Farklı Sonos hoparlörlerinin genellikle biraz farklı kurulum yöntemleri vardır, bu nedenle farklı bir Sonos cihazını çalışır duruma getirmeye çalışıyorsanız, önce ürününüzün kılavuzuna bakmayı düşünün. Bu adımların yalnızca Sonos One ile çalışması garanti edilir.

Yeni Bir Sistemle Bir Sonos One Nasıl Kurulur

İlk Sonos’unuzu kurmak, önceden var olan bir kuruluma bir Sonos eklemek kadar kolaydır.

 1. Sonos uygulamasını iOS veya Android’e indirin ve yükleyin.

 2. Sonos One’ınızı amaçlanan konuma yerleştirin ve güce bağlayın.

 3. Sonos uygulamasını açın ve Yeni bir sistem kurun. Sonos hesabınıza giriş yapmanız veya giriş yapmak için bir Sonos hesabı oluşturmanız istenecektir.

 4. Giriş yaptıktan sonra, öğesine dokunun. Ekle Sonos One’ınızı görüntüleyen açılır pencerede.

 5. Sonos One’ınızın kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Kurulum işlemi sırasında, Amazon Alexa veya Google Asistan aracılığıyla ses kontrolünü kurmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır.

Mevcut Bir Sisteme Sahip Bir Sonos One Nasıl Kurulur

Halihazırda bir Sonos sisteminiz varsa, bir Sonos One eklemek için herhangi bir yeni indirme gerekmez ve yalnızca telefonunuzda birkaç şeye dokunmanızı ister.

 1. Sonos One’ınızı istediğiniz yere koyun ve hoparlörü güce bağlayın.

 2. iOS veya Android telefonunuzda veya tabletinizde Sonos uygulamasını açın.

 3. itibaren Ayarlar sekme, seç sistem, ve ardından öğesine dokunun ürün ekle.

 4. Yeni Sonos One’ınızı Sonos sisteminize bağlamak için ekrandaki adımları takip edin.

Sonos One’a Bağlanma Sorunlarını Giderme

Sonos One’ınız Sonos uygulaması tarafından bulunamıyorsa, bir Sonos ürününü kurmanın en yaygın sorunu, Sonos’taki arkadaşların sorun giderme ipuçlarını içeren yararlı bir sayfası vardır. Kısacası, Sonos’unuz bağlantı kurmakta sorun yaşıyorsa denemeniz gereken en önemli şeyler şunlardır:

 • Sonos’unuzun LED’ini kontrol edin
 • Sonos’unuzu yeniden başlatın
 • Sonos’unuzu geçici olarak başka bir konuma yerleştirin
 • Farklı bir mobil cihaz kullanın

SSS

 • Alexa ile bir Sonos One’ı nasıl kurarım?

  Sonos uygulamasını açın ve şuraya gidin: Ayarlar > Ses. Musluk Hizmetler ve Ses > Sesli Asistan Ekleme (Sonos S1’de Hizmet Ekleme) > amazon alexaöğesine dokunun, ardından Sonos’a ekle ve Sonos hesabınızda oturum açın. Ardından, simgesine dokunun. Amazon’da oturum açın; Amazon hesabınızda oturum açacağınız Amazon’a aktarılacaksınız. Sonos hoparlörünüzde Alexa’yı etkinleştirmek için komutları izleyin, ardından Alexa Uygulamasına git. Müzik hizmetlerinizi bağlayın, ardından Sonos uygulamasına dönün ve Müziğimi Alexa’da kurdum. Sonos hoparlörünüzle Alexa’yı kullanmaya hazırsınız.

 • Google Home’u Sonos One cihazımda nasıl kurarım?

  iOS veya Android için Sonos uygulamasını indirip başlatın, ardından öğesine dokunun. Daha > Ses Hizmetleri > Google Asistan. Seçme Sonos’a eklesimgesine dokunun, ardından bir hoparlör seçin ve Google Asistan’ı ekleyin. Seçme Google Asistan uygulamasına gidin > Sonraki ve Sonos hesap bilgilerinizi girin. Google Asistan, Sonos One hoparlörünüzü algılar. Son olarak, Google Asistan’a konuşmacıya erişmesi ve onu kontrol etmesi için izin verin.