Skip to content

Sonos Radyo, En Son Ücretsiz Müzik Akış Hizmetidir

24 de Nisan de 2021

Fiyat ücretsiz olsa da, hizmet yalnızca Sonos hoparlörlerinin sahipleri için geçerlidir. İnsanları daha fazla cihaz satın almaya yönlendirmek için bunun yeterli olup olmayacağı, özellikle Spotify ve Apple Music gibi diğer hizmetlerin halihazırda sahip olduğu bir başlangıçla birlikte görülecek.

Sonos
Üst düzey ses hoparlörlerinin üreticisi Sonos, yalnızca Sonos müşterileri için yeni, ücretsiz müzik akışı hizmeti Sonos Radio’yu başlattı.

Avantaj: Sonos halihazırda harika sese değer veren ses tutkunlarına hitap ediyor ve bu da ücretsiz bir akış hizmetini daha kolay hale getiriyor. Sonos Radio, hem yerel radyoyu (TuneIn aracılığıyla) hem de Sonos’un küratörlüğünü yaptığı radyo istasyonlarını, sahne arkası hikayeleri ve Angel Olsen, Phoebe Bridgers ve Jarvis Cocker gibi konuk radyo DJ’lerini içeren reklamsız radyo istasyonları sunuyor. Kullanıcılar ayrıca David Byrne, Brittany Howard gibi süper yıldızların reklamsız sanatçı istasyonlarına da sahip olacak ve – lansman gününde prömiyeri Thom Yorke olacak. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla müzik türü istasyonu var. Müzik akışı hizmeti aboneleri:

  • Spotify: 124 milyon
  • Apple Müzik: 60 milyon
  • Amazon: 55 milyon
  • Tencent Müzik: 35.4m
  • YouTube Müzik: 20 dk.
  • Pandora: 6,2 milyon

Kaynak: Music Ally

Kamera ARKASI: Sonos Radyo zorlu bir rekabetle karşı karşıya. Music Ally’ye göre Spotify, 271 milyon kullanıcısı ve 124 milyon abonesi ile mevcut müzik yayını şampiyonu olurken, Apple Music ve Amazon sırasıyla 60 milyon ve 55 milyon ile geliyor.

Sonuç olarak: Sonos Radyo, sanatçı ve DJ’in küratörlüğünü yaptığı istasyonlar ve radyo dahil olmak üzere modern bir akış hizmetinin ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere ve cazip bir fiyat noktasına (ücretsiz) sahiptir. Bunun (artı harika bir Sonos hoparlörünün avantajı) tüketicilerin zamanına değip değmeyeceğini tahmin etmek zor. Hiçbir şey değilse, Sonos kullanıcıları ücretsiz müziğin keyfini çıkarabilir.

Sonos Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin