Skip to content

Sophos’u Mac veya Windows PC’nizden Kaldırma

17 de Haziran de 2021

Sophos, hem Mac hem de PC için tam teşekküllü bir antivirüs ve siber güvenlik ürünüdür. Ancak, farklı bir şey istiyorsanız veya aboneliğinizin süresi dolduysa ve değiştiriyorsanız, başka bir virüsten koruma programı yüklemeden önce Sophos’u kaldırmanız gerekir. Sophos’u kaldırıyorsanız, sisteminizde her zaman (Mac’lerde bile) bir tür virüsten koruma yazılımı bulundurmanın önemli olduğunu unutmayın. Başka bir virüsten koruma programı arıyorsanız, bakmanız gereken birkaç harika program var.

Mac’te Sophos Nasıl Kaldırılır

Kurulumdan sonra Sophos, Sophos’u sisteminizden temiz bir şekilde kaldırmak için çalıştırmanız gereken bir Sophos Antivirus Removal aracı sağlar. Uygulamayı yalnızca Mac’inizin çöp kutusuna sürüklemeyin, çünkü bu, uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırmayacaktır. Sophos’u kaldırmak için Sophos Antivirus Removal aracını kullanın. Uygulamalar klasörünüzde bulunabilir.

 1. Çakışmaları önlemek için sisteminizde çalışan diğer virüsten koruma yazılım ürünlerini kapatın.

 2. Uygulamalar klasörünüze gidin ve çift tıklayın Kaldırmak Sophos Home.app Kaldırma işlemine başlamak için.

  Sophos Home uygulamasını kaldır

 3. Kaldırma işlemine devam etmeniz istendiğinde, Devam et. Ayrıca yönetici şifrenizi girmeniz istenecektir.

  Sophos'u kaldırmaya devam et

 4. Sophos artık bilgisayarınızdan kaldırılmalıdır.

  Başarılı Sophos kaldırma

  Sophos kaldırılmış olsa bile, bilgisayarınızda artık dosyalar olabilir. Sisteminizi bu dosyalardan tamamen kurtarmak için App Cleaner & Uninstaller gibi bu kalıntıları sisteminizden kaldırmanızı sağlayan bir ürün kullanabilirsiniz.

Windows’ta Sophos Nasıl Kaldırılır

 1. Çakışmaları önlemek için sisteminizde çalışan diğer virüsten koruma yazılım ürünlerini kapatın.

 2. Windows aramasını kullanarak “kontrol paneli” arayın, ardından Kontrol Paneli açmak için sağdaki uygulama.

  Windows Denetim Masası

 3. Seç Programı kaldır.

  Windows bir programı kaldır

 4. Programlar listesinde aşağı kaydırın, ardından kaldırmayı başlatmak için Sophos programına çift tıklayın.

  Windows program listesi

 5. Seç Evet Uygulamayı kaldırmanız istendiğinde. Bir sonraki ekranda, öğesini seçin. Kaldır Sophos’u bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak için.

  İstemi tamamen kaldır

 6. Sophos artık bilgisayarınızdan kaldırılmalıdır. Kaldırma işlemini tamamen tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Başarılı Sophos kaldırma

  Sophos kaldırılmış olsa bile, bilgisayarınızda artık dosyalar veya kayıt defteri anahtarları olabilir. Sisteminizi bu dosyalardan tamamen kurtarmak için bu amaç için tasarlanmış bir üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sophos Kaldırılmayacak

Sophos’u kaldırmak genellikle basit bir işlemdir. Sorun yaşarsanız, aşağıdaki sorun giderme listesine bakın.

 1. Sisteminizde çalışıyor olabilecek diğer virüsten koruma ürünleri de dahil olmak üzere, kaldırma işlemini gerçekleştirmeden önce tüm açık uygulamaları kapatın.

 2. Sophos’u kaldırmaya çalıştığınız bilgisayarda Yönetici izinlerine sahip bir kullanıcı olarak oturum açtığınızdan emin olun.

 3. Windows’ta Sophos’u kaldırırken hata mesajları alıyorsanız, daha fazla bilgi için Windows için Sophos Home sorun giderme adımlarına bakın. Mac kaldırma sorunları için Mac için Sophos Home sorun giderme adımlarına bakın (yalnızca ileri düzey kullanıcılar için).

 4. Sophos’u kaldırırken sorun yaşamaya devam ederseniz, yardım için Sophos desteği ile iletişime geçin. Onları arayabilir, canlı sohbet başlatabilir veya yardım için bir destek bileti gönderebilirsiniz.