Skip to content

Spotify Çalışmıyor mu … Yoksa Sadece Siz Misiniz?

11 de Mayıs de 2021

Müzik sessizleştiğinde, Spotify’ın mı yoksa senin sorunun mu olduğunu kontrol etmenin ve görmenin birkaç hızlı yolu var. Sizinse, bu melodileri hızlı bir şekilde geri almak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Spotify’ın Çalışmadığını Anlama

Spotify’da bir şeyler ters giderse ve bunun hizmetin kendisi olabileceğini düşünüyorsanız, onay için önce şu yerleri kontrol edin:

 1. Şuraya git Spotify Durumu Twitter hesabı ya da Spotify için kurumsal Twitter sayfası. Kurumsal sayfa genellikle size pek bir şey anlatmaz, ancak gerçekten önemli bir şey olursa, buraya bir mesaj gönderirler. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz SpotifyCares Twitter sayfasını kontrol edin.

 2. Downdetector veya Outage.Report gibi bir üçüncü taraf “durum denetleyicisi” web sitesini kontrol edin. Spotify’ın herkes için çalışıp çalışmadığını size söyleyecektir.

  Outage.Report’tan Spotify kesinti haritası.

 3. Spotify Facebook sayfasına bir göz atın. Bu uzun bir atış, ancak bazı bilgiler verebilir.

Spotify’a Bağlanamadığınızda Ne Yapmalısınız?

Spotify kapalı değilse ancak yine de bağlanamıyorsanız, başka bir şey oluyor. İnternet sorunları veya kulaklıklarınızın düzgün çalışmaması veya ağ bağlantınızın kesilmesi gibi belirli bir şey olabilir.

 1. Öncelikle, hesabınızın iyi durumda olduğundan emin olun. Faturayı ödemediyseniz başka ne denerseniz deneyin Spotify’a erişemezsiniz.

 2. Cihazınızın Uçak moduna ayarlanmadığından emin olun. Bu mod, tüm ağ etkinliklerini devre dışı bırakır, bu nedenle yanlışlıkla açmak sizi aramalardan, mesajlaşmadan ve Spotify dahil internet etkinliklerinden engelleyebilir. Android telefonlarda, Aşagı kaydır ayar menüsünü gözden geçirmek için. Uçak modu etkin değilse, simge gri olacaktır. Değilse, kapatmak için ona dokunun. İPhone’larda Uçak modunu Kontrol Merkezi’nden ayarlayabilirsiniz.

 3. Arabelleğe alma sorunları yaşıyorsanız, veri hızını düşürmüş olabilirsiniz. Bu, yüksek hızlı veri servis biriminizi kullandıysanız veya 4G LTE’nin hizmet vermediği bir alandaysanız olabilir. Cep telefonu sağlayıcınız bunu artırmanıza yardımcı olabilir.

 4. Bazen sorun, iPhone için Spotify uygulaması gibi belirli bir uygulamanın içindedir. Durumun bu olabileceğini düşünüyorsanız, Spotify’ı çevrimdışı modda açmak için cihazınızda mobil verileri ve Wi-Fi’yi kapatmayı deneyin. Ardından, hizmetle tekrar çevrimiçi olmayı denemek ve tekrar Wi-Fi’ye geçebilirsiniz. Spotify uygulaması çalışmadığında denenecek bir çözüm, cihazınızda open.spotify.com’u kullanmaktır. Oturum açarken uygulamayı açmayın; sadece web sitesinden müzik akışı yapmaya başlayın.

 5. Ardından, internet bağlantısı hataları, uygulama hataları, bluetooth bağlantı sorunları veya eksik güncellemeler gibi şeyleri kontrol edin. Spotify çalışmıyorken böyle şeyleri nasıl düzelteceğinizi öğrenin.

 6. Hala Spotify’a erişemiyor musunuz? Müşteri hizmetlerini dahil etme zamanı. Telefon desteği yok ama Spotify ile sohbet edebilir veya e-posta gönderebilirsiniz.