Skip to content

Spotify iOS için Yararlı İpuçları ve Püf Noktaları

10 de Mayıs de 2021

İOS için Spotify uygulaması, içeriği iPhone, iPad veya iPod Touch’ınıza aktarmak için Apple Music’e harika bir alternatiftir. Bir süredir kullanmış olabilirsiniz, ancak bundan en iyi şekilde yararlanabiliyor musunuz?

İOS için Spotify uygulaması

Spotify iOS Uygulaması

Mark Harris
Tüm uygulamalar gibi, Spotify da iOS uygulamasını sürekli olarak geliştiriyor ve hata düzeltmeleri ve farkında olmayabileceğiniz yeni özellikler içeren yeni sürümler sunuyor. Sonuçta, her yeni sürüm çıktığında sürüm notlarını kim okur? İOS Spotify uygulamasını kullanarak en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için size ipuçları ve püf noktaları sunan bu makaleye bir göz atın – bunlardan biri size bir yığın para kazandırabilir.

Spotify Premium’da Tasarruf Edin

Spotify iOS uygulama kaydı

Mark Harris
İOS Spotify uygulamasını indirdiyseniz ve bir süre reklam destekli ücretsiz hesabı kullandıysanız, Spotify Premium aboneliğine yükseltmeyi düşünmüş olabilirsiniz. Bunu, Apple Kimliğinizi kullanarak her ay ödeme yapmanın kolay bir yolu olan uygulama aracılığıyla yapabilirsiniz. Ama bu şekilde daha pahalı olduğunu biliyor muydunuz? Apple’ın bu ayrıcalık için ücret talep etmeyeceğini düşündüğünüz için affedilirsiniz, ancak öyle. Sonunda, gerekenden biraz daha fazlasını ödeyeceksin. Apple’ın App Store’u üzerinden aylık ödeme yapmayı tercih etmek yerine, ekosistemlerinden tamamen uzaklaşmak ve web üzerinden kaydolmak çok daha iyidir. Bunu yapmak için:

 1. İOS cihazınızın Safari tarayıcısını kullanarak Spotify web sitesine gidin.
 2. Simgesine dokunun. burger menü simgesi ekranın sağ üst köşesine yakın bir yere gidin ve Oturum aç.
 3. Facebook’u kullanarak veya yazarak hesabınızda oturum açın. Kullanıcı adı Şifre ve sonra tıklama Oturum aç.
 4. Abonelik bölümüne ilerleyin ve üzerine dokunun. Premium edinin. Bu arada, kendinizden daha fazlası için Spotify’a ihtiyacınız varsa, aile seçeneğine bakmaya değer.
 5. Sonraki ekranda ödeme yöntemlerini görene kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunarak simge (üç nokta) aralarından seçim yapabileceğiniz ödeme yöntemlerinin bir listesini verir.
 6. Ödeme bilgilerinizi girdikten sonraöğesine dokunun. Spotify Premium’umu başlat.

Bilgisayarınızda Spotify’ın masaüstü yazılımı yüklüyse, bu rotayı kullanarak da premium olabilirsiniz. Sizi hala Spotify web sitesine yönlendiriyor, ancak en azından Apple’ın App Store’u aracılığıyla oranların üzerine ödeme yapmayacaksınız.

Müzik Kalitesini İyileştirmek için Oynatma Ayarlarını Değiştirin

iOS Spotify Uygulaması EQ Aracı

Mark Harris
İOS Spotify uygulamasında, yayınladığınız müziğin kalitesini iyileştirmek için ince ayar yapılabilen birkaç ayar vardır. Ayarlar menüsünde, ses çalmayı iyileştirmek için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bu, akış sırasında ve ayrıca şarkıları cihazınıza indirmek için Spotify’ın Çevrimdışı Modunu kullanırken daha iyi ses için seçenekler içerir – internet üzerinden akış yapamadığınız zamanlar için yararlıdır. Çoğu kullanıcı gibi, muhtemelen bu seçeneklere hiç dokunmadınız ve bu nedenle varsayılan ayarlarında kalıyorlar. Bu genel dinleme için uygundur, ancak ses kalitesini en üst düzeye çıkarmak için bunları daha da optimize edebilirsiniz.

Akış ve İndirme için Ses Kalitesini İyileştirin

 1. Yapılacak ilk şey, burger menüsü ekranın sol üst köşesine yakın bir yerde bulunan simge (3 yatay çubuk). Seç Ayarlar ile temsil edilen alt menü dişli çark görüntüsü.
 2. İnce ayar yapılacak ilk ayar akış içindir, bu nedenle Buharlama Kalitesi.
 3. Şarkıların iOS cihazınızda yayınlanacağı ses kalitesini değiştirmek için Akış Kalitesi bölümünü bulun.
 4. Varsayılan ayarın otomatik olarak ayarlandığını göreceksiniz. İPhone’unuzun veri limiti varsa kullanmak iyidir, ancak daha yüksek bir ayara değiştirerek daha iyi kalite elde edebilirsiniz. Varsayılan olarak, müzik 96 Kbps bit hızında yayınlanır. Bununla birlikte, operatörünüzün veri limitlerini izlemeniz gerekmiyorsa, kullanmaya değer iki daha yüksek mod vardır. Üzerine dokunarak Yüksek 160 Kbps alırken Aşırı maksimum 320 Kb / sn sağlar. Bu arada, bu üst ayar yalnızca Spotify Premium aboneliği ödüyorsa kullanılabilir.
 5. Akışların ses kalitesini iyileştirmenin yanı sıra, Spotify’ın Çevrimdışı Modunu kullanırken daha iyi şarkı indirmeleri de alabilirsiniz. Bunu yapmak için şunlardan birine dokunun: Yüksek veya Aşırı İndirme Kalitesi bölümünde. Extreme ayarı indirme sürelerinin de artacağını ve iOS cihazınızın depolama alanının daha fazla kullanılacağını unutmayın.
 6. Bu iki ayarı değiştirdiğinizde, ana ayarlar menüsüne dönebilirsiniz. geri ok ekranın sol üst köşesinde.

Ekolayzer Kullanarak Sese İnce Ayar Yapma

İOS Spotify uygulamasında ses kalitesini anında artırabilen güzel bir özellik Ekolayzerdir (EQ). Başlamanız için EQ aracı 20’den fazla ön ayar ile birlikte gelir. Bunlar, bas geliştirme / azaltma ve çeşitli müzik türleri gibi yaygın EQ profillerini kapsar. Frekans bantlarını dinleme kurulumunuza uyacak şekilde manuel olarak ayarlayarak kendi EQ profilinizi de oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izlemeden önce, bir şarkıyı çalmaya başlamak iyi bir fikir olabilir, böylece EQ aracını kullanırken sesin nasıl etkilendiğini duyabilirsiniz.

 1. EQ aracına gitmek için, simgesine dokunun. Geri çalma içinde Ayarlar Menü.
 2. Dokunmak Ekolayzer – bunu görmüyorsanız ekranı biraz aşağı kaydırın.
 3. Ekolayzer varsayılan olarak devre dışıdır, bu nedenle kaydırıcı düğmesi onun yanında.
 4. Ön ayarlar listesine bakın ve kullanmak için birine dokunun.
 5. Tam kontrol istiyorsanız, ayrı frekans bantlarını ayarlamak için parmağınızı noktaların her birinde yukarı ve aşağı kaydırın.
 6. EQ aracını kurmayı bitirdiğinizde, geri ok dönmek için iki kez Ayarlar Menü.