Skip to content

Spotify’da Şarkı Sözleri Nasıl Gösterilir

5 de Kasım de 2022

Bilinmesi gereken

 • Masaüstü: Bir şarkı seçin, ardından ekrandaki mikrofon simgesine tıklayın. Şimdi oynuyor çubuk.
 • Mobil: Bir şarkı seçin > Şimdi oynuyor çubuğu veya Şarkı Sözü katmanının görünen kısmı. Şarkı başlarken alttan yukarı kaydırın.
 • Şarkı sözleri, şarkının hızıyla senkronize edilir.

Bu makale, Spotify akış uygulamasında şarkı sözlerini göstermenin basit adımlarını açıklar.

Spotify’da Şarkı Sözlerini Nasıl Görebilirim?

Spotify, parçalarının çoğu için şarkı sözleri sağlar. Bir mikrofon simgesi, şarkı için şarkı sözlerinin mevcut olup olmadığını gösterir. Bunları masaüstü ve mobil cihazlarda nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Şarkı Sözlerini Masaüstünde Görüntüle

Aşağıdaki talimatlar Spotify masaüstü uygulaması içindir.

 1. Spotify’ı masaüstünüzde başlatın.

 2. Çalmak için bir şarkı seçin.

 3. Üzerinde Şimdi oynuyor çubuğunda mikrofon simgesini seçin.

 4. Renkli bir ekran, şarkı arka planda çalarken şarkı ile birlikte kayan vurgulanmış bir kısım ile şarkı sözlerini görüntüler.

  Spotify şarkı sözleri

Spotify henüz kaynaktan eklemediyse, belirli şarkılar için şarkı sözleri kullanılamayabilir. Ancak, favori parçalarınızın şarkı sözlerini şimdi gösterip gösteremeyeceğini görmek için her zaman daha sonra tekrar kontrol edebilirsiniz.

Şarkı Sözlerini Mobilde Görüntüle

Aşağıdaki talimatlar hem Android hem de iOS için aynıdır. Ekran görüntüleri iOS’ta Spotify’dan.

 1. Çalmak için bir şarkı seçin.

 2. üzerine bir kez dokunun Şimdi oynuyor çubuğa dokunun veya Şarkı Sözleri katmanının görünen kısmına dokunun.

 3. Şarkı başlarken ekranın altından yukarı kaydırın.

 4. Şarkı Sözleri, şarkının hızıyla gerçek zamanlı olarak ilerler. seçebilirsiniz Daha veya tam ekran görünümü için Şarkı Sözleri ekranının üstüne dokunun.

  iOS'ta Spotify Şarkı Sözleri, şarkı vurgulanmış ve yukarı kaydırma belirtilmiş olarak

Spotify’da Şarkı Sözleri Alabilir misin?

Spotify, şarkı sözlerini mümkün olduğu kadar çok şarkıya getirmek için müzik kataloglama platformu Musixmatch ile ortaklık yapıyor. Şarkı sözleri de birden fazla dilde mevcuttur. Uygulama içi özellik, iOS ve Android cihazlarda, masaüstlerinde, oyun konsollarında ve SpotifyTV uygulamasında dünya genelindeki tüm Ücretsiz ve Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Henüz Spotify’da mevcut olmayabileceği veya yüklenemeyebileceği için tüm şarkıların sözleri olmayacaktır. Şarkı sözleri içeren desteklenen şarkılar, renkli şarkı sözleri ekranını görüntülemek için dokunabileceğiniz bir mikrofon simgesine sahip olacaktır. Sözler arka planda çalan şarkıyla senkronize oluyor, böylece isterseniz eşlik edebilirsiniz.

Şarkı Sözleri ekranındaki Paylaş ikonu ile şarkı sözlerinin bir kısmını (5 satıra kadar) Instagram Hikayeleri veya tweetler olarak paylaşabilirsiniz. Şarkı sözü paylaşma özelliği yalnızca mobil uygulamalarda kullanılabilir.

SSS

 • Spotify’da nasıl müzik indiririm?

  Spotify’da şarkı indirmek için Spotify Premium aboneliğinizin olması gerekir. Spotify premium ile tek tek şarkıları indiremezsiniz, ancak çalma listelerini indirebilirsiniz. Spotify’ı açın, indirmek istediğiniz çalma listesini seçin ve ardından aşağı ok. Müzik, çevrimdışı dinleme için kitaplığınıza eklenir.

 • Spotify’a nasıl müzik yüklerim?

  Spotify’a müzik yüklemeyi taklit etmek için, aslında yerel müziğinizi Spotify’ın erişebileceği bir bilgisayardaki dizinlere ekliyorsunuz, böylece koleksiyonunuzu görüntülerken bu içeriği içerebilir. Spotify’da kullanıcı menüsünü açın, Ayarlarve açık konuma getirin Yerel Dosyaları Göster. yeni bir tane göreceksin Şarkıları Göster kategori. Tıklamak Kaynak Ekle ve bir dizin seçin.

 • Spotify Premium’a nasıl yükseltirim?

  Spotify Premium’a sahip olmak için öncelikle kullandığınız cihazda Spotify’ın uygulamasını edineceksiniz. Bir iPhone’da, App Store’dan Spotify uygulamasını indirin ve ardından Spotify Premium web sitesine gidin ve simgesine dokunun. Premium Alın. Android’de, Google Play Store’dan Spotify’ı indirin ve ardından simgesine dokunun. Premium’a geç uygulamanın teklifinde. Bir PC’de Windows için Spotify’ı indirin ve Güncelleme. Mac’te Mac için Spotify’ı indirin ve Güncelleme.